#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Podnikatelé mohou z programu COVID Nájemné ještě čerpat přes 2 miliardy korun. Žádosti ale musí podat do 30. září

16. září 2020
Podpora podnikání Koronavirus

Do konce září mohou podnikatelé žádat peníze z programu COVID nájemné. K 15. září 2020 se evidují žádosti za 2,2 miliardy korun. COVID nájemné nabízí zaplatit polovinu nájmu, pokud majitel nájemci poskytl 30procentní slevu.

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) u programu COVID nájemné k 15. 9. 2020 eviduje žádosti za 2,2 miliardy korun. Schváleno bylo zatím 7 135 žádostí za 965,6 milionu korun. Podnikatelé zasažení v souvislosti s koronavirem a vládními opatřeními, kteří chtějí získat dotaci na komerční nájem, musejí ale podat žádost do 30. září. Na program je vyčleněno 5 miliard korun.

Dle dat MPO systém eviduje 15 872 žádostí. Od minulého týdne jejich počet vzrostl o zhruba 1 600. Na konečné schválení čeká přibližně 2600 žádostí za 383,2 milionu korun. K dopracování ministerstvo vrátilo 534 žádostí za 98,2 milionu korun. Rozpracovaných žádostí je v systému 5586 za 766,7 milionu korun. Zamítnuty zůstávají tři žádosti za 1,2 milionu korun.

Stát přispěje z 50 procent

Program COVID nájemné je určen podnikatelům, kteří museli kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru zavřít nebo omezit provoz. Stát jim na nájem za duben, květen a červen přispěje 50 procent. Podmínkou je, že majitel nájemné o 30 procent sníží a nájemce doplatí pětinu. Maximální výše podpory je deset milionů korun. Podpora se vztahuje na nájemní smlouvy uzavřené před 12. březnem. Program nemohou využít podnikatelé, kterým prostor pronajímá spřízněná osoba.

K žádosti musí zájemci doložit několik čestných prohlášení včetně dokladu o uhrazení nájmu za leden a únor, případně předchozí měsíce. Žadatelé musí přiložit také potvrzení o uhrazení části nájemného aspoň ve výši požadované podpory. Procesem podání žádosti zájemce provede online informační systém MPO.

Zdroj: Seznam zprávy

 


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

11. září 2020
Podpora podnikání

Bezplatné semináře pro žadatele a příjemce podpory z ESI fondů

Eurocentrum České Budějovice v říjnu pořádá několik bezplatných seminářů určených všem žadatelům a příjemcům podpory z ESI fondů. Jedná se o opakování velmi úspěšných seminářů zaměřených na projektové...

Přečíst celý článek
10. září 2020
Koronavirus

Protiepidemická opatření ve firmách a dodržování BOZP mohou snížit riziko nákazy

V současné době po celém světě rezonuje téma „koronavirus“. Vzhledem k velmi přísným pravidlům hrozí často uzavření celé firmy i na několik týdnů, a tak je často nutné nastavit funkční pravidla. Bohuž...

Přečíst celý článek
10. září 2020
Podpora podnikání

BOWI projekt pomůže jihočeským podnikatelům s financováním projektů na přenos technologií a experimentů v ICT

BOWI (Boosting Widenning Digital Innovation Hubs) vyhlásilo výzvu pro všechny podnikatele za účelem financování projektů týkající se přenosu technologií a experimentů v oblasti ICT. Této výzvy se moho...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.