#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Vláda schválila program COVID – Ubytování. Stát bude částečně kompenzovat pozastavení provozu ubytovacích zařízení

21. červenec 2020
Cestovní ruch Podpora podnikání Koronavirus

Vláda 20. července 2020 schválila program COVID – Ubytování, program Ministerstva pro místní rozvoj podpoří ubytovací zařízení. Stát hotelům, motelům, penzionům, kempům a chatovým osadám přispěje částkou 100 až 330 Kč na pokoj a noc za období, kdy musely být provozovny na základě vládního usnesení uzavřeny. Výzva by podle MMR měla být vyhlášena v srpnu.

Rozhodné období pro podporu tohoto odvětví cestovního ruchu je od 14. 3. 2020 do 24. 5. 2020, tedy 72 dní. Jedná se o dobu, po kterou museli provozující uzavřít své zařízení z důvodu platnosti usnesení vlády ČR v souvislosti s vládními preventivními kroky proti šíření onemocnění COVID-19.

V rámci vyplácení podpory COVID – Ubytování bude zohledněna i sezónnost zařízení, tzn. pokud v předchozích dvou letech bylo zařízení uzavřeno, na podporu nárok mít nebude, popřípadě bude poměrně krácena. Online formulář žádosti bude zpřístupněn zároveň s vyhlášením výzvy, administrovat program COVID – Ubytování bude Státní fond podpory investic.

Na peníze v programu COVID – Ubytování budou mít nárok pouze ubytovací zařízení, kam nespadají krátkodobé pronájmy typu Airbnb. Dotace je navržena ve výši 100 Kč – 330 Kč v závislosti na kategorii a třídě ubytovacího zařízení. Program bude spuštěn až po notifikování programu Evropskou komisí.

Výše kompenzace dle typu ubytovacího zařízení:

Typ ubytovacího zařízení a částka dotace na jeden pokoj

 • Hotel, NLZ (nestátní lázeňská zařízení) ***** 330 Kč
 • Hotel, motel, botel, NLZ **** 330 Kč
 • Hotel, motel, botel, NLZ *** 300 Kč
 • Hotel, motel, botel, NLZ** 200 Kč
 • Hotel, motel, botel, garni NLZ* 200 Kč
 • Hotel Garni 250 Kč
 • Penzion 200 Kč
 • Kemp (ubytovací objekty) 100 Kč
 • Chatová osada 100 Kč
 • Turistická ubytovna 100 Kč
 • Ostatní HUZ – pouze nestátní lázeňská zařízení

sazba dle kvality ubytování *, **, ***, **** – částka podle typu 300 – 200 Kč

Zdroj: Tisková zpráva Hospodářské komory ČR


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

10. srpen 2020
Koronavirus

Dohodáři mohou od 7. srpna čerpat kompenzační bonus. Finanční správa začala proplácet první žádosti

Novela zákona o kompenzačním bonusu, která umožňuje získat podporu i osobám vykonávajícím práci (tzv. dohodáři) na základě dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti nabyla platnosti 7. ...

Přečíst celý článek
07. srpen 2020
Koronavirus

Za červenec přibylo kvůli koronaviru i pravidelným sezónním výkyvům na 10 tisíc uchazečů o práci

Nezaměstnanost v Česku stoupla v červenci na 3,8 procenta z červnových 3,7 procenta. Příčinou mírného nárůstu byl kromě aktuální situace kolem koronaviru i každoroční příchod části zaměstnanců ze škol...

Přečíst celý článek
06. srpen 2020
Podpora podnikání

Aktuální zprávy z trhu

Realizujtete devizové obchody? Přinášíme Vám aktální informace z trhu. Přečtěte si, jak se vyvíjí tržní situace u nás, ve státech EU a ve světě.

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.