Aktuality

Podnikatelé a členové Jihočeské hospodářské komory získali stříbrnou Merkurovu medaili

17. září 2021
Byznys Tisková zpráva Společenská odpovědnost

V předvečer 33. sněmu Hospodářské komory České republiky bylo významným osobnostem, podnikatelům a institucím, kteří přispívají k podpoře podnikání a činnosti komory, předáno ocenění Merkurova medaile. Mezi nominovanými byl i místopředseda Jihočeské hospodářské komory a generální ředitel společnosti Kámen a písek spol. s r.o. Otakar Veselý a předseda Smírčí komise HK ČR Petr Bašík ze společnosti AURA a.s. Dlouholetí členové Jhk získali stříbrnou Merkurovu medaili za dlouholetou práci pro hospodářskou komoru a za zásluhy o její rozvoj.

„Ocenění vnímám jako určitou odměnu za dlouhá léta podnikání a působení na Jihočeské hospodářské komoře. Věřím, že Merkurova medaile potvrzuje to, o co jsem se vždy v podnikání snažil, tedy nejen o rozvoj samotné firmy, ale i prostředí, kde působím a žiji. Věřím totiž, že pokud se bude dařit místním podnikatelům, bude se dařit i celému regionu. Již v roce 1993, kdy jsme zakládali okresní hospodářskou komoru v Českém Krumlově jako samostatný právnický subjekt, jsme věděli, že v jednotnosti je síla. Vzájemná spolupráce a partnerství je jedním z hlavních principů naší práce dodnes,“ říká Otakar Veselý, generální ředitel společnosti Kámen a písek spol. s r.o. a místopředseda představenstva Jihočeské hospodářské komory, který stál u jejího zrodu v roce 2001. Již dlouhá léta působí také jako předseda Rady oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory v Českém Krumlově.

„Merkurovy medaile si velmi vážím. Je to pro mě určitá forma zpětné vazby za práci pro Hospodářskou komoru, ale i její složky po celé republice. Věřím, že i moje práce, byť navenek ne příliš viditelně, přispívá k rozvoji komory,“ říká Petr Bašík ze společnosti AURA a.s., který působí jako předseda Smírčí komise Hospodářské komory České republiky (HK ČR) a rovněž byl u počátků fungování Jhk.

V rámci slavnostního předávání, které proběhlo v předvečer 33. sněmu Hospodářské komory ČR v Brně, získali oba dlouholetí členové Jhk stříbrnou Merkurovu medaili udělovanou členům a voleným představitelům HK ČR za dlouholetou práci pro komoru a za zásluhy o její rozvoj. Stříbrnou medaili jim dle tradice předal prezident HK ČR Vladimír Dlouhý.

Prezident Hospodářské komory ČR Vladmír Dlouhý (vlevo) předal stříbrnou Merkurovu medaili Otakaru Veselému (uprostřed) a Petru Bašíkovi. 

 

Merkurova medaile je oceněním Hospodářské komory, které komora uděluje od roku 2013. Ocenění se předává osobnostem, podnikatelům, institucím a organizacím, zaměstnancům, ale i představitelům měst a obcí přispívajících k podpoře podnikání a činnosti HK ČR.

Komora uděluje tři kategorie Merkurových medailí – zlatou, stříbrnou a bronzovou. Stříbrná medaile, kterou získal Otakar Veselý a Petr Bašík, se uděluje českým podnikatelům, občanům a institucím včetně měst, obcí a škol za zásluhy o rozvoj českého podnikání či zahraničního obchodu. Dále pak zahraničním institucím nebo osobám za zásluhy o rozvoj hospodářské či obchodní spolupráce s Českou republikou a členům a voleným představitelům HK ČR nebo jejích složek za dlouholetou práci pro komoru a zásluhy o její rozvoj.

Galerie


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

18. říjen 2021
Byznys

Automobilky a jejich dodavatelé by mohli využití program Antivirus, shodla se tripartita

Automobilky a jejich dodavatelé by kvůli omezení výroby měli začít čerpat příspěvky z programu Antivirus. Stát by jim mohl proplácet 60 procent náhrady mzdy do 29 tisíc korun. Shodla se na tom v pondě...

Přečíst celý článek
18. říjen 2021
Byznys

Podnikatelská mise s viceprezidentem Hospodářské komory ČR Radkem Jakubským do Severní Makedonie

Hospodářská komora České republiky si Vás dovoluje pozvat k účasti na podnikatelské misi HK ČR do Severní Makedonie, která se uskuteční v termínu 29. listopadu – 1. prosince 2021. Podnikatelská mise j...

Přečíst celý článek
15. říjen 2021
Byznys

Hospodářská a Agrární komora České republiky upozorňují na odpojováni od dodávek plynu zákazníků Bohemia Energy

Hospodářská komora České republiky a Agrární komora České republiky na základě podnětů od členů a signálů z trhu s plynem upozorňují na extrémní riziko, že od začátku příštího týdne začnou být odpojov...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.