Aktuality

O jihočeské On-line Burzy škol projevilo zájem na tisíc žáků

18. leden 2021
Tisková zpráva Školství Spolupráce škol a firem HR a personalistika

Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s partnery uspořádala na nově spuštěném webu www.burzyskol.cz ve dnech 12. – 14. ledna On-line Burzy škol určené především pro žáky 8. a 9. tříd, kteří mohou do 1. března 2021 podávat přihlášky na obory vzdělání bez talentových zkoušek. O informace ke studiu na středních školách a učilištích v jižních Čechách projevilo zájem na tisíc žáků i jejich rodičů, kteří mohli navštívit on-line prezentace více než 40 škol.

„On-line Burzy škol jsou v současné době důležitou aktivitou pro žáky základních škol, kteří si vybírají další studium a kterým se krátí čas k podávání přihlášek na obory vzdělání bez talentové zkoušky. Termín mají do 1. března 2021. On-line Burzy jsou stejně tak významné i pro střední školy, které se kvůli zrušeným výstavám nemohly prezentovat před potenciálními zájemci. Takovou pomoc v dnešní době kvitují i jihočeské firmy, do nichž obvykle středoškoláci dochází na praxi,“ říká Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory (Jhk), která rychle zareagovala na vládní opatření, znemožňující pořádání prezenčních akcí, a ve spolupráci s externisty připravila web www.burzyskol.cz. Ten během konání on-line výstavy navštívilo více než 3 300 uživatelů. Dle zpětné vazby od zúčastněných škol jejich prezentace zhlédlo na tisíc žáků, některým školám se na virtuální schůzky přihlásilo za tři dny i na 100 žáků.

Do zviditelnění akce se zapojila i řada jihočeských firem a pozvala na ně své zaměstnance, kteří řeší obdobnou situaci se svými ratolestmi: „Zhlédla jsem virtuální prohlídku několika škol a prošla informace, které školy na online burze uvádí. Jsem z tohoto projektu nadšená, je to skvělý způsob, jak v této nelehké době plné zákazů, nařízení a uzavírek škol pomoci rodičům i žákům se v nabídce škol zorientovat,“ zhodnotila akci Dana Zochová ze společnosti Mondi Bupak s.r.o.

Přihlášené střední školy a učiliště, tedy vystavovatelé, před samotnou akcí kladně hodnotily nejen ji samotnou, ale i přístup pracovníků Jhk: „Chtěla bych poděkovat za trpělivý, profesionální a vstřícný přístup při řešení nečekaných situací při organizaci Burzy škol on-line a současně vyslovit poděkování všem zúčastněným z Jhk za organizaci a úsilí, které do této akce investovali,“ děkuje Eva Divišová ze Střední školy a Vyšší odborné školy Cestovního ruchu České Budějovice, která se on-line burzy také zúčastnila.

Návštěvníci On-line Burz škol se po tři dny v časech vždy od 9:00, 15:00 a 17:00 hodin mohli přes nově spuštěný web burzyskol.cz spojit se zástupci více než 40 jihočeských škol a vyhledat si potřebné informace na jejich profilech. Na nich mají školy uvedené informace o studiu, vybavení tříd, mimoškolních aktivitách, některé školy přidaly i vlastní videa a fotografie. Zájemce o studium na on-line schůzkách nejvíce zajímaly informace o nabízených oborech, podmínkách přijímacího řízení či možnostech dalšího uplatnění po studiu.

Galerie


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

30. červen 2021
Tisková zpráva Školství Spolupráce škol a firem

Studenty jihočeských středních škol láká podnikání, necítí se však na to připraveni

Z celorepublikového dotazníkového šetření, které na jaře tohoto roku realizovala Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Nadačním fondem vzdělávání a podnikání, programem Můžeš podnikat a projekt...

Přečíst celý článek
29. červen 2021
Tisková zpráva

Oslavy 20. výročí Jihočeské hospodářské komory odstartuje Košt vín v Třeboni

1. ledna 2001 na základně iniciativy jihočeských podnikatelů započala fúze okresních hospodářských komor Jihočeské hospodářské komory, která letos slaví 20. výročí od svého založení. Tehdejším cílem b...

Přečíst celý článek
28. červen 2021
HR a personalistika

Komory a podnikatelské svazy protestují proti návrhu snižovat počty agenturních pracovníků v provozech

Hospodářská komora ČR, Agrární komora ČR, Potravinářská komora ČR a Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR odmítají vládní návrh z dílny Ministerstva práce a sociálních věcí ČR o omezení počtu agenturních...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.