Aktuality

Provedli nás životem. Buďme s nimi, když ten jejich končí, připomíná kampaň na podporu mobilní hospicové péče

04. říjen 2021
HR a personalistika Společenská odpovědnost Podpora podnikání

Provedli nás životem. Buďme s nimi, když ten jejich končí. Tak se jmenuje kampaň na podporu mobilní hospicové péče, kterou máte v těchto dnech možnost vidět na ČT a v jiných celostátních médiích. Kampaň má podpořit i Papučový den v Písku, který se koná ale po celé republice, a to 6. října 2021. 

Většina lidí si přeje strávit své poslední chvíle doma. Ale jen malému procentu se to skutečně podaří. Důvodem je nedostatek informací.

"Chceme to změnit. Proto vás zveme již 5. rokem na náš písecký Papučový den, který se koná v celé ČR dne 6. 10. 2021," láká Daniela Nechvátalová, ředitelka Domácího hospicu Athelas v Písku. "Obujte si ten den na nohy papuče do práce a podpořte spolu s námi myšlenku hospicové péče," dodává Dana Nechvátalová.

 

Program na Kamenném mostě

Odpoledne v 16:00 se organizátoři těší na všechny návštěvníky na Kamenném mostě, kde se můžete setkat s anděly, a prohlédnout si andělské koláže, které pro hospic vytvořily děti z píseckých a okolních MŠ. "Vezměte s sebou papuče, již tradičně se pokusíme spojit oba břehy, potřebujeme 250 párů Vašich bačkor, papuče vám vrátíme," vysvětluje Dana Nechvátalová. Přijďte podpořit domácí hospicovou péči na Písecku symbolickým spojením obou břehů Otavy. Podpořte myšlenku, že mnozí z nás chtějí zemřít DOMA. Před 2 lety se podařilo dojít papučovým řetězem do poloviny mostu. 

Návštěvníci si také spolu s T-dance budou moci zatančit pro ty, kteří potřebují naši podporu, i pro jejich blízké, kteří o ně pečují. Večer pak pro hospic Athelas v Divadle pod čarou zahraje kapela Beelee beat z Deellee s Kateřinou Pokornou benefiční koncert a možná přijdou i v papučích.

 

Program odstartuje v Domácím hospicu Atheas

Celý program odstartuje již 5. října od 17:00 hod. v Domácím hospicu Atheas v Písku, program bude následovat i ve večerních hodinách a 6. října právě na Papučovém dni. Více informací nalzenete v příložené pozvánce nebo na www.hospic-pisek.cz/aktualne/

Dokumenty


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. červen 2022
Podpora podnikání

Podnikatelé mohou využívat nových dotačních podpory v oblasti digitalizace, fotovoltaiky i úspory vody a energií v podnicích

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR v rámci Národního plánu obnovy vyhlásilo několik dotačních programů v v oblasti digitalizace, fotovoltaiky i úspory vody v podnicích. Počítá se také s vyhlášením pod...

Přečíst celý článek
27. červen 2022
Společenská odpovědnost

Přihlaste se do Challenge Fund 2022, jehož cílem je přenos českých inovací

Ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí červnu byla vyhlášena výzva na podávání přihlášek do Challenge Fundu 2022. 

Přečíst celý článek
27. červen 2022
Společenská odpovědnost

Jihočeský kraj vyhlásil 3. ročník Ceny hejtmana Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost v letech 2020 - 2021

Jihočeský kraj v čele s hejtmanem Martinem Kubou 13. června 2022 spustil příjem přihlášek do 3. ročníku „Ceny hejtmana Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost (CSR) v letech 2020 a 2021“. Do oce...

Přečíst celý článek