#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Začínající podnikatelé vyzkouší crowdfunding na rozjezd svého podnikání

28. únor 2020
Tisková zpráva Cestovní ruch Podpora podnikání

Účastníci projektu Artistic, kteří na odborných workshopech Jihočeské hospodářské komory (Jhk) získali cenné zkušenosti pro start vlastního podnikání, se pokusí se svými nápady uspět na crowdfundingovém portále. Zde odstartují kampaň s cílem získat finance na zavádění nových výrobků a služeb. Do crowdfundingu se může zapojit i široká veřejnost, která zaslaným příspěvkem získá některý z nových výrobků či služeb.

„Projekt Jihočeské hospodářský komory mi určitě pomohl k sestavení a následné realizaci vlastního podnikatelského záměru, získala jsem také znalosti z oblasti ochrany duševního vlastnictví, marketingu či financí,“ zmínila Barbora Klecandová, účastnice projektu a zároveň začínající podnikatelka. Díky neobvyklému nápadu vyrábět přírodní mast a kosmetiku ze smůly ji totiž mezinárodní komise vybrala pro další podporu pomocí skupinového financování, tzv. crowdfundingu. V rámci něj nyní Jihočeská hospodářská komora se začínajícími podnikateli spouští dvě crowdfundingové kampaně na portálu hithit.com, jejichž cílem bude především získání financí na uvedení nových výrobků a služeb na trh.

Do crowdfundingové kampaně se zapojí i Monika Vrhelová, které projekt pomohl především s objasněním cílů v podnikání: „Účast v projektu Artistic nám pomohla ujasnit si, s čím bychom chtěli podnikat a díky tomu vlastně vznikl i náš nápad na pěstování květin. Byli jsme pořád na místě a nevěděli jsme, kterým směrem se vydat. Jhk se nám opravdu pečlivě věnovala a dala nám možnost konzultovat nápad s týmem odborníků, kteří nás podporovali a pomohli nám najít cestu.“ Monika Vrhelová se svým manželem plánuje na zrekonstruovaném statku pěstovat luční květiny, ale třeba i pronajímat záhonky lidem, kteří žijí ve městech a nemají prostor, kde by pěstovali vlastní ovoce a zeleninu.

„Pokud bude crowdfundingová kampaň úspěšná, pomůže podnikatelům získat potřebný finanční obnos na rozšíření produktových řad. Může ale zároveň sloužit také jako forma propagace nebo způsob, jak získat nové obchodní kontakty,“ uvádí výhody manažerka projektu Artistic Michaela Rychnavská a dodává: „Oba záměry začínajících podnikatelů jsme prezentovali na networkingovém setkání v Jihočeském muzeu, kde jsme dalším účastníkům představili nejen odborníky z oboru, ale také ukázali, jak můžou záměry podpořit a připojit se do hromadného financování.“

Na crowdfundingovém portále si přispěvatelé mohou za odeslaný příspěvek vybrat nabízenou odměnu. Ta má často podobu výrobků či služeb, na které začínající podnikatelé finanční obnos vybírají. Zájemci mohou přispět jakoukoliv částkou nebo si vybrat z již nabízených variant odměn za stanovené příspěvky.

Projekt Artistic je podporován programem Interreg CENTRAL EUROPE, financovaným z Evropského fondu pro regionální rozvoj.


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

04. červen 2020
Podpora podnikání

Jak Covid-19 ovlivnil podnikání na jihu Čech? Jhk spustila průzkum mezi podnikateli

Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů, o. p. s. a Jihočeským paktem zaměstnanosti spustila on-line dotazník, který poslouží k vyhodnocení souča...

Přečíst celý článek
03. červen 2020
Podpora podnikání

Firmy do 50 zaměstnanců zřejmě nebudou muset platit sociální pojištění. Poslanci podpořili návrh ministryně Maláčové

Poslanecká sněmovna dnes (29. května) ve stavu legislativní nouze schválila novelu zákona o sociálním pojištění. Pro návrh ministryně Jany Maláčové (ČSSD) na další finanční pomoc firmám zvedla ruku dr...

Přečíst celý článek
02. červen 2020
Podpora podnikání

ČMZRB podepisuje smlouvy s finančními institucemi do programu COVID III

Do programu COVID III se celkově přihlásilo 20 bank a spořitelních družstev. Na základě tržních podílů byly vypočítány výše zaručovaných portfolií jednotlivým finančním institucím. Banky a spořitelní ...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.