#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Program kvalifikovaný zaměstnanec - Ukrajina pozastavuje příjem žádostí

17. březen 2020
HR a personalistika Podpora podnikání Koronavirus

V souvislosti s pozastavením přijímání žádostí o schengenská víza a dlouhodobá pobytová oprávnění na všech zastupitelských úřadech České republiky bychom rádi informovali o vyřizování žádostí pro Program kvalifikovaný zaměstnanec. 

  1. Jhk ode dne 16. 3. pozastavuje příjem žádostí do Programu kvalifikovaný zaměstnanec - Ukrajina. Žádosti do programu je možné na Jhk podat, budou ale pouze zkontrolovány a zaevidovány. Jejich odeslání na příslušná ministerstva proběhne až po ukončení nouzového stavu.
  2.  U  již zařazených žádostí do programů se ruší všechny termíny k podání žádostí na zastupitelských úřadech, avšak zařazení do programů zůstává zachováno. Žadatelům, kterým již byl stanoven termín na zastupitelském úřadu ČR, bude tento termín posunut na dobu po skončení nouzového stavu. O nových termínech budou zaměstnavatelé informováni. Žadatelé ani koordinátoři nebudou o zrušení termínů informováni ze strany zastupitelských úřadů jednotlivě - informace bude zveřejněna na webových stránkách zastupitelských úřadů a MZV.
  3. Řízení o žádostech o zaměstnanecké karty, které již byly přijaty zastupitelskými úřady, se až do skončení nouzového stavu přerušují.
  4. I v případě, že  žadatelé byli informováni o udělení zaměstnanecké karty a vyzváni k dostavení se na zastupitelský úřad pro převzetí vstupního víza, se řízení přerušuje a víza budou vydávána až po skončení nouzového stavu.
  5. Dle informací MPSV držitelé schengenských víz a ZK, kterým propadne platnost od vyhlášení nouzového stavu 12.3.2020, mohou pokračovat v zaměstnání u zaměstnavatele po dobu skončení nouzového stavu a následujících 60 dní.

Pro podrobnější informace o nouzovém stavu a zastavení příjmu víz sledujte webové stránky Ministerstva vnitra a Ministerstva zahraničních věcí.


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. květen 2020
HR a personalistika Koronavirus

Rodičům zůstává nárok na ošetřovné do 30. června 2020

Až do 30. června zůstává nárok na ošetřovné všem rodičům, kteří se z objektivních důvodů rozhodnou neumístit dítě do školy či školky. Důvod pak uvedou v aktualizovaném tiskopisu „Výkaz péče o dítě z d...

Přečíst celý článek
28. květen 2020
Podpora podnikání

Sněmovna přehlasovala senátní vratku, Finanční správa začne přijímat žádosti od společníků malých s.r.o.

Poslanecká sněmovna dnes podruhé podpořila vládní návrh novely zákona o kompenzačním bonusu připravený Ministerstvem financí. Přehlasovala tím senátní vratku a odmítla pozměňovací návrh Senátu, který ...

Přečíst celý článek
28. květen 2020
Podpora podnikání Koronavirus

Záruční banka má smlouvy ke COVID III podepsat s bankami v pátek

Do výzvy Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) k záručnímu programu COVID III se přihlásilo 20 komerčních bank nebo spořitelních družstev. Nyní se uskuteční konzultace s ministerstvem průmys...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.