Aktuality

HK ve spolupráci s VŠTE a JHK připravila cirkulární modely pro oblast cestovního ruchu

25. březen 2024
Cestovní ruch

HK ČR ve spolupráci s VŠTE a Jihočeskou hospodářskou komorou se spolu s podnikateli z Jihočeského kraje zaměřili na identifikaci výzev pro uplatnění cirkulárních modelů v oblasti cestovního ruchu

Máte zájem o začlenění principů cirkulární ekonomiky do vašeho turistického podnikání a hledáte nové perspektivy a inspiraci? Buďte součástí změny směrem k udržitelnějšímu turistickému průmyslu i Vy. Připojte se k nám.

GREENPACT Collaboration Lab                                                                           

V rámci setkání Sdružení cestovního ruchu uspořádaného 27. 2. 2024 pod záštitou Jihočeské hospodářské komory byl podnikatelům a dalším aktérům v cestovním ruchu Jihočeského kraje představen projekt GREENPACT a potenciál cirkulární ekonomiky. Podnikatelům byly představeny principy cirkulární ekonomiky a přínosy, které jim uplatnění cirkulárních obchodních modelů může přinést v podobě snížení nákladů a zvýšení atraktivity nabízených služeb pro klienty. Přítomným byl rovněž představen výstup dotazníkového šetření, do kterého se zapojili poskytovatelé ubytovacích a stravovacích služeb v Jihočeském kraji. Jedním z výstupů šetření je, že téměř polovina podnikatelů principy cirkulární ekonomiky nezná, ale rádi by se s nimi seznámili.

Setkání Sdružení cestovního ruchu s více jak 25 účastníky ze strany podnikatelů, zástupců destinačních managementů a expertů a studentů z akademického prostředí poskytlo relevantní platformu pro následnou diskusi pro hledání a identifikaci hlavních překážek a výzev spojených s přechodem na cirkulární obchodní modely. V rámci diskuse vykrystalizovalo několik výzev, na které by se projekt GREENPACT měl dále zaměřit. Patří mezi ně například otázka komunikace a propagace udržitelného podnikání vůči zákazníkům, navázání vazeb na lokální producenty a celkově zlepšení energetické účinnosti a redukce zdrojů a odpadů.

 

Chcete se také připojit?

Máte zájem o začlenění principů cirkulární ekonomiky do vašeho turistického podnikání a hledáte nové perspektivy a inspiraci?

Zveme vás na 2. část Collaboration Lab, která se uskuteční 26. 3. 2024 na Lipně. Budeme hledat a ověřovat konkrétní řešení pro přechod na cirkulární obchodní modely.

Zároveň nabízíme 12týdenní tréninkový program GREENPACT, kde máte příležitost sdílet vaše výzvy a nápady, spolupracovat s našimi studenty a s Generací F na inovativních řešeních pro udržitelné podnikání a získat nové podněty pro transformaci vašeho obchodního modelu.

Start: 5. března 2024, 11:25–12:25,

Místo: Ústav podnikové strategie, místnost N121.

Pro více informací a přihlášení kontaktujte Radima Duška (dusek@vste.cz) a buďte součástí změny směrem k udržitelnějšímu turistickému průmyslu.

 

Veškeré tyto aktivity jsou realizovány v rámci projektu Interreg CE Greenpact, který HK ČR realizuje společně s dalšími odbornými partnery v letech 2023 – 2026.

Více informací o projektu: https://www.interreg-central.eu/projects/greenpact/

 

Zdroj: www.komora.cz


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

30. leden 2024
Cestovní ruch

Co se chystá v cestovním ruchu v roce 2024

Aktivní turismus. Hlavní komunikační téma cestovního ruchu Česka pro následující dva roky. Jak při cestování sportovat, relaxovat i odpočívat ukáže klíčová kampaň agentury CzechTourism Unexpected Well...

Přečíst celý článek
17. listopad 2023
Cestovní ruch

Cestovní ruch oživuje, domácí turisté tráví nejvíce času v jižních Čechách

Cestovní ruch se vrací na předcovidovou úroveň a jižní Čechy patří mezi nejoblíbenější cíle turistů. Vyplývá to z aktuálních statistik o cestovním ruchu zveřejněných Českým statistickým úřadem (ČSÚ) z...

Přečíst celý článek
10. listopad 2023
Cestovní ruch

To nejlepší z jižních Čech na Festivalu regionálních produktů v Kaplici. Přijďte 15. listopadu nakoupit výrobky od podnikatelů z Novohradska

Na středu 15. listopadu 2023 pro návštěvníky turistická oblast Novohradsko - Doudlebsko připravuje další ročník akce Festival regionálních produktů a výrobků. V kulturním domě v Kaplici se potkáte s p...

Přečíst celý článek