Aktuality

Oslavy 20. výročí Jihočeské hospodářské komory odstartuje Košt vín v Třeboni

29. červen 2021
Tisková zpráva Obchod Cestovní ruch Podpora podnikání

1. ledna 2001 na základně iniciativy jihočeských podnikatelů započala fúze okresních hospodářských komor Jihočeské hospodářské komory, která letos slaví 20. výročí od svého založení. Tehdejším cílem bylo vytvořit silné uskupení, které bude podporovat jihočeské podnikatele. Jihočeská hospodářská komora oslavy kulatého jubilea odstartuje na 2. ročníku Koštu českých vín v Třeboni, který se na Masarykově náměstí uskuteční 10. července od 10:00 hod.

Jihočeská hospodářská komora (Jhk) v letošním roce slaví 20. výročí od svého založení v lednu v roce 2001, kdy vznikla postupnou fúzí okresních hospodářských komor v několika regionech, ke kterým se pak připojily nebo vznikly nové oblastní kanceláře.

„Právě docházelo k reorganizaci státní správy, zanikly okresy a vznikly kraje. Jako podnikatelé jsme cítili potřebu být sjednoceni v rámci Jihočeského kraje, aby krajské státní uspořádání mohlo mít partnera z podnikatelské sféry,“ vysvětluje tehdejší důvody založení Otakar Veselý, generální ředitel společnosti KÁMEN A PÍSEK, spol. s r.o. a místopředseda představenstva Jhk, který dodává: „Bylo též naším zájmem, abychom mohli řešit potřeby podnikatelů a členů na úrovni krajského úřadu, krajské samosprávy a abychom mohli nalézt i vzájemnou shodu a podporu jeden druhého při rozvoji Jihočeského kraje.“

Otakar Veselý kromě aktuálních informací z podnikatelského prostředí také za velký přínos komory považuje projekty podporující podnikání ve všech oblastech, jako je např. personální rozvoj, daňové poradenství či dokonalý informační sytém o všech novinkách. Důležité podle něj je i navazování nových kontaktů, networking a vzájemné setkávání s ostatními podnikateli.: „I přes složitá jednání jsme vytvořili pozitivní vazby mezi podnikateli, státní správou a samosprávou, které cíleně působí na rozvoj kraje. Chci vyzdvihnout, že členové Jhk cítí vzájemnou solidaritu, a tím se cítí bezpečněji, než kdyby nebyli členy hospodářské komory.“

Jihočeská hospodářská komora při příležitosti svého jubilea plánuje na léto a podzim několik slavnostních akcí. První z nich je 2. ročník Koštu českých vín v Třeboni, kde budou moci zájemci ochutnat ryze česká vína z oblasti Mělníka, Prahy, Litoměřicka, Kutnohorska, ale i nedalekého Chlumu u Třeboně. „Akce pro veřejnost, která se koná 10. července na Masarykově náměstí v Třeboni, má zároveň podpořit podnikatele ze sektoru gastronomie, turismu či provozující ubytovací služby, jimž koronavirus značně zkomplikoval podnikání. Druhý ročník koštu bude zároveň i pomyslnou startovní akcí k oslavám 20. výročí Jihočeské hospodářské komory,“ upřesňuje Jana Kočová, ředitelka oblastní kanceláře Jhk v Třeboni, která akci organizuje. Kromě rozmanitých ochutnávek čeká na návštěvníky po celý den od 10 do 20 hodin také hudební program, který bude provázet celou dobu konání koštu. Více informací o akci je k dispozici na webových stránkách jhk.cz či na Facebook události.

Na podzim bude následovat slavnostní výsadba 20 stromů, které mají symbolizovat dvacetileté působení Jihočeské hospodářské komory v jižních Čechách. „Rádi bychom do aktivit letošního jubilea zapojili i samotné podnikatele, bez kterých bychom tu v podstatě nebyli. Doporučujeme tedy, aby sledovali naše webové stránky a newslettery, kde je o dalších akcích a aktivitách spojených s výročím budeme informovat,“ uzavírá Luděk Keist, ředitel Jhk a současně tímto zve i všechny zájemce z řad veřejnosti, aby dorazili na červencový Košt vín, který bude nejen oslavou celého výročí Jhk, ale i první větší akcí komory po postupném rozvolňování mimořádných opatření.

Dokumenty


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

21. červenec 2021
Cestovní ruch

Soutěž Rozkvetlé město 2021 ocení nejlepší pěstitele okrasných květin v Českých Budějovicích. Zapojte se i vy

Město České Budějovice opět po roce pořádá soutěž Rozkvetlé město 2021. V soutěži se hodnotí krása květin pěstovaných obyvateli města, soutěží se o finanční výhry.

Přečíst celý článek
19. červenec 2021
Podpora podnikání

Komora při jednáních s ministerstvem zdravotnictví bude požadovat, aby povinnost plošného testování stát nepřenášel na zaměstnavatele

Hospodářská komora České republiky při jednáních s ministerstvem zdravotnictví o případném plošném testování na podzim bude požadovat, aby testování bylo realizováno za podobných pravidel, jaká jsou d...

Přečíst celý článek
19. červenec 2021
Podpora podnikání

Akademie podnikavých žen představí zajímavé webináře nejen pro začínající podnikatelky

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest zve všechny zájemkyně o podnikání na na 4 webináře, které tvoří podzimní část chystané Akademie podnikavých žen.

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.