Aktuality

Nové programy na podporu start-upů

19. únor 2024
Byznys Podpora podnikání

Program JihoSTART a Jihočeský akcelerační program.
Tyto dva programy jsou navrženy tak, aby stimulovaly inovace a podnikatelské aktivity v Jihočeském regionu. Cílem je pomoci start-upům růst a stabilizovat se na trhu.


 

 

Program JihoSTART

Podporuje formou  dotace ve výši až 100 % poskytování zvýhodněných expertních poradenských a mentorských služeb pro inovativní začínající podnikatele a start-upy Jihočeského kraje, případně z jiných krajů, pokud bude definovatelný dopad předmětu podnikání také do Jihočeského kraje.  Od 1.2.2024 lze podávat žádosti.
 

Vyhlášení výzvy:  1.2.2024
Doba trvání projektu:  leden-prosinec 2024
Příjem žádostí od:    1.2.2024


Podporované služby:

  • Aktivita A  „Úvodní konzultace podnikatelského nápadu“ (max rozsah - 4 hodiny)
  • Aktivita B  „Zhodnocení podnikatelského nápadu“ (max rozsah – 60 hod)
  • Aktivita C  „Rozvoj start-upu“ (max rozsah 160 hod)     Jihočeský akcelerační program

Jihočeský akcelerační program poskytuje dotace na akceleraci podnikatelské činnosti začínajících podnikatelů a startupů z Jihočeského kraje.

Podnikatelé s historií do 3 let (dosaženou v roce podání žádosti) mohou žádat o jednorázovou dotaci, která pomůže pokrýt výdaje související se zahájením podnikatelské činnosti žadatele nebo zintenzivněním stávajících podnikatelských aktivit, které přináší na trh jedinečná či inovativní řešení.

Účelem programu je přispět k rozvoji podnikatelské základny v Jihočeském kraji, vytvářet prostředí pro vznik nových firem a startupů, podpořit konkurenceschopnost nově vznikajících firem, zvyšovat míru jejich přidané hodnoty a inovačního potenciálu.

Výzva 2024

Vyhlášení programu: 1.2.2024
Podporované aktivity: aktivity související se zahájením činnosti začínajících podnikatelů a startupů v Jihočeském kraji (s historií do 3 let)
Finanční alokace: 800 000 Kč
Míra podpory: max. 75 % z celkových uznatelných výdajů
Míra spolufinancování: min. 25 % z celkových uznatelných výdajů
Výše dotace: 50 000 Kč – 150 000 Kč
Příjem žádostí: od 1.2.2024 do 15.10.2024 nebo do vyčerpání finanční alokace (s průběžným měsíčním hodnocením žádostí přijatých vždy do posledního pracovního dne daného kalendářního měsíce.

Doba realizace projektů:

maximálně 5 měsíců, nejpozději však do 29.11.2024

 

Výzva je vyhlášena ve spolupráci s Odborem regionálního rozvoje, územního plánování a stavebního řádu Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Výzva je vyhlášena v režimu podpory de minimis.

Více informací ZDE

Zdroj: JVTP


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

11. duben 2024
Podpora podnikání

Podnikatelské organizace žádají vládu: podpořte svobodu podnikání a zrušte zbytečný zákon o omezení prodejní doby

Vláda bude tento týden projednávat návrh poslanců Jana Bureše a Pavla Staňka na zrušení zbytečného zákona o omezení prodejní doby Hospodářská komora ČR, Asociace nákupních center ČR a Svaz obchod...

Přečíst celý článek
10. duben 2024
Podpora podnikání

Programy pracovní migrace letos přinesou novinky

Dlouhodobý nedostatek pracovníků je jednou z překážek, které brání českým firmám ve větším rozletu. Vláda proto nabízí programy, které spojují prvky cílené, výběrové a řízené ekonomické migrace. Oprot...

Přečíst celý článek
08. duben 2024
Podpora podnikání

CzechTrade podpoří konkurenceschopnost firem. Přispěje jim na účast na veletrzích

Agentura CzechTrade připravila pro období let 2024 až 2027 dva nové projekty, jejichž cílem je podporovat působení malých a středních podniků na zahraničních trzích, a to prostřednictvím jejich účasti...

Přečíst celý článek