#jihoceskepodnikani
Menu

Projekty

Výstava Dobrodružství s technikou

Školství Spolupráce škol a firem Technika a řemesla

Výstava Dobrodružství s technikou je určena pro malé i velké, kteří se chtějí dozvědět jak funguje technika a technické vzdělávání. Výstavu realizuje Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů a partner s řad škol, firem a institucí.

Naší snahou je především podporovat technické vzdělávání a řemesla, kreativitu a tvořivost, a to prostřednictvím realizace unikátní technické výstavy Dobrodružství s technikou (šestý ročník).

Cíl projektu

Naším cílem je zvýšit zájem dětí o technické vzdělávání a řemesla, podporovat jejch kreativitu a tvořivost, a to prostřednictvím realizace unikátní technické výstavy Dobrodružství s technikou (šestý ročník). Výstava se bude konat 18. 6. 2020 v pavilonu T Výstaviště České Budějovice a.s.

Na akci se představí školy, firmy a další organizace řadu technických, elektrotechnických i řemeslných exponátů, které rozvíjí tvořivost, manuální zručnost (hlavolamy, ukázky řemesel), a v neposlední řadě využívání nových technologií (fyzikální experimenty využívající nejnovější technologie, ukázky využití nových technologií v praxi apod.).

Současně je připraven pestrý doprovodný program formou vědomostních kvízů, soutěží, hraní s polytechnickou stavebnicí či předvedení složek IZS. Po celý den bude výstava zdarma přístupná dětem z MŠ, ZŠ a SŠ, dětem z dětských domovů a samozřejmě také rodičům i prarodičům s dětmi. 

Vzhledem ke stále přetrvávajícímu nedostatku kvalifikovaných technických a řemeslných pracovníků je naší snahou realizovat aktivity podporující spolupráci škol a firem, jejichž zástupci mají společný cíl, a to zvýšit zájem dětí o technické vzdělávání a řemesla.

Výstava je určena pro děti mateřských, základních i středních škol, rodiče a širokou veřejnost, u které se taktéž snažíme popularizovat technické vzdělávání.

Na letošním šestém ročníku interaktivní výstavy Dobrodružství s technikou, která se bude konat 18. 6. 2020, bude k vidění řada technických, elektrotechnických i řemeslných exponátů s možností si vše vyzkoušet, např: 3 D brýle, bagrování, virtuální svařování, práci s roboty a dále budou připraveny různé pokusy, fyzikální experimenty (plavební kanál), ukázky řemesel a také se předvedou složky integrovaného záchranného systému.

Současně je připraven pestrý doprovodný program formou vědomostních kvízů, soutěží, testů zručnosti při práci s polytechnickou stavebnicí.

Zdroje financování

Projekt je realizován za finanční podpory Jihočeského kraje v rámci Dotačního programu Podpora technického vzdělávání.

Název projektu: Dobrodružství s technikou 2020
Realizace od–do: Září 2019 - Červenec 2020
Stav: Realizujeme
Kontakt:
Lenka Vohradníková, DiS.
vohradnikova@jhk.cz
+420 608 572 241
Číslo projektu: 449-01-010/19
Sdílet projekt:

Související články

Zpět
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.