Aktuality

Otestujte digitální kompetence svých zaměstnanců s projektem DigiKompetence od MPSV

12. leden 2023
Byznys IT Vzdělávání HR a personalistika

Nástroj Evaldo pomáhá firmám s testováním jejich zaměstnanců pomocí tzv. firemního profilu. Ten umožňuje zaměstnavatelům spravovat v reálném čase průběh a výsledky testování svých zaměstnanců v jejich digitálních kompetencích. Samotný firemní profil a forma hromadného otestování je vytvářen na základě oslovení projektu DigiKompetence, který MPSV realizuje.

 

Projekt DigiKompetence má nastavit systémovu podporu při zavádění práce z domova

Projekt DigiKompetence navazuje na ukončené projekty DigiKatalog a DigiStrategie 2020. Má za úkol nastavit systémovou a metodickou podporu při zavádění práce z domova. Pro zaměstnavatele je důležité udržet pomocí efektivních nástrojů řízení pracovní tým, který je schopný pracovat i mimo standartní prostory. Zaměstnavatelé získají systémovou podporu k zavedení home office, budou moci použít poznatky z realizovaných výzkumů a příkladů dobré praxe a ověřovat úroveň digitálních kompetencí svých zaměstnanců.

 

Zaměstnavatelé uvidí výsledky při testování 

Mimo přípravy nového plnohodnotného scénáře, který uživatele otestuje, jakou disponují úrovní digitálních kompetencí, které jsou potřebné pro práci z domova, je k dispozici firemní profil. Ten je určený zaměstnavatelům pro správu výsledků při testování digitálních dovedností svých zaměstnanců v rámci aktuální trojice scénářů simulující situace z běžného života.

Samotný firemní profil a forma hromadného otestování je vytvářen na základě přímého oslovení projektu DigiKompetence. Během schůzky mezi zástupci projektu a zaměstnavatelem se domlouvají základní parametry testu, jako předpokládaný termín, odhad počtu zaměstnanců a způsob otestování – dobrovolné či povinné. Finální výsledky může zaměstnavatel průběžně sledovat online, po skončení všech testů poskytnou zástupci projektu odbornou zpětnou vazbu. Výsledky je také možné exportovat do excelovských formátů, případně CSV, nebo XML pro účely dalšího zpracování.

Testy jednotlivých zaměstnanců jsou zcela anonymní a má k nim přístup pouze zaměstnavatel a daný zaměstnanec. V současné době již firemní profil aktivně využívá Městská knihovna v Praze, společnosti Moneta a Bosch.

 

Projekt DigiKompetence podporuje oblast dalšího vzdělávání

Projekt DigiKompetence – systémová podpora v oblasti dalšího vzdělávání pro výkon práce z domova MPSV realizuje od ledna 2022 do konce roku 2023. Je financován pomocí ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu.

 

Více informací o projektu

Více informací o projektu naleznete na www.digikompetence.cz, online nástroj EVALDO můžete vyzkoušet na www.evaldo.cz. Nástrojem, který projekt využívá, je i podcastový kanál DigiPodcast. Projekt DigiKompetence je i na Facebooku, LinkedIn, Twitteru, Instagramu a videa naleznete na YouTube kanálu.

 

 

Zdroj: MPSV


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

26. leden 2023
HR a personalistika

Mzdy jihočeských zaměstnanců rostou, inflaci však nestačí, vyplynulo z průzkumu Jhk

Rostoucí inflace zásadně ovlivňuje trh práce a mzdovou politiku firem, které, jak vyplynulo z lednového šetření Jihočeské hospodářské komory, ve většině případů (80 %) zvyšovaly mzdy svých zaměstnanců...

Přečíst celý článek
26. leden 2023
HR a personalistika

Novinky v mzdovém účetnictví pro rok 2023

Rok 2023 přináší mnoho změn. Výjimkou nejsou ani změny v mzdovém účetnictví, kde se schválily vyšší minimální mzdy, upravily stravenkové paušály či zdravotní a sociální pojištění.

Přečíst celý článek
25. leden 2023
Byznys

Z Operačního programu Technologie a aplikace je připraveno 650 milionů korun na projekty z oblasti výzkumu, vývoje, inovací a digitalizace

Ministerstvo průmyslu a obchodu pomůže zejména malým a středním podnikům s projekty z oblasti výzkumu, vývoje, inovací a digitalizace. Z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopn...

Přečíst celý článek