Události

Exportní novinky v době pokovidové

Vhodné pro
Dopravce Zaměstnavatele Zahraniční oddělení Majitele a jednatele

Program

Webinář bude probíhat formou diskuzního online setkání a představí exportní příležitosti firem v době pokovidové

Webinář bude rozdělen na 3 sekce. V první části představíme projekt ProsperAMnet a výsledky šetření průzkumu, který realizovala Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s partnery projektu ProsperAMnet za účelem monitorování efektivity služeb firem jako nástroje pro rozvoj podnikání.

Následující část představí možnosti pojištění exportu pro malé a střední firmy. Dozvíte se mimo jiné, jaké nástroje lze v dnešní době využít. 

Třetí část se bude věnovat tématu, jaký vliv měla opatření proti šíření pandemie na sektor mezinárodní dopravy. Dlouhá odstávka výrob, pokles spotřeby, nerovnováha exportu vůči i importu z důvodu postupující vlny omezení se silně promítla i do odvětví dopravy a logistiky.

Webinář se dotkne všech druhů dopravy:
  • krize v letectví s masívním nárůstem cen,
  • silniční doprava už opět v normálu s nedostatkem řidičů,
  • chaos v námořní dopravě i nejistá záruka řešení v podobě železničních přeprav z Číny,
  •  akutní nutnost pečlivé přípravy logistického řešení pro nové obchodní smlouvy.
V průběhu webináře můžete s řečníky diskutovat, vyměňovat své zkušenosti a hledat odpovědi na dotazy, které Vás zajímají. 

LEKTOŘI
Pojištění exportu. Nástroje využitelné v době COVID-19: ​Ing. Jan Dubec a Ing. Jiří Šrámek  (EGAP - Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s.)

Vliv opatření proti šíření pandemie na sektor mezinárodní dopravy: Ing. Petr Rožek Ph.D. (ReliantGroup) - od začátku roku 2017 zastává funkci výkonného ředitele Svazu spedice a logistiky. Vystudoval VŠE v Praze, doktorské studium absolvoval na Univerzitě Pardubice. Zaměřuje se především na námořní přepravu. Působil na vedoucích pozicích řady logistických firem. Naposledy vedl tuzemskou pobočku Eurogate Logistics.


Webinář je realizován v rámci projektu ProsperAMnet, který je podporován programem Interreg CENTRAL EUROPE, financovaným z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF).
 
Datum a čas Středa 17. 06. 2020
14:00 - 16:00
Přidat do kalendáře
Místo Online v aplikaci Zoom
Husova 9, 370 01 České Budějovice
Cena Pro členy Jhk: Zdarma
Pro ostatní: Zdarma
Kapacita Akce proběhla
Garant akce
Kučerová Šárka
kucerova@jhk.cz
+420727966254
Sdílet
Zpět