Aktuality

Učitelé i žáci potvrdili důležitost burz škol. Říjnové termíny se proto přesunou na prosinec

08. říjen 2020
Tisková zpráva Školství Spolupráce škol a firem

Výstava středních škol a učilišť v Jindřichově Hradci, která se v konala v minulém týdnu, potvrdila důležitost burz škol v jižních Čechách. Ty jsou přínosné jak pro žáky základních škol, tak i vystavovatele. Jihočeská hospodářská komora, která burzy organizuje, musela kvůli koronaviru říjnové termíny třech akcí přesunout až na prosinec. Pokud to ale situace umožní, listopadové burzy se uskuteční podle plánu.  

„Prostory jindřichohradecké fakulty, kde se burza konala, jsme se snažili maximálně přizpůsobit tak, aby byl mezi vystavovateli dostatečný prostor, k dispozici měli i ochranné roušky a rukavice. U vchodu jsme pro všechny příchozí připravili dezinfekci a místní základní školy měly daný harmonogram, aby chodily v konkrétních časových intervalech,“ říká hlavní organizátorka Milada Petrů, ředitelka oblastní kanceláře Jhk v Jindřichově Hradci. „Velmi nás těší, že i přes současnou situaci byl o burzu škol velký zájem. Jsme si vědomi, že je tato akce důležitá jak pro vystavovatele, tak i samotné žáky, proto jsme vyhověli přání středních a základních škol a akci za přísných hygienických opatření uskutečnili. O zájmu svědčí i počet vystavovatelů, kterých bylo nakonec 48. Jednalo se o střední školy a učiliště z jižních Čech, Vysočiny, ale i východní Moravy,“ dodává Milada Petrů.

Důležitost prezentace na regionálních burzách potvrzuje i Ivana Šuhájková ze Střední odborné školy a středního odborného učiliště Hněvkovice: „Účast na burzách škol je pro nás velmi významná, účastníme se i v jiných regionech. Naše škola není velká, navíc ani nejsme z velkého města. Díky burzám se tak můžeme dostat do povědomí dětí, kterým představujeme naši školu,“ zmiňuje pedagožka a doplňuje, že pokud by se další burzy škol nemohly kvůli koronaviru konat, může to mít negativní dopad na počet potenciálních zájemců o studium na jejich škole.

Prezentaci škol za přínosnou považují i žáci osmých a devátých tříd, kteří si mimo jiné v Jindřichově Hradci pochvalovali širokou škálu vystavovatelů. „Na burze jsem si prohlédla všechny vytipované školy, navíc jsem se přítomných učitelů mohla zeptat na vybraný obor. Podle toho si porovnám podmínky a náročnost přijímacího řízení a rozhodnu se, na kterou školu se přihlásím,“ uvádí Tereza Kalvasová, žákyně 9. třídy ze ZŠ Jindřichův Hradec I. Obdobně hodnotí tyto akce i Jan Velser, dnes už žák Střední školy ekologické a potravinářské z Veselí nad Lužnicí: „Burza škol je jediné místo, kde se může člověk podívat na všechny školy jako na celek, navštívit všechny školy je nemožné. Můžu si zde udělat takový výtažek toho, co jednotlivé školy nabízí,“ myslí si Jan Velser, který se před pár lety burzy účastnil jako návštěvník, tentokrát už jako žák střední školy s jeho vyučujícími.

Jelikož konání dalších burz omezilo vyhlášení nouzového stavu, přesunuly se říjnové termíny na prosinec. Třeboňská burza se uskuteční ve čtvrtek 3. prosince, burza škol ve Vimperku se přesouvá na 8. prosince a v Táboře na 9. prosince. Burza v Českém Krumlově byla bohužel zrušena úplně. Listopadové termíny zůstávají zatím beze změny, finální rozhodnutí, jestli se burzy uskuteční, opět padnou až těsně před konáním všech akcí.

 

Město

Termín

Čas

Místo

Strakonice

03. 11. 2020

od 08:30 do 15:00 hod.

Dům kultury Strakonice

Prachatice

18. 11. 2020

od 09:00 do 15:00 hod.

Národní dům Prachatice

Písek

23. 11. 2020

od 08:30 do 15:30 hod.

Kulturní dům Písek

Třeboň

03. 12. 2020

od 08:00 do 15:00 hod.

Kulturní centrum Roháč

Vimperk

08. 12. 2020

od 09:00 do 15:00 hod.

Sál Městského kulturního střediska

Tábor

09. 12. 2020

od 08:00 do 17:00 hod.

Hotel Palcát, Tábor

Galerie


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

24. listopad 2022
Tisková zpráva Školství

Moderní technologie pomáhají školám zvyšovat digitální kompetence žáků. Oblíbený je 3D tisk i programovatelní roboti

Že výuka může zároveň bavit i vzdělávat, potvrzují mnohé školy, které čím dál častěji do výuky zapojují moderní technologie. Digitální kompetence totiž budou povinnou součástí výukových osnov již na z...

Přečíst celý článek
08. listopad 2022
Spolupráce škol a firem

133 ze 135 absolventů doporučuje Soutěž & Podnikej dalším středoškolákům. Spuštění 7. ročníku podpořil i Mikýř

Se začátkem školního roku spustil program Soutěž & Podnikej přihlašování do 7. ročníku. Studenti středních škol si mohou vyzkoušet práci na vlastním nápadu a osvojit klíčové klíčové, například prezent...

Přečíst celý článek
08. listopad 2022
Tisková zpráva Školství Spolupráce škol a firem

Zájem žáků o učební obory se zvyšuje. Šikovní absolventi naleznou práci už při studiu

Zájem o učební obory v Jihočeském kraji roste a šikovní absolventi si dle slov předsedy Jihočeské hospodářské komory Miroslava Dvořáka najdou práci už na škole. I přesto jsou však mladí absolventi ško...

Přečíst celý článek