Aktuality

Zástupci CzechTrade a CzechInvest přivážejí do Prahy nové exportní příležitosti pro firmy

03. červenec 2024
Podpora podnikání Export

O aktuálních exportních příležitostech, možnostech vstupu na trh a současném vývoji na více než 90 světových trzích, budou v Praze s českými firmami jednat ekonomičtí diplomaté a ředitelé zahraničních kanceláří agentury CzechTrade a CzechInvest z celého světa.

Na výstavišti PVA Expo v Letňanech se ve čtvrtek 27. června uskuteční další ročník konzultací na podporu exportu. Letos je na akci přihlášeno téměř 300 českých firem. Zahájení můžete sledovat živě na YouTube kanálu MPO.

„Podnikatelům, kteří jsou aktivní na zahraničních trzích, nabízíme velmi širokou síť podpory. Jejím základem jsou ekonomičtí diplomaté i zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest. Konzultace s jejich představiteli pomohou českým firmám prosadit se kdekoliv na světě,“ tvrdí ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. 

„Sám pravidelně na svých zahraničních cestách zjišťuji, že kanceláře CzechTrade a ekonomičtí diplomaté dovedou českým firmám poskytnout velmi kvalitní a profesionální služby,“ dodává Síkela.

Akci každý rok organizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo zemědělství, agentury CzechTrade a CzechInvest spolu se Svazem průmyslu a dopravy ČR. 

Podnikatelé budou mít možnost se radit v oblasti exportního financování u České exportní banky, pojišťování exportu u společnosti EGAP, možnosti úvěrů a záruk u Národní rozvojové banky a ochrany práv průmyslového vlastnictví u Úřadu průmyslového vlastnictví. Speciální konzultační místa jsou připravena rovněž pro firmy, které se už podílí, nebo by se chtěly zapojit do obnovy Ukrajiny prostřednictvím Business klubu Ukrajina.

„Konzultace představují jedinečnou příležitost k dojednání konkrétní spolupráce, která firmám pomáhá proniknout na zahraniční trhy. Tato spolupráce zahrnuje například hledání partnerů, navazování kontaktů, organizaci různých projektů ekonomické diplomacie PROPED, podporu ekonomických aktivit prostřednictvím projektů PROPEA a v neposlední řadě také mapování příležitostí a poptávky a zprostředkování nabídky výzkumu a vývoje českých institucí v zahraničí,“ upřesňuje konkrétní nabídku diplomatů náměstek ministra zahraničních věcí Jiří Kozák.

Co CzechTrade a CzechInvest nabízejí?

„Po únorovém Meeting Pointu CzechTrade jsou konzultace v Letňanech již druhým důležitým setkáním ředitelů zahraničních kanceláří s českými firmami, v rámci kterého zkušení odborníci nabídnou nejširší paletu služeb pro internacionalizaci českých firem. Jedná se například o Dlouhodobou exportní asistenci, podporu budování tržních podílů českých firem v zahraničí s využitím digitálního marketingu, profilované služby pro vysoce inovativní a startupové firmy, ale i třeba službu Exportních inkubátorů k naplnění plánů pro trvalé působení českých firem v zahraničí,“ popisuje generální ředitel CzechTrade Radomil Doležal.

„CzechInvest se soustředí na vytváření podmínek pro zahraniční investice a podporu inovací. Naši zahraniční zástupci hrají zásadní roli při zprostředkování kontaktů a identifikaci investičních příležitostí. Konzultace jsou výjimečnou příležitostí k výměně názorů, jak mohou české firmy využít našich služeb a kontaktů pro svůj růst na zahraničních trzích. Podpora investic a exportu jsou vzájemně propojeny a díky spolupráci CzechInvestu a CzechTrade mohou české firmy získat komplexní podporu od prvotního nápadu až po realizaci na zahraničním trhu,“ doplňuje generální ředitel agentury CzechInvest Jan Michal.

Zdroj: www.businessinfo.cz


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

11. červenec 2024
Export

Startuje soutěž Ocenění Českých Exportérů: Úspěšní vývozci jsou inspirací pro ostatní

Startuje další, v pořadí již pátý, ročník soutěžního projektu Ocenění Českých Exportérů, který vyzdvihuje, podporuje a oceňuje ryze české firmy.

Přečíst celý článek
09. červenec 2024
Podpora podnikání

Přehled aktuálních dotačních příležitostí z OP TAK pro podnikatelské subjekty

Na konci června Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo další výzvy do programů, které jsou určeny podnikatelským subjektům. Současně také vydalo i aktualizovaný harmonogram výzev. Nově tak mohou po...

Přečíst celý článek
08. červenec 2024
Podpora podnikání

Program TREND – Technologičtí lídři má před sebou poslední veřejnou soutěž

Technologická agentura ČR (TA ČR) spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu zveřejnila předběžné parametry 12. veřejné soutěže TREND na podporu výzkumu a vývoje nových produktů a výrobních postupů či s...

Přečíst celý článek