Aktuality

Třeboň ožila vínem a dobrým jídlem. Jihočeská hospodářská komora na Koštu vín zahájila oslavy k 20. výročí

22. červenec 2021
Byznys Tisková zpráva Cestovní ruch Technika a řemesla Podpora podnikání

Druhou červencovou sobotu se hlavní náměstí v Třeboni zaplnilo návštěvníky a vinaři z českých vinařských oblastí, kteří dorazili na 2. ročník Koštu vín. Ten mimo jiné zahájil oslavy 20. výročí od založení Jihočeské hospodářské komory, cílem bylo ale také zviditelnění místních podnikatelů a regionálních producentů potravin. Díky spolupráci s MAS Třeboňsko o.p.s. tak na jihu Čech vzniká nová tradice, která láká turisty a zároveň podporuje místní podnikatele.  

Třeboňské Masarykovo náměstí ožilo v první polovině července vínem a dobrým jídlem: „Koštem vín chceme zviditelnit česká vinařství, místní podnikatele z oblasti gastronomie a regionální producenty potravin,“ představuje ředitelka oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory v Třeboni Jana Kočová 2. ročník Koštu vín. Ten Jihočeská hospodářská komora (Jhk) letos uspořádala spolu s partnery při příležitosti svých oslav 20. výročí od svého vzniku v roce 2001. Třeboňské centrum města se tak v nejexponovanějším víkendu letních prázdnin zaplnilo místními obyvateli i turisty, kteří přišli okoštovat vína z 10 českých vinařství z oblasti Kutné Hory, Mělnicka, Chomutovska, Mladoboleslavska, Litoměřicka a také nedalekého Chlumu u Třeboně.

 

  

 

„Česká vína se dnes pěstují pouze na osmi stech hektarech vinohradů. Ale nebylo tomu tak vždy a my, čeští vinaři, věříme, že renesance vinařství právě začíná,“ říká Stanislav Rudolfský, předseda Cechu českých vinařů a chválí, že Třeboňsko má svého vinaře, který vzdělává krásná vína. „Jsem rád, že i na Třeboňsku jsou nadšení organizátoři, kteří nelitují velké práce a umožňují poznávat dalším našim spoluobčanům taje českých vín,“ dodává Stanislav Rudolfský.

Na koštu probíhala tzv. neřízená degustace, v rámci ní účastníci ochutnávali vzorky z originálních koštovacích sklenic za nakoupené žetony. Těch se prodalo okolo 5 000. K celodenní akci byl také připravený kulturní program, který doprovázela dechová kapela Jižani.

  

Na akci spolupracuje i Místní akční skupina Třeboňsko o.p.s. a město Třeboň, jejichž cílem je podporovat turismus i místní podnikatele. Tomáš Novák, ředitel MAS Třeboňsko, uvádí, že v Třeboni vzniká nová tradice: „V Třeboni se zrodila další velmi zajímavá akce, která láká návštěvníky, ale zároveň podporuje i místní podnikatele. V tom vidím její nezanedbatelný přínos a věřím, že tato tradice bude i nadále pokračovat.“ I pro MAS Třeboňsko se letošní ročník Koštu vín stal slavnostním. Při příležitosti akce totiž místní akční skupina otevřela v Třeboni své komunitní centrum.

 

  

Galerie


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

19. červenec 2021
Byznys Podpora podnikání

Komora při jednáních s ministerstvem zdravotnictví bude požadovat, aby povinnost plošného testování stát nepřenášel na zaměstnavatele

Hospodářská komora České republiky při jednáních s ministerstvem zdravotnictví o případném plošném testování na podzim bude požadovat, aby testování bylo realizováno za podobných pravidel, jaká jsou d...

Přečíst celý článek
19. červenec 2021
Byznys Podpora podnikání

Akademie podnikavých žen představí zajímavé webináře nejen pro začínající podnikatelky

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest zve všechny zájemkyně o podnikání na na 4 webináře, které tvoří podzimní část chystané Akademie podnikavých žen.

Přečíst celý článek
15. červenec 2021
Byznys Podpora podnikání

GLS podporuje malé řemeslné výrobce a podnikatelky v e-commerce

Balíkový přepravce GLS podporuje ženy podnikatelky a malé řemeslníky v začátcích a rozvoji jejich byznysu. Ve spolupráci s AMSP ČR podpoří soutěžní kategorie eŽena určenou podnikatelkám v oblasti e-co...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.