Události

Národní plán obnovy

Kvůli pandemii COVID-19 prochází Česká ekonomika obdobím recese. Domácí a zahraniční ochranná opatření a nejistota ohledně budoucího vývoje zasáhly domácí i zahraniční poptávku a narušené dodavatelsko-odběratelské řetězce se obnovují pomalu.

Země EU na pandemii společně reagují: restartují a modernizují ekonomiku. Zásadním ekonomickým prvkem je Nástroj pro oživení a odolnost (Recovery and Resilience Facility, RRF). Jde o největší nástroj z unijního plánu obnovy Next Generation EU (NGEU), který má členským státům pomoci řešit hospodářské a sociální dopady pandemie koronaviru a zajistit, aby ekonomiky uskutečnily ekologickou a digitální transformaci a staly se udržitelnějšími. 

Národní plán obnovy

Národní plán obnovy má pomoct restartovat a modernizovat naši ekonomiku: 190 mld. Kč do digitalizace, chytré energetiky a dopravy, dekarbonizace, čisté mobility, vody, vzdělání, sociálních služeb, vědy či zdravotní prevence. Na jeho přípravě spolupracuje Ministerstvo průmyslu a obchodu s asociacemi, svazy, komorami.

Více informací na www.planobnovycr.cz.
 

Chystáte projekt? Prodiskutujte ho s odborníky

Pokud máte či připravujete projekt, který byste rádi  předložili do Národního programu podpory, máte nyní možnost představit projekt na semináři a prodiskutovat ho s panem ministrem. Stručný popis projektu pošlete předem na rychnavska@jhk.cz. 

Program

15.30–15.45 vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček - úvodní slovo
15.45–16.00 náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku a podnikání Silvana Jirotková-aktuální stav, chystané kroky
16.00–17.00 představitelé podnikatelského sektoru - prezentace klíčových podnikatelských projektů
17.00–17.15 shrnutí, otázky a odpovědi
17.15 tiskový briefing
 

Dokumenty

Datum a čas Čtvrtek 26. 08. 2021
15:30 - 17:30
Přidat do kalendáře
Místo Aula Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích
Okružní 517/10, České Budějovice
Cena Pro členy Jhk:
zdarma

Pro ostatní:
zdarma

Kapacita Akce proběhla
Garant akce
Rychnavská Michaela
rychnavska@jhk.cz
+420601058587
Sdílet
Zpět