Události

Staňte se Fajn Firmou pro stávající i nové zaměstnance

Vhodné pro
Management Personalisty
Stárnutí populace je fenomén, který se nevyhne žádnému regionu, a Jihočeský kraj není výjimkou. Proto Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o.p.s. připravila s partnerskou společností Trenkwalder a.s. další ročník soutěže o ocenění firem, které se věnují problematice zaměstnávání starších osob. Soutěž "Fajn firma 55+" odstartuje 13. září a přihlášky mohou zájemci zasílat až do 6. listopadu 2023. 

V rámci akce přineseme informace jak o samotné soutěži, tak poskytneme zajímavá data a další informace o zaměstnávání těchto osob, na který naváže lektorka Marina Machovská workshopem zaměřeným na stereotypy a předsudky, které ovlivňují naše rozhodnutí při zaměstnávání starších osob a jak se jim vyhnout. 
Využijte pro více informací k soutěži "Fajn firma 55+" (podmínky, harmonogram a další) webové stránky https://www.jcpakt.cz/fajn-firma-55-plus.
 

Program

13:00 Zahájení

13:05 – 13:35 Jak firmy reagují na zaměstnávání osob 55+​
Jak se firmy adaptují na stárnutí pracovní síly? Jak se zapojit do soutěže o ocenění "Fajn firma 55+" a stát se inspirací pro další společnosti?

13:35 – 13:45 Inspirativní pohled výherce soutěže z minulého ročníku na problematiku zaměstnávání 55+
Sdílení zkušeností společnosti se zaměstnáváním starších osob, nastínění jejich postupů a inovací v oblasti přátelského zaměstnávání osob 55+ a motivace, které výherce vedly k účasti v této soutěži. 

Coffee break

14:00 – 16:00  Workshop na téma: Nesuďte, abyste sami nebyli souzeni (neboli nevědomé předsudky)
Cílem našeho workshopu je osvětlit stereotypy a předsudky, které často ovlivňují rozhodování v procesu zaměstnávání osob 55+ a ukázat způsoby, jak se těmto předsudkům vyhnout. Velmi přínosné je i cílit na své stávající zaměstnance, kteří již této věkové hranice dosáhli.
A jakými tématy se bude lektorka Marina zabývat:
  1. Jak moc je téma diverzity a inkluze, spojeno s předsudky „importované“ nebo odpovídá naší lokální realitě – diskuze účastníků a sdílení zkušeností a pohledu lektorky
  2. Jak předsudky vznikají a máme je všichni, co dělat abychom předsudky dokázali zpracovat – aktivní zamyšlení s individuálním výstupem, trochu teorie
  3. 50+ lidé a jejich potenciál – příklady z praxe, formulace vhodných argumentů pro nábor kandidátů z této skupiny

Lektor

Marina Machovská

Marina se už od střední školy zajímá o člověka – jeho vnitřní svět, motivy, nálady, schopnost komunikovat s ostatními a vytvářet vztahy. Po studiu psychologie pracovala v manažerských pozicích v mezinárodních firmách, v prostředí, které je (z jejího pohledu a na základě zkušeností) velmi inspirativní i náročné.
Dnes klientům pomáhá v oblastech efektivního vedení lidí k cílům, při vytváření pracovního prostředí s vysokou mírou důvěry, rozmanitosti, respektu a efektivní spolupráce.

Dokumenty

Datum a čas Čtvrtek 12. 10. 2023
13:00 - 16:00
Přidat do kalendáře
Místo Husova 9, České Budějovice
Cena Pro členy Jhk:
Zdarma

Pro ostatní:
Zdarma

Kapacita Akce proběhla
Garant akce
Sládková Michaela
sladkova@jhk.cz
+420602454395
Sdílet
Zpět