Aktuality

Vybrat střední školu z pohodlí domova? Stačí se bezplatně připojit na on-line burzu škol

10. leden 2022
Tisková zpráva Školství Spolupráce škol a firem HR a personalistika

Již 11. ledna 2022 startuje druhý ročník on-line burzy škol Jihočeské hospodářské komory. Spolu s prezenční formou těchto burz, které proběhly na podzim loňského roku, má pomoci žákům s volbou studia a střední školy. Především pak těm, kteří s podáním přihlášky stále váhají a o oboru nemají jasno. On-line burzy na webu www.burzyskol.cz, kde se představí na tři desítky jihočeských škol a učilišť, se mohou žáci i rodiče zúčastnit zdarma a bez registrace.

„Přestože se termín přihlášek na střední školy nezadržitelně blíží, sedm z deseti deváťáků s výběrem oboru a střední školy stále váhá nebo o něm nemá jasno. Alespoň tak odpovídali žáci v krátké anketě na našich sociálních sítích,“ uvádí Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory (Jhk), která na 11. – 13. ledna 2022 připravila On-line burzu škol pro žáky a rodiče. „Virtuální výstava slouží hlavně těm, kteří potřebují upřesnit konkrétní informace o škole, oboru nebo podmínkách přijímacího řízení. Díky on-line schůzkám se totiž zájemci o studium mohou ve třech časových blocích od 9:00, 15:00 a 17:00 hodin naživo spojit se zástupci vystavujících škol,“ vysvětluje Luděk Keist. Každá škola má navíc na webu www.burzyskol.cz také svůj profil, který si mohou účastníci burzy prohlédnout.

„Připojení na on-line burzu je pro uživatele velmi snadné,“ pokračuje Luděk Keist. „Na zmíněném webu si stačí najít profil školy, přes který se jedním kliknutím připojíte v daných časech a termínech na on-line schůzku přes platformy MS TEAMS, Google Meets či případně další aplikace. Pro účastníky je burza zdarma a bez registrace.“ V letošním roce bude na on-line burze vystavovat kolem tří desítek středních škol a učilišť z celého Jihočeského kraje. Přihlášky na maturitní obory bez talentové zkoušky letošní deváťáci mohou odevzdávat do 1. března 2022.

On-line burzu škol vítají i samotné střední školy, které se budou po tři dny na on-line burze prezentovat. Je to tak pro ně jedna z možností, jak získat zájem budoucích studentů. Koronavirová situace totiž stále omezuje aktivity škol směrem k uchazečům, které nezbývá než oslovit přes webové stránky či sociální sítě. On-line burza je tak pro žáky ucelenou platformou, kde na jednom místě a v jeden čas mohou získat potřebné informace pro rozhodování. A to z pohodlí domova a za pomoci rodičů, kteří se s nimi mohou připojit přes telefon či notebook.

 


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

17. leden 2022
HR a personalistika

Nová online služba ČSSZ zjednoduší zaměstnavatelům přístup k údajům svých zaměstnanců

Česká správa sociálního zabezpečení spustila v prosinci minulého roku další online službu ePortálu ČSSZ určenou zaměstnavatelům. Díky této službě mohou zaměstnavatelé získat přístup k údajům o otevřen...

Přečíst celý článek
14. leden 2022
Tisková zpráva

Miroslav Dvořák obhájil post předsedy představenstva Jihočeské hospodářské komory

Delegáti Jihočeské hospodářské komory opět zvolili všemi hlasy předsedou představenstva Jihočeské hospodářské komory na další tříleté období Miroslava Dvořáka, generálního ředitele společnosti MOTOR J...

Přečíst celý článek
04. leden 2022
Tisková zpráva Školství Spolupráce škol a firem HR a personalistika

Třetina žáků není spokojená s výběrem oboru. Před podáním přihlášek na střední školu pomůže On-line burza škol

Z podzimního průzkumu společnosti Trexima vyplynulo, že třetina českých žáků není spokojená s výběrem střední školy či oboru. Jihočeská hospodářská komora proto připravila 2. ročník on-line burzy škol...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.