Aktuality

Veletrhy práce jsou místem, kde se jednoduše protínají cesty zájemců o zaměstnání s personalisty firem

05. duben 2024
Tisková zpráva

Lidé, kteří hledají práci nebo uvažují o změně zaměstnání, by si neměli nechat ujít příležitost potkat se osobně s personalisty firem na některém ze sedmi regionálních Veletrhů práce, které tradičně pořádá Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou v Jihočeském kraji.  Hlavním cílem těchto veletrhů, které jsou naplánovány na duben, je nejen se zorientovat na trhu práce v daném regionu, ale také získat informace o aktuální nabídce firem, které jsou již spolu s termíny nyní na webu www.veletrhy-prace.cz. V letošním roce navíc bude k dispozici v každém místě expert na personalistiku a trh práce, který bude nápomocný zájemcům o práci v průběhu osobních setkání se zástupci jednotlivých firem.

Veletrhy práce jsou určeny pro všechny, kteří se aktivně zajímají o svou pracovní budoucnost – lidé z úřadu práce, široká veřejnost, ale i žáci a studenti posledních ročníků škol. Jedná se tak o jedinečnou příležitostí, jak se osobně setkat s lidmi z firem, od kterých se zájemci dozví mnohem více detailů nejen o nabízených pozicích, které v inzerátech zůstávají tajemstvím.

„Ve stáncích vládne přátelské neformální prostředí, které je příjemnější než klasický pracovní pohovor. Navíc je to pro firmy příležitost se dozvědět více o zájemci, než co je uvedeno v jeho životopise. Proto tato osobnostní souhra je pro firmy stejně důležitá jako pracovní schopnosti samotného uchazeče“, uvádí Lenka Hájková, zástupce ředitele Jihočeské hospodářské komory, která organizuje Veletrh práce v Českých Budějovicích.

Dne 9. dubna tak odstartuje již osmý ročník Veletrhů práce v jižních Čechách, kde se představí přibližně 50 firem. Veletrhy proběhnou na sedmi místech jižních Čech, a to ve Strakonicích (9.4.), Jindřichově Hradci (11.4.), Českém Krumlově (16.4.), Písku (16.4.), Českých Budějovicích (17.4.), Prachaticích (19.4.) a na závěr se zaměstnavatelé představí v Táboře (23.4.). Vstup je pro všechny bezplatný bez nutné předchozí registrace.

„Za ty roky, co Veletrhy práce pořádáme, vnímáme důležitost přípravy ze strany uchazečů i na tento typ neformálních setkání s jejich možnými budoucími zaměstnavateli. Proto jsme se rozhodli, že v letošním roce v každém regionu bude probíhat i doplňkový program buď v podobě přednášek, nebo poradenské zóny či konzultace CV,“ uvádí Michaela Sládková, ředitelka Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů.

Prozkoumejte seznam vystavovatelů a jejich nabídek na www.veletrhy-prace.cz, aktualizujte svůj životopis, který si vezměte s sebou pro nezávazné navázání kontaktů a vyrazte na Veletrhy práce a otevřete si dveře k novým možnostem!

Veletrhy práce jsou realizovány Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů a Jihočeskou hospodářskou komorou v rámci projektu Fajn práce pro rodiče financovaného z prostředků Evropské unie. Na Veletrzích práce se v jednotlivých regionech podílí také pobočky Úřadu práce. 


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. leden 2024
Tisková zpráva

Deloitte otevírá v Českých Budějovicích svou pobočku, pomůže jihočeským firmám

Po Praze, Brnu, Ostravě, Plzni a Hradci Králové přibude od 1. února 2024 v Českých Budějovicích nová regionální pobočka Deloitte, největší poradenské společnosti na světě. Primárně se zaměří na daňové...

Přečíst celý článek
10. leden 2024
Tisková zpráva

Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023 v Jihočeském kraji

Dne 10. ledna 2024 byly na Krajském úřadě Jihočeského kraje slavnostně vyhlášeny výsledky 22. ročníku ceny „Spokojený zákazník Jihočeského kraje“. Z 14 kategorií získalo národní ocenění českých spotře...

Přečíst celý článek
29. listopad 2023
Tisková zpráva

Umělou inteligenci aktivně využívá zatím jen sedmina jihočeských firem, vyplývá z průzkumu Jhk

První seminář na téma umělá inteligence uspořádala pro podnikatele v úterý 28.11. Jihočeská hospodářská komora (Jhk). Umělou inteligenci (AI) vyzkoušela na jihu Čech pouze třetina firem, pravidelně ná...

Přečíst celý článek