Aktuality

Otestujte digitální kompetence svých zaměstnanců s projektem DigiKompetence od MPSV

12. leden 2023
Byznys IT Vzdělávání HR a personalistika

Nástroj Evaldo pomáhá firmám s testováním jejich zaměstnanců pomocí tzv. firemního profilu. Ten umožňuje zaměstnavatelům spravovat v reálném čase průběh a výsledky testování svých zaměstnanců v jejich digitálních kompetencích. Samotný firemní profil a forma hromadného otestování je vytvářen na základě oslovení projektu DigiKompetence, který MPSV realizuje.

 

Projekt DigiKompetence má nastavit systémovu podporu při zavádění práce z domova

Projekt DigiKompetence navazuje na ukončené projekty DigiKatalog a DigiStrategie 2020. Má za úkol nastavit systémovou a metodickou podporu při zavádění práce z domova. Pro zaměstnavatele je důležité udržet pomocí efektivních nástrojů řízení pracovní tým, který je schopný pracovat i mimo standartní prostory. Zaměstnavatelé získají systémovou podporu k zavedení home office, budou moci použít poznatky z realizovaných výzkumů a příkladů dobré praxe a ověřovat úroveň digitálních kompetencí svých zaměstnanců.

 

Zaměstnavatelé uvidí výsledky při testování 

Mimo přípravy nového plnohodnotného scénáře, který uživatele otestuje, jakou disponují úrovní digitálních kompetencí, které jsou potřebné pro práci z domova, je k dispozici firemní profil. Ten je určený zaměstnavatelům pro správu výsledků při testování digitálních dovedností svých zaměstnanců v rámci aktuální trojice scénářů simulující situace z běžného života.

Samotný firemní profil a forma hromadného otestování je vytvářen na základě přímého oslovení projektu DigiKompetence. Během schůzky mezi zástupci projektu a zaměstnavatelem se domlouvají základní parametry testu, jako předpokládaný termín, odhad počtu zaměstnanců a způsob otestování – dobrovolné či povinné. Finální výsledky může zaměstnavatel průběžně sledovat online, po skončení všech testů poskytnou zástupci projektu odbornou zpětnou vazbu. Výsledky je také možné exportovat do excelovských formátů, případně CSV, nebo XML pro účely dalšího zpracování.

Testy jednotlivých zaměstnanců jsou zcela anonymní a má k nim přístup pouze zaměstnavatel a daný zaměstnanec. V současné době již firemní profil aktivně využívá Městská knihovna v Praze, společnosti Moneta a Bosch.

 

Projekt DigiKompetence podporuje oblast dalšího vzdělávání

Projekt DigiKompetence – systémová podpora v oblasti dalšího vzdělávání pro výkon práce z domova MPSV realizuje od ledna 2022 do konce roku 2023. Je financován pomocí ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu.

 

Více informací o projektu

Více informací o projektu naleznete na www.digikompetence.cz, online nástroj EVALDO můžete vyzkoušet na www.evaldo.cz. Nástrojem, který projekt využívá, je i podcastový kanál DigiPodcast. Projekt DigiKompetence je i na Facebooku, LinkedIn, Twitteru, Instagramu a videa naleznete na YouTube kanálu.

 

 

Zdroj: MPSV


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

06. únor 2024
Byznys

Novela zákona o investičních pobídkách: ČR má být pro investory lákavější destinací

Novela zákona o investičních pobídkách z dílny MPO vešla v lednu v platnost. Jejím cílem je zjednodušit a urychlit proces poskytování investičních pobídek pro projekty, které přispívají k rozvoji regi...

Přečíst celý článek
29. leden 2024
Byznys

NOVÉ DOTACE NA FVE PRO PODNIKATELE

Nový rok odstartujeme důležitou zprávou pro všechny podnikatele, kteří čekali na vyhlášení nových dotačních výzev na fotovoltaiku. Dvě výzvy RES+ z Modernizačního fondu jsou konečně tady, více info na...

Přečíst celý článek
15. leden 2024
Byznys

Každý za sebe. Ochranné známky přestal hlídat stát, firmám pomáhají i digitální řešení

Pokud si podnikatelé nebo firmy dostatečně nehlídají své ochranné známky, mohou o ně přijít. Případně utratit značné finance za vleklé soudní spory. 

Přečíst celý článek