Aktuality

Odborníci budou řešit, jak více zviditelnit význam transferu znalostí

02. červen 2021
Spolupráce škol a firem Věda, výzkum

V termínu 3. a 4. června 2021 se v Českých Budějovicích uskuteční 8. národní konference transferu, kterou tentokrát pořádá spolek Transfera.cz ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích, Biologickým centrem AV ČR a JAIP.

Transfer znalostí je na evropské i světové úrovni stále více diskutované téma. „Cílem národní konference je vytvořit prostor, kde specialisté transferu z celé ČR mohou řešit aktuální výzvy a příležitosti, které nabízí spolupráce univerzit s průmyslem, i způsoby, jak spolupráci s aplikační sférou posílit,“ upřesňuje RNDr. et Mgr. Růžena Štemberková, Ph.D., vedoucí Kanceláře transferu technologií a místopředsedkyně spolku Transfera.cz.

Na 8. národní konferenci transferu technologií budou odborníci probírat nejaktuálnější témata z této oblasti, mezi které patří úspěšné vedení Proof of Concept aktivit i efektivní shánění finančních prostředků pro transfer. Dalšími diskutovanými tématy budou neméně významná oblast propagace a medializace výsledků vědy a výzkumu, mezinárodní propojování transferových platforem a kanceláří se světem a vše ostatní, co souvisí s transferem znalostí.

Největší skupinou příjemců státní podpory na vědu a výzkum jsou vysoké školy a veřejné výzkumné instituce. „Právě v univerzitních a akademických laboratořích a pracovištích obecně vznikají unikátní technologie, výsledky VaV, znalosti a objevy, které mají mnohdy významný potenciál uspět i na trhu. Jedním z diskutovaných témat bude tedy i stále více aktuální oblast zakládání spin off společností v rámci českého legislativního prostředí,“ doplňuje téma konference doktorka Štemberková.
Podrobný program konference naleznete ZDE.

 

Zdroj: Jihočeská univerzita


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

16. červen 2021
Spolupráce škol a firem

Výherce technické soutěže T-Profi odhalí vyhlášení ve virtuální realitě. O vítězném týmu může rozhodnout veřejnost

Kdo se stane vítězem šestého ročníku soutěže Talenty pro firmy, se dozvíme již tento čtvrtek 17. 6. 2021 od 16.00 v online prostoru. Slavnostní finále se letos uskuteční zcela unikátně ve virtuální re...

Přečíst celý článek
14. červen 2021
Spolupráce škol a firem

Pandemie koronaviru změnila trh práce. Nyní se mohou zájemci i absolventi škol poohlédnout po novém zaměstnání online

Změny na trhu práce se kvůli dlouhodobým mimořádným opatřením projevují i v míře nezaměstnanosti, která se v porovnání s předchozím rokem o něco zvýšila. Jihočeši tak mají nyní příležitost získat zamě...

Přečíst celý článek
11. červen 2021
Spolupráce škol a firem

Virtuální realita baví i vzdělává žáky soutěže T-Profi

Soutěž T-Profi Talenty pro firmy, kterou již šestým rokem organizuje Jihočeská hospodářská komora a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, se blíží do finále. Letošní ročník díky koronavirov...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.