Aktuality

Investiční seminář v Tchaj-peji prezentoval Česko jako atraktivní destinaci pro polovodičový průmysl

20. únor 2024
Podpora podnikání

Začátkem února se v Tchaj-peji konal seminář Check the Czechs, který místním investorům polovodičového průmyslu představil české investiční prostředí.

Akce se setkala s velkým zájmem zúčastněných, čímž potvrdila rostoucí zájem o český trh a poskytla účastníkům důležité informace a podněty k investování v Česku. Na semináři vystoupili i zástupci agentury CzechInvest.

„Že je o Česko zájem dokazuje nejen velká účast na semináři, rozvíjející se spolupráce s českým polovodičovým klastrem, ale zejména množství navázaných kontaktů v rámci dodavatelského řetězce plánované továrny na výroby čipů společnosti TSMC v blízkých Drážďanech, což představuje pro Česko obrovskou příležitost,“ uvedl Petr Očko, vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu pověření řízením agentury CzechInvest.

Na semináři vystoupili také ředitelka Divize investic a zahraničních aktivit Denisa Fukalová a Jakub Hájek, zahraniční zástupce v Japonsku, kteří představili přítomným ekonomické prostředí Česka a prezentovali i konkrétní benefity, které investování v Česku přináší. Zahraniční zástupci agentury CzechInvest v těchto případech pak mohou pomoci přenášet řešení včetně investorů, která jsou již odzkoušená v dodavatelských řetězcích polovodičových výrobců po celém světě.

Dále se seminář soustředil na klíčové otázky, které tchajwanské firmy měly ohledně investování v Česku, jako je dostupnost odborníků v technických oborech, nabídka pobídek ze strany české vlády nebo vhodnost českých lokalit pro tchajwanské investice. V rámci semináře byly diskutovány i širší trendy v evropském polovodičovém průmyslu, včetně nedávné podpory EU pro vývoj čipů a vytváření polovodičového ekosystému v rámci EU Chips Act.

Investiční seminář, který proběhl s plnou obsazeností, je jen jedním z mnoha kroků, které Česko podniká k podpoře zahraničních investic, zejména v oblasti polovodičového průmyslu. O organizaci semináře se postarala Česká ekonomická a kulturní kancelář v Tchaj-peji ve spolupráci s aliancí TeaLa (Taiwan Eastbound Alliance – Landing America) a Tchajwanskou hospodářskou komorou v ČR (TCCCZ).

Zdroj: www.businessinfo.cz


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

11. duben 2024
Podpora podnikání

Podnikatelské organizace žádají vládu: podpořte svobodu podnikání a zrušte zbytečný zákon o omezení prodejní doby

Vláda bude tento týden projednávat návrh poslanců Jana Bureše a Pavla Staňka na zrušení zbytečného zákona o omezení prodejní doby Hospodářská komora ČR, Asociace nákupních center ČR a Svaz obchod...

Přečíst celý článek
10. duben 2024
Podpora podnikání

Programy pracovní migrace letos přinesou novinky

Dlouhodobý nedostatek pracovníků je jednou z překážek, které brání českým firmám ve větším rozletu. Vláda proto nabízí programy, které spojují prvky cílené, výběrové a řízené ekonomické migrace. Oprot...

Přečíst celý článek
08. duben 2024
Podpora podnikání

CzechTrade podpoří konkurenceschopnost firem. Přispěje jim na účast na veletrzích

Agentura CzechTrade připravila pro období let 2024 až 2027 dva nové projekty, jejichž cílem je podporovat působení malých a středních podniků na zahraničních trzích, a to prostřednictvím jejich účasti...

Přečíst celý článek