Aktuality

Deloitte otevírá v Českých Budějovicích svou pobočku, pomůže jihočeským firmám

29. leden 2024
Tisková zpráva

Po Praze, Brnu, Ostravě, Plzni a Hradci Králové přibude od 1. února 2024 v Českých Budějovicích nová regionální pobočka Deloitte, největší poradenské společnosti na světě. Primárně se zaměří na daňové poradenství, firmám na jihu Čech ale pomůže i v dalších byznysových oblastech. 

“Hlavní motivace otevření nové kanceláře v Českých Budějovicích je, že vnímáme potřebu být blízko našim jihočeským klientům, kterým pomáháme uspět v jejich byznysu. Současně nám otevření pobočky otevírá prostor i k účasti na místním trhu práce, kde máme zájem jak o čerstvé absolventy, tak o zkušené odborníky, kteří mají chuť i ambice se profesně posunout, aniž by se museli stěhovat do Prahy,” říká senior manažerka daňového a právního oddělení Pavlína Stachová z nové pobočky Deloitte v Českých Budějovicích. 

 

Podle Hospodářské komory je oblast v rámci tuzemské ekonomiky významná a aktuálně jde i o jeden z nejvíce atraktivních regionů Česka pro zahraniční investice. “Dříve měl Jihočeský kraj silnou pozici hlavně v zemědělství. Během budování a po dostavbě jaderné elektrárny Temelín i následném rozvoji infrastruktury však postupně došlo ke strukturálním změnám a výraznému posílení průmyslu i turismu. Kromě silných podniků v českých rukou sídlí na jihu Čech díky dobré geografické pozici i celá řada poboček významných rakouských a německých společností,” myslí si Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory. 

 

“V Deloitte nepropadáme tzv. pragocentrismu a uvědomujeme si, že byznys se netýká jen metropole. Jsem rád, že jsme iniciativu kolegů, kterým Jihočeský kraj přirostl k srdci, dotáhli do otevření našeho oficiálního zastoupení v regionu a věřím, že otevření naší nové pobočky je významný krok pro dynamicky se rozvíjející jihočeské firmy, kterým budeme pomáhat k jejich dalšímu růstu a úspěchu,” říká country leader českého Deloitte Miroslav Svoboda. 

 
Nová pobočka poradenské a technologické společnosti Deloitte bude sídlit na adrese Františka Antonína Gerstnera 2151/6. Bude se zaměřovat zejména na pomoc s daňovou problematikou, odpočtem na výzkum a vývoj, investičními pobídkami, dotacemi, nástupnictvím u rodinných firem, ESG či outsourcingem. 


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

05. duben 2024
Tisková zpráva

Veletrhy práce jsou místem, kde se jednoduše protínají cesty zájemců o zaměstnání s personalisty firem

Lidé, kteří hledají práci nebo uvažují o změně zaměstnání, by si neměli nechat ujít příležitost potkat se osobně s personalisty firem na některém ze sedmi regionálních Veletrhů práce, které tradičně p...

Přečíst celý článek
10. leden 2024
Tisková zpráva

Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023 v Jihočeském kraji

Dne 10. ledna 2024 byly na Krajském úřadě Jihočeského kraje slavnostně vyhlášeny výsledky 22. ročníku ceny „Spokojený zákazník Jihočeského kraje“. Z 14 kategorií získalo národní ocenění českých spotře...

Přečíst celý článek
29. listopad 2023
Tisková zpráva

Umělou inteligenci aktivně využívá zatím jen sedmina jihočeských firem, vyplývá z průzkumu Jhk

První seminář na téma umělá inteligence uspořádala pro podnikatele v úterý 28.11. Jihočeská hospodářská komora (Jhk). Umělou inteligenci (AI) vyzkoušela na jihu Čech pouze třetina firem, pravidelně ná...

Přečíst celý článek