Projekty

Podporujeme řemesla

Vzdělávání Technika a řemesla

Řemeslné obory na obou stranách hranic se potýkají dlouhodobě s nízkým zájmem o studium a současně s hlubokým propadem kvalitních řemeslníků. Tito pracovníci chybí průřezově v řadě odvětví, zvláště pak ve stavebnictví. Cílem projektu je tedy přeshraničně působit na zvyšování zájmu o řemeslné obory a motivovat žáky o setrvání v oboru i po ukončení studia, a to v co nejširší cílové skupině.

Cíl projektu

Cílem projektu je tedy přeshraničně působit na zvyšování zájmu o řemeslné obory a motivovat žáky o setrvání v oboru i po ukončení studia, a to v co nejširší cílové skupině. 

Projekt je určen pro základní školy, jejich pedagogy a dále pro rodiče a širokou veřejnost. Zapojeni budou také zástupci hospodářské komory (Jhk) a řemeslné komory Regensburg. 

 

 

Evropská integrace může mít úspěch, právě tehdy, pokud si mladí lidé budou přeshraničně vyměňovat zkušenosti. Spolupráce na řemeslných projektech podporuje mezikulturní a lingvistické dovednosti. Řemesla jsou důležitým hospodářským faktorem na obou stranách hranice. Řemeslné obory naléhavě potřebují kvalifikované pracovníky.

  • Pro žáky (7. až 8. tříd) a pedagogy škol bude připraven třídenní program v Německu s názvem "Řemeslo přes hranice". Žáci se naučí používat Aplikaci jazykového vzdělávání Komory řemesel a naučí se odborné slovní řemeslné zásobě. Žáci si vyzkouší práci řemeslníka i s ukázkami z praxe.
  • Aktivity na základních školách s názvem Mistři do dílen. Mistři svého řemesla přiblíží žákům konkrétní práce, ale také řemeslo jako takové.
  • Zážitkové workshopy pro veřejnost, rodiče s dětmi s názvem Řemeslníkem na jeden den

 

Zdroje financování

Projekt Buď Mistr je realizován z Dispozičního fondu v rámci Programu přeshraniční spolupráce Česká republika-Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014-2020.

        

Název projektu: Buď Mistr
Realizace od–do: Leden 2022 - Červen 2022
Stav: Po realizaci
Kontakt:
Mgr. Šárka Kučerová
kucerova@jhk.cz
+420727966254
Číslo projektu: 11/06
Sdílet projekt:

Související články

28. březen 2022
Tisková zpráva Školství Spolupráce škol a firem Stavebnictví Technika a řemesla

Vyzkoušet si řemeslo láká děti i rodiče. Práci truhláře či klempíře ukazují praktické workshopy

Řemeslný workshop Truhlářem na jeden den, který se v sobotu 26. března uskutečnil pod taktovkou Jihočeské hospodářské komory a Střední odborné školy zdravotnické a Středního odborného učiliště v České...

Přečíst celý článek
23. březen 2022
Tisková zpráva Stavebnictví Technika a řemesla

Jaké to je být instalatérem či truhlářem, si vyzkouší děti i rodiče na jarních řemeslných workshopech

Jihočeská hospodářská komora na jarní měsíce připravila s mistry v oboru zábavné workshopy pro děti od šesti do patnácti let a jejich rodiče. První z akcí projektu Buď mistr zaměřená na truhlařinu se ...

Přečíst celý článek
Zpět