Aktuality

To nejlepší z jižních Čech na Festivalu regionálních produktů v Kaplici. Přijďte 15. listopadu nakoupit výrobky od podnikatelů z Novohradska

10. listopad 2023
Cestovní ruch Technika a řemesla Podpora podnikání

Na středu 15. listopadu 2023 pro návštěvníky turistická oblast Novohradsko - Doudlebsko připravuje další ročník akce Festival regionálních produktů a výrobků. V kulturním domě v Kaplici se potkáte s producenty z oblíbené oblasti a čeká Vás také doprovodný program a soutěže.

„Tento festival je přehlídkou skvělých výrobků, které vznikají na celém území turistické oblasti a jsou důkazem šikovnosti, podnikavosti i odvahy našich obyvatel začít s výrobou vlastních produktů navzdory konkurenci v podobě masové výroby. Jsem přesvědčena o tom, že regionální výrobce musíme podporovat, minimálně formou podobných přehlídek, kde mohou široké veřejnosti prezentovat kvalitu své práce,“ uvedla Tereza Procházková, vedoucí domácího cestovního ruchu.

Mezi 14. – 17. hodinou v kaplickém kulturním domě své produkty představí více než 20 regionálních producentů. Mezi řadou stánků nebudou chybět řemeslné, umělecké a potravinové výrobky, které se navíc mohou pyšnit oceněním certifikace Opravdu od nás. Tuto značku uděluje destinační management od roku 2019 všem podnikatelům, kteří produkují své výrobky a produkty v turistické oblasti Novohradsko-Doudlebsko a kteří splní další kritéria pro udělení zmíněné certifikace. 

„Většina z těchto výrobků se může pyšnit certifikátem Opravdu od nás, který zaručuje, že předmět či pokrm vznikl v našem regionu s řemeslnou tradicí, udržitelnou cestou a také s láskou,“ doplňuje Michal Jarolímek, produktový manažer oblasti Novohradsko – Doudlebsko.

 

Těšit se můžete na výrobky a produkty regionálních výrobců jako jsou například likéry, marmelády, med, chléb, domácí těstoviny, nejrůznější pečené dobroty, ale také ručně dělané šperky, mýdla, keramika a mnoho dalších. Návštěvníci se budou moci zúčastnit mimo jiné i speciální soutěže BEER OPEN o nejlepšího znalce produktů regionálních minipivovarů.           

Festival je příležitostí k nákupu nejen pro širokou veřejnost, ale také pro provozovatele restauračních zařízení a ubytovacích kapacit, kteří zde mohou navázat užitečné kontakty a třeba se i dohodnout na spolupráci ve formě dodávek do svých provozoven.  

 

Zdroj: tisková zpráva Jihočeské centrály cestovního ruchu


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. listopad 2023
Podpora podnikání

Umělou inteligenci aktivně využívá zatím jen sedmina jihočeských firem, vyplývá z průzkumu Jhk

První seminář na téma umělá inteligence uspořádala pro podnikatele v úterý 28.11. Jihočeská hospodářská komora (Jhk). Umělou inteligenci (AI) vyzkoušela na jihu Čech pouze třetina firem, pravidelně ná...

Přečíst celý článek
27. listopad 2023
Podpora podnikání

Živnostníci si připlatí. Minimální zálohy na sociální pojištění výrazně narostou

Pro drobné živnostníky, kteří platí minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění, má stát horší zprávu než loni. V roce 2024 se jim zálohy zvednou výrazně více než letos, a to zejména u sociální...

Přečíst celý článek
27. listopad 2023
Podpora podnikání

Stát spouští bohaté dotace firmám na nákup elektromobilů

Česko patří k evropským trhům, kde rostou prodeje elektromobilů nejpomaleji. Změnit to chce ministerstvo průmyslu a obchodu. Soukromým firmám nabídne dotace na nákup nových aut, které pohání baterie n...

Přečíst celý článek