Aktuality

Provedli nás životem. Buďme s nimi, když ten jejich končí, připomíná kampaň na podporu mobilní hospicové péče

04. říjen 2021
HR a personalistika Společenská odpovědnost Podpora podnikání

Provedli nás životem. Buďme s nimi, když ten jejich končí. Tak se jmenuje kampaň na podporu mobilní hospicové péče, kterou máte v těchto dnech možnost vidět na ČT a v jiných celostátních médiích. Kampaň má podpořit i Papučový den v Písku, který se koná ale po celé republice, a to 6. října 2021. 

Většina lidí si přeje strávit své poslední chvíle doma. Ale jen malému procentu se to skutečně podaří. Důvodem je nedostatek informací.

"Chceme to změnit. Proto vás zveme již 5. rokem na náš písecký Papučový den, který se koná v celé ČR dne 6. 10. 2021," láká Daniela Nechvátalová, ředitelka Domácího hospicu Athelas v Písku. "Obujte si ten den na nohy papuče do práce a podpořte spolu s námi myšlenku hospicové péče," dodává Dana Nechvátalová.

 

Program na Kamenném mostě

Odpoledne v 16:00 se organizátoři těší na všechny návštěvníky na Kamenném mostě, kde se můžete setkat s anděly, a prohlédnout si andělské koláže, které pro hospic vytvořily děti z píseckých a okolních MŠ. "Vezměte s sebou papuče, již tradičně se pokusíme spojit oba břehy, potřebujeme 250 párů Vašich bačkor, papuče vám vrátíme," vysvětluje Dana Nechvátalová. Přijďte podpořit domácí hospicovou péči na Písecku symbolickým spojením obou břehů Otavy. Podpořte myšlenku, že mnozí z nás chtějí zemřít DOMA. Před 2 lety se podařilo dojít papučovým řetězem do poloviny mostu. 

Návštěvníci si také spolu s T-dance budou moci zatančit pro ty, kteří potřebují naši podporu, i pro jejich blízké, kteří o ně pečují. Večer pak pro hospic Athelas v Divadle pod čarou zahraje kapela Beelee beat z Deellee s Kateřinou Pokornou benefiční koncert a možná přijdou i v papučích.

 

Program odstartuje v Domácím hospicu Atheas

Celý program odstartuje již 5. října od 17:00 hod. v Domácím hospicu Atheas v Písku, program bude následovat i ve večerních hodinách a 6. října právě na Papučovém dni. Více informací nalzenete v příložené pozvánce nebo na www.hospic-pisek.cz/aktualne/

Dokumenty


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

18. říjen 2021
Podpora podnikání

Podnikatelská mise s viceprezidentem Hospodářské komory ČR Radkem Jakubským do Severní Makedonie

Hospodářská komora České republiky si Vás dovoluje pozvat k účasti na podnikatelské misi HK ČR do Severní Makedonie, která se uskuteční v termínu 29. listopadu – 1. prosince 2021. Podnikatelská mise j...

Přečíst celý článek
14. říjen 2021
HR a personalistika

Deváťáci vybírají studijní obory. Zájem o účast na burzách škol zvýšila roční covidová odmlka

Burzy škol v jižních Čechách, které proběhly již ve Vimperku, Třeboni a Táboře, nemají nouzi o vystavovatele ani návštěvníky. Po roční odmlce opět mohou střední školy prezenčně představit svou nabídku...

Přečíst celý článek
12. říjen 2021
HR a personalistika

Nedostatek pracovní síly na jihu Čech vede k nárůstu zájmu o zahraniční pracovníky

Jihočeská hospodářská komora zaznamenala v letošním roce enormní nárůst zájmu o zahraniční pracovníky. I přesto, že se nejedná o příliš populární téma, Jhk upozorňuje, že je třeba se mu patřičně věnov...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.