#jihoceskepodnikani
Menu

Projekty

Technická soutěž Talenty pro firmy

Školství Spolupráce škol a firem Technika a řemesla

Soutěž Talenty pro firmy (T-profi) je zaměřena na podporu a popularizaci polytechnické výuky u dětí a mládeže. Účastníci soutěže si otestují svoji zručnost, znalosti, schopnosti komunikace mezi vrstevníky, ale i s dospělými, schopnost plnit zadání dle manuálu, programování apod. Zároveň je cílem projektu popularizace technického vzdělávání a rozvoj digitalizace v příhraničí, protože se soutěže zúčastní také dva týmy z Horního Rakouska.

CÍL SOUTĚŽE

  • zábavně představit dětem techniku jako perspektivní a zajímavý obor
  • podpora týmové práce a vzájemné komunikace žáků, odborníků a pedagogů
  • praktické využití získaných znalostí ze školy
  • posilování prestiže technických profesí mezi žáky a rodiči
  • výměna zkušeností především s důrazem na rozvoj polytechnického vzdělávání

Projekt zahrnuje organizaci soutěže Talenty pro firmy v roce 2019 a 2020. Mezi soutěžemi se partneři potkají společně s žáky partnera na akci Dobrodružství s technikou 2020, kde se seznámí s dalšími prvky popularizace. 

Partnerem projektu je Technische Fachschule Haslach z Horního Rakouska.

Cíl projektu

CÍLE PROJEKTU

Cílem projektu je popularizace technického vzdělávání a rozvoj digitalizace v příhraničí, kde stále přetrvává poptávka po technicky vzdělaných pracovnících na trhu práce. Za tímto účelem Jhk organizuje regionální technickou soutěž Talenty pro firmy, která cílí na přenos zkušeností při práci s polytechnickou stavebnicí, na podporu týmové spolupráce a komunikace mezi mladšími a staršími žáky a dospělými a na rozvoj digitalizace. Zájem o tyto aktivity je jak v rámci Jihočeského kraje, tak zahraničí a projekt si klade za cíl rozšířit soutěž do dalších regionů a zapojit rakouské týmy a předat jim zkušenosti s realizací soutěže, prací s polytechnickou stavebnicí Merkur a programováním BBC micro:bitem. 

Odborná soutěž je určena pro žáky základních a středních škol, kteří jsou koučováni svými kapitány – odborníky z firem (zástupci členských firem JHK) v nominovaných týmech společně plnit zadané úkoly s využitím polytechnické stavebnice a elektrosoučástek. Soutěžící mají za úkol také sestavené zařízení naprogramovat.

Současně se snažíme do soutěže zapojit i děvčata a povinností každého týmu je mít mezi svými soutěžícími alespoň jednu dívku.

Zdroje financování

Projekt je financován v rámci Programu INTERREG V-A Rakousko – Česká republika.

Název projektu: Soutěž Talenty pro firmy
Realizace od–do: Září 2019 - Srpen 2021
Stav: Realizujeme
Kontakt:
Ing. Barbora Sejková
sejkova@jhk.cz
+420 702 268 188
Číslo projektu: KPF-01-200
Sdílet projekt:

Související články

Zpět
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.