Aktuality

Doprovodná podnikatelská mise do Vietnamu a na Filipíny s ministrem zemědělství Markem Výborným

09. únor 2024
Podpora podnikání

Ministerstvo zemědělství a Hospodářská komora ČR zvou české firmy z oblastí zemědělství, potravinářství a souvisejících technologií k účasti na podnikatelské misi do Vietnamu a na Filipíny, která se uskuteční ve dnech 17. – 23. března 2024

Podnikatelská mise vedená ministrem zemědělství panem Markem Výborným bude ve Vietnamu směřovat do obou administrativních a ekonomických center země (Hanoj a Ho Či Minovo Město/HCMC), následně na Filipínách do Manily a Davao (centrum hlavní zemědělské oblasti). Misi v místě doprovodí též velvyslanec ČR ve Vietnamu, pan Hynek Kmoníček a velvyslanec ČR na Filipínách, pan Karel Hejč.

Program zahrnuje mimo jiné podnikatelská a obchodní fóra ve všech čtyřech uvedených městech, která umožní českým firmám přímý kontakt s relevantními vietnamskými a filipínskými obchodními partnery. Na programu je též návštěva veletrhu Food and Hotel v HCMC a vybraných zemědělských a potravinářských podniků v obou zemích.

Misi organizačně zajišťuje Hospodářská komora ČR. Na přípravě programu se vedle Ministerstva zemědělství podílí též zastupitelské úřady v Hanoji a Manile a spolupracovník Ministerstva zemědělství v HCMC. Oslovení místních partnerů proběhne též ve spolupráci s příslušnými komorami a svazy v obou zemích.

Předpokládána je účast českých firem ze sektorů pivovarnictví, mlékárenství či zpracování masa. Další možné oblasti zahrnují zemědělskou a potravinářskou techniku a technologie, vstupy do zemědělství (osiva, krmiva apod.), potraviny a nápoje. Filipínská strana projevila též zájem o dovoz obilovin.

V případě Vašeho zájmu o účast na výše uvedené podnikatelské misi:

  • prosíme provést online registraci zde
  • zaslat kompletně vyplněnou a podepsanou přihlášku.
  • zaslat slide pro prezentaci
  • zaslat scan cestovního pasu

na emailovou adresu klamt@komora.cz nejpozději do pátku 16. února 2024. Vzhledem k potřebě včasného zahájení procesu získání víz do Vietnamu, nebudou možná dodatečná přihlášení.

Účastnický poplatek činí 1.580 ,- EUR / 39.500, – Kč + 21% DPH (členové HK ČR mají slevu 10 %) za ubytování, transfery, pronájmy prostor, catering, organizace firemních jednání, organizační náklady spojené s přípravou mise a služby pracovníků HK ČR po dobu mise.

Zdroj: www.komora.cz


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

20. únor 2024
Podpora podnikání

Investiční seminář v Tchaj-peji prezentoval Česko jako atraktivní destinaci pro polovodičový průmysl

Začátkem února se v Tchaj-peji konal seminář Check the Czechs, který místním investorům polovodičového průmyslu představil české investiční prostředí.

Přečíst celý článek
19. únor 2024
Podpora podnikání

Nové programy na podporu start-upů

Program JihoSTART a Jihočeský akcelerační program. Tyto dva programy jsou navrženy tak, aby stimulovaly inovace a podnikatelské aktivity v Jihočeském regionu. Cílem je pomoci start-upům růst a stabil...

Přečíst celý článek
19. únor 2024
Podpora podnikání

Kdo, jak a proč musí v roce 2024 platit čtvrtletní a pololetní zálohy na daň z příjmu?

Lidé s nejvyššími příjmy, kteří zaplatili za uplynulý rok na dani z příjmu více než 30 tisíc korun, musejí i letos platit pololetní či čtvrtletní zálohy. Ti, kteří odvedli vyšší než stopadesátitisícov...

Přečíst celý článek