Události

Podnikání v Rakousku od A do Z | Webinář nejen pro exportéry

Vhodné pro
Zaměstnavatele Obchodní manažery

Jihočeská hospodářská komora zve všechny zájemce o expanzi na rakouský trh na webinář, který poskytne důležité informace od A do Z. Na webináři vystoupí přední experti a odborníci na vybrané oblasti podnikání v Rakousku. 

S ambasadorkou rakouské investiční agentury ABA-Invest in Austria Lucií Plškovou se budeme věnovat důvodům, proč si vybrat právě Rakousko pro svůj business, jak zde získat obchodního partnera, či zákazníky a představí mimo jiné služby ABA-Invest in Austria, jakožto prvního kontaktního místa pro zakládání poboček či dceřiných společností v Rakousku. 

Jan Juriga konzultant Vienna Business Agency vám přiblíží praktické příklady vstupu na rakouský trh a představí i možnosti Vídeňské hospodářské agentury pro zahraniční společnosti. 

Jaké pro vás v Rakousku platí povinnosti související s obchodní činností, v rámci vyslání nebo dočasného přidělování zaměstnanců do Rakouska zmíní daňový poradce Tomáš Rehák, který se zaměří také na to, jaké kroky vedou k založení firemní pobočky nebo přímo rakouské společnosti GmbH

V rámci webináře nebude chybět ani pohled do problematiky legislativních podmínek poskytování služeb a podnikatelské činnosti v Rakousku. Tomuto tématu se bude věnovat advokátka Zuzana Nötstaller, která se zaměří na
  • přeshraniční poskytování služeb
  • vysílání zaměstnanců do Rakouska
  • problémy vysílání živnostníků - "zdánlivě samostatně výdělečná činnost"
  • usazení v Rakousku
  • právní subjekty dle rakouského práva
  • založení živnosti, pobočky nebo dceřiné společnosti v Rakousku
Program setkání bude velmi nabitý, přesto věříme, že vám poskytneme řadu důležitých a cenných informací.

Program

BLOK 1
9:15 - 9:30 hod       Zahájení a přivítání (Jhk)
9:30 - 9:50 hod       Podnikání v Rakousku aneb proč vstoupit a investovat na rakouském trhu - Lucie Plšková (ABA-Invest in Austria)
9:50 - 10:20 hod     Podnikání s Vídní a ve Vídni - Jan Juriga (Vienna Business Agency)
BLOK 2
10:30 - 11:00 hod   Daňové aspekty podnikání v Rakousku - Tomáš Rehák (RED TAX Rehak Dienstleistungs- und Steuerberatungs KG)
11:00 - 11:45 hod   Přeshraniční poskytování služeb a podnikání v Rakousku. Legislativní podmínky a praktické rady - Zuzana Nötstaller (Alix Frank Rechtsanwälte GmbH)
11:45 - 12:00 hod   Best PracticeLuboš Pasák (Pila Pasák a.s.)
12:00 hod a dále    Diskuze


Organizace

Webinář bude probíhat online v platformě Zoom. Každému účastníkovi přijdou instrukce k připojení na online událost den před konáním webináře na email.
 
Upozornění: Akce bude probíhat v českém a slovenském jazyce. Slovenský jazyk nebude tlumočen do češtiny.

Lektoři

Jan Juriga

Konzultant Vídeňské Hospodářské Agentury v ČR a SR, poskytuje poradenství mladým i etablovaným českým firmám s podnikáním ve Vídni a organizuje mnoho akcí, které mají za cíl propojit vídeňskou podnikatelskou scénu s potenciálními partnery ve střední Evropě.

Lucie Plšková

Ambasadorka rakouské investiční agentury ABA-Invest in Austria, pomáhá českým společnostem s jejich vstupem na rakouský trh. Podporuje společnosti při zakládání firem v Rakousku, organizuje networkingové eventy zaměřené na expanzi a investice do Rakouska a působí jako networker při propojování českých a zahraničních firem. V rámci svojí agentury Xpandio Consultig s.r.o. se věnuje business developmentu do DACH regionu. Pomohla více než 120 firmám při jejich cestě na rakouský trh. 

Tomáš Rehák

Poradce v oblasti rakouského daňového poradenství. Více než 15 let podporuje podnikatele v otázkách běžných i komplexních daňových záležitostí podnikání v Rakousku. 

Zuzana Nötstaller

Advokátka zapsaná v Rakouské komoře advokátů. Specializuje na právní poradenství podnikatelských subjektů v oblasti obchodního a korporátního práva, fúzí & akvizic, ochrany hospodářské soutěže a práv duševního vlastnictví. Poskytuje právní poradenství při přípravě a vypracování smluv. Věnuje se také problematice vysílání pracovníků do zahraničí. 

Datum a čas Pondělí 24. 05. 2021
09:15 - 12:00
Přidat do kalendáře
Místo Zahraniční oddělení Jhk, Online v platformě Zoom
Cena Pro členy Jhk: Zdarma
Pro ostatní: Zdarma

(* bez DPH)
Kapacita Akce proběhla
Garant akce
Bělohlavová Šárka
belohlavova@jhk.cz
+420727966254
Sdílet
Zpět
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.