#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Světový cestovní ruch přišel kvůli pandemii covid-19 o stovky miliard dolarů

30. červenec 2020
Byznys Cestovní ruch Koronavirus

Kvůil pandemii nemoci covid-19 přišel od počátku roku do května světový cestovní ruch o tržby ve výši 320 miliard dolarů (což je v přepočtu 7,2 bilionu Kč). Vyplývá to ze zprávy Světové organizace cestovního ruchu při OSN (UNWTO), která byla zveřejněna v úterý 28. července 2020.

Dopad šíření koronaviru na turismus je podle organizace z pohledu tržeb už nyní 3x horší než vliv globální krize v roce 2009.

Aktuální statistika organizace UNWTO (World Tourism Barometr) ukazuje, že kvůli karanténním opatřením klesl v květnu počet turistů meziročně o 98 %. Dále ze zprávy vyplývá, že za období od ledna do května se snížil počet turistů o 56 %. To představuje o 300 milionů lidí na cestách méně a ušlé tržby 320 miliard dolarů.

Většina odborníků z panelu UNWTO odhaduje, že mezinárodní cestovní ruch se zotaví ve druhé polovině roku 2021. Menšina pak sází už na první pololetí příštího roku.

Celá zpráva UNWTO je k dispozici na stránkách Světové organizace cestovního ruchu

Zdroj: ČTK


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

11. srpen 2020
Byznys

Obce dostanou 13,4 miliardy korun jako kompenzaci za nižší daňové příjmy kvůli pandemii

Ministerstvo financí pošle obcím 13,4 miliardy korun jako kompenzaci za nižší příjmy z daní, jejichž výnosy se rozdělují mezi státní rozpočet a právě obce a kraje. Peníze mohou obce očekávat na svých ...

Přečíst celý článek
10. srpen 2020
Koronavirus

Dohodáři mohou od 7. srpna čerpat kompenzační bonus. Finanční správa začala proplácet první žádosti

Novela zákona o kompenzačním bonusu, která umožňuje získat podporu i osobám vykonávajícím práci (tzv. dohodáři) na základě dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti nabyla platnosti 7. ...

Přečíst celý článek
07. srpen 2020
Koronavirus

Za červenec přibylo kvůli koronaviru i pravidelným sezónním výkyvům na 10 tisíc uchazečů o práci

Nezaměstnanost v Česku stoupla v červenci na 3,8 procenta z červnových 3,7 procenta. Příčinou mírného nárůstu byl kromě aktuální situace kolem koronaviru i každoroční příchod části zaměstnanců ze škol...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.