Aktuality

Online schůzka s potenciálním zaměstnavatelem může přinést nové možnosti k získání práce

10. červen 2021
Byznys Tisková zpráva Spolupráce škol a firem HR a personalistika

Účastníci Online Veletrhu práce, který se uskuteční 15. a 16. června, již nyní mohou vybírat z více jak 180 nabídek zaměstnání, které jihočeské firmy umístily na portálu www.veletrhy-prace.cz. To potvrzuje, že ani koronavirová pandemie nezastavila nábor zaměstnanců. Spíš naopak. Mnohé firmy rozšiřují své týmy kvůli zvýšenému objemu zakázek. Zájemci o online či telefonní rozhovor si již nyní mohou zarezervovat vyhovující termín a čas u vybraného zaměstnavatele.

Jihočeši mají jedinečnou příležitost si v červnu najít novou práci, a to přes online Veletrhy práce. Ty připravuje společně Jihočeská hospodářská komora (Jhk) a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů (JSRLZ). Na dvoudenní online akci budou mít zájemci o zaměstnání možnost sejít se v online prostoru se zástupci firem a zjistit, jaké pozice a benefity jim potenciální zaměstnavatel může nabídnout.

„Uchazečům nabízíme klasické benefity, jako je příspěvek na stravenky, dle pracovní pozice notebook a mobilní telefon, ale i nejvyšší možný volnočasový benefit – příspěvek 20 000 Kč za rok na dovolenou při splnění našich pravidel,“ uvádí Radka Steinhäuslová, personalistka ze společnosti GASTRO PRODUCTION s.r.o., která dodává, že jako mnoho strojírenských společností aktuálně mají pestrou nabídku pracovních pozic. „Aktuálně řešíme vyšší poptávku po různých profesích, ať už dělnických do výroby, jako je svářeč, obsluha CNC, montážní dělník či skladník, tak i kancelářských, u kterých je třeba mít základní jazykovou vybavenost a technické povědomí. Nové kolegy však nehledáváme z důvodu odchodu spolupracovníků, ale potřeby se rozšířit – máme více zakázek a potřebujeme odborníky do týmu,“ vysvětluje Radka Steinhäuslová.

Přestože některé firmy musely kvůli koronavirové pandemii zaměstnance propouštět, mnoho společností naopak své týmy rozšiřuje. To potvrzuje i ředitel Jihočeské hospodářské komory Luděk Keist: „Zájem firem o nové pracovníky je patrný z nabídek jihočeských zaměstnavatelů, kteří se veletrhu účastní. V tuto chvíli na webu www.veletrhy-prace.cz umístili již na 180 pracovních nabídek. Zájemci o práci si mohou navíc nabídky filtrovat podle názvu, oboru, ale třeba i požadovaného vzdělání či lokality.“

„Dle mého názoru výhodou této akce ať už ze strany uchazečů, tak i zaměstnavatelů je bezesporu možnost online připojení – odkudkoli. Každý se připojí z místa, které je mu pohodlné. V dnešní době jsou opravdu perfektní technické možnosti. Online veletrh práce pro mě bude, co se týče online pohovorů, „nová“ věc,“ uzavírá Radka Steinhäuslová, která kvituje i možnost spojit se s uchazečem telefonicky ze svého pracoviště. Právě formou online veletrhů chce Jihočeská hospodářská komora poukázat na to, že jsou i jiné možnosti, jak si najít práci či jak pracovat z domova. Řada firem totiž nabízí i alternativní formy zaměstnání. 

Příležitost najít si práci u jihočeských zaměstnavatelů budou mít zájemci ve dnech 15. a 16. června 2021, kdy každý z uchazečů bude mít prostor dvacet minut pohovořit o pracovních pozicích i benefitech, které firmy nabízejí. Veletrhy práce budou probíhat v těchto dnech vždy od 9:00 do 16:00 hod. V tyto dny se mohou sejít účastníci s více jak třiceti zaměstnavateli, kteří se na veletrhu prezentují. Již nyní si mohou zájemci o schůzku či telefonní rozhovor na webu www.veletrhy-prace.cz zamluvit u vybraného zaměstnavatele požadovaný termín.

V případě, že si účastníci nebudou s rezervací vědět rady, mohou se obrátit na organizátory. Ti jim daný termín pomohou zarezervovat a vše jim vysvětlí. Na webu veletrhu jsou i jednoduché video návody, jak se připojit. Vše si lze předem prohlédnout a na online pohovor se připravit.

Partnerem Veletrhu práce v Jihočeském kraji je i letos Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Českých Budějovicích. Ta bude při příležitosti veletrhu radit zájemcům, jak si zpracovat životopis či jak se ucházet či získat práci v zahraničí.

Veletrh je vhodný jak pro uchazeče o zaměstnání, tak i pro žáky a studenty středních a vyšších škol a škol vysokých. Získají tak přehled nejen o nabídkách práce, ale mohou získat i nabídky praxí či brigád s možností dalšího uplatnění ve firmách.

  

Veletrhy práce jsou financované v rámci projektu Práce v každém věku z Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Dokumenty


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

17. červen 2021
Tisková zpráva Spolupráce škol a firem

Soutěž T-Profi zná své vítěze, v hlasování o nejlepší animovaný výtvor veřejnosti se sešlo na 15 000 hlasů

Soutěž T-Profi talenty pro firmy, kterou Jihočeská hospodářská komora a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů uspořádala již pošesté, zná své vítěze. Ti získali při slavnostním vyhlášení vir...

Přečíst celý článek
16. červen 2021
Tisková zpráva Spolupráce škol a firem

Výherce technické soutěže T-Profi odhalí vyhlášení ve virtuální realitě. O vítězném týmu může rozhodnout veřejnost

Kdo se stane vítězem šestého ročníku soutěže Talenty pro firmy, se dozvíme již tento čtvrtek 17. 6. 2021 od 16.00 v online prostoru. Slavnostní finále se letos uskuteční zcela unikátně ve virtuální re...

Přečíst celý článek
15. červen 2021
Byznys Tisková zpráva

Série webinářů Od nápadu k realizaci odstartovala iniciativu pro začínající podnikatele na jihu Čech

Velký zájem o vzdělávání začínajících podnikatelů zaznamenala Jihočeská hospodářská komora, která ve spolupráci s Agenturou pro podporu podnikání a investice CzechInvest a Jihočeským vědeckotechnickým...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.