Aktuality

V Jihočeském kraji startuje Týden vzdělávání dospělých. Vyzkoušejte si kurzy či workshopy od jihočeských vzdělavatelů

20. listopad 2023
Vzdělávání HR a personalistika

Vzdělávání není jenom o sezení v lavici a memorování. Ukážeme vám, jak to jde jinak, jak se posunout v osobním i pracovním životě. Týden vzdělávání dospělých v Jihočeském kraji již tradičně nabídne od 20. do 24. 11. Jihočechům řadu vzdělávacích akcí i zajímavých přednášek. Přijďte nebo se připojte online a vyzkoušejte netradiční vzdělání, které pro vás připravili jihočeští vzdělavatelé formou kurzů, seminářů a workshopů týkajících se odborných témat, profesního i osobního rozvoje nebo například marketingu.

Týden vzdělávání dospělých v Jihočeském kraji realizuje Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů již od roku 2017. Za tu dobu už proběhla celá řada zajímavých akcí, které jak odborníky, tak i zájemce z řad veřejnosti každoročně inspiruje a motivuje k dalšímu vzdělávání a osobnímu rozvoji. Ani v tomto roce tomu nebude jinak.

Týden vzdělávání dospělých se uskuteční v týdnu od 20. do 24. 11. po celém Jihočeském kraji. Do nabídky jsou však zařazeny i akce, které probíhají v týdnu před i týdnu po. „Nabídku vzdělávacích kurzů a přednášek tak nabídnou nejen odborníci z Jihočeské univerzity, ale i další jihočeští vzdělavatelé, kteří chtějí prezentovat svou nabídku široké veřejnosti,“ říká Michaela Sládková z Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů. V nabídce letošního ročníku tak najdete přibližně 30 přednášek a seminářů, workshopů a dnů otevřených dveří, a to jak v prezenční podobě, tak i online. „Naší snahou je ukázat, že kdo se chce vzdělávat a pracovat na sobě, má v Jihočeském kraji určitě široké možnosti,“ doplňuje Vendula Mikolášková z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Na první akci se tak můžete těšit již v neděli před oficiálním zahájením Týdne vzdělávání dospělých. A co můžete zažít v hlavním týdnu? Hned na pondělí je připravena zajímavá přednáška ekonoma a finančního analytika Vladimíra Pikory, který byl časopisem Týden v roce 2005 označen za nejcitovanějšího českého analytika. Ten se pustí do analýzy, jak se bude vyvíjet česká ekonomika v porovnání se zbytkem Evropské unie.

Dalším aktuálním tématem se bude zabývat přednáška Vliv mysli na imunitní systém a nemoc, kterou přednese Ing. Martin Pospíchal, Ph.D., předseda psychoonkologické sekce České lékařské společnosti JEP, který dlouhodobě pracuje s chronicky a psychosomaticky nemocnými lidmi.

Týden vzdělávání dospělých však přináší i mnoho dalších zajímavých přednášek, jejichž seznam najdete přehledně na webu www.tydenvzdelavani.cz. Zaregistrujte se a vyberte si, co se vám líbí. Jednodušeji to již nejde.

 

Zdroj: tisková zpráva JSRLZ


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

06. listopad 2023
HR a personalistika

Zaměstnavatelé budou i v roce 2024 zvyšovat mzdy, nejčastěji o 5 až 10 procent. Výplaty zřejmě začaly růst už i reálně

Po několikaměsíčních propadech reálných mezd se karty začínají obracet. Zaměstnavatelé již letos zvyšovali mzdy a budou v tom pokračovat i v roce 2024, kdy se inflace bude blížit 2% inflačnímu cíli ČN...

Přečíst celý článek
03. listopad 2023
Vzdělávání

Téměř 6 200 návštěvníků zavítalo na Burzy škol. Čekal je pestrý doprovodný program, ukázky z výuky i široká nabídka oborů

Od října do začátku listopadu navštívilo téměř 6 200 návštěvníků Burzy škol v 8 městech pořádané Jihočeskou hospodářskou komorou. I letos byla nabídka oborů velmi pestrá, a to včetně doprovodného prog...

Přečíst celý článek
23. říjen 2023
HR a personalistika

Upravený konsolidační balíček schválila Sněmovna. Jaké změny přináší?

Vládní koalice se v létě dohodla na úpravách v takzvaném konsolidačním balíčku. Týkají se například zaměstnaneckých benefitů či daní. Změny jsou ovšem minimální a dopady na státní rozpočet zůstávají z...

Přečíst celý článek