Aktuality

Nejlepším jihočeským městem pro podnikání je podle výzkumu Český Krumlov

31. březen 2023
Byznys Cestovní ruch Podpora podnikání

Český Krumlov se letos stal nejlepším jihočeským městem pro podnikání. Tábor se umístil na druhém místě v této studii a třetí příčku obsadily České Budějovice. Organizátoři výzkumu Město pro byznys oznámili výsledky 30. března 2023 v Českých Budějovicích.

 

Český Krumlov je pro podnikatele zajímavý

„Přičítám to (vítězství) tomu, že jsme turistická destinace, kam přijíždí mnoho návštěvníků, a tím jsme určitě pro podnikatele zajímaví. To, co je úlohou nás jako města, je být určitým mediátorem, aby to dobře fungovalo, a za to patří poděkování úředníkům," řekl krumlovský starosta Alexandr Nogrády.

Podle nedávného výzkumu má Český Krumlov ve srovnání s ostatními městy v kraji mnoho ekonomických subjektů na jednoho obyvatele. Dále je tam také vysoký počet zájemců o zaměstnání, což poskytuje podnikatelům příležitost vybírat si mezi širokou škálou pracovních sil, jak uvádí analytici agentury Datank. „Index stáří, tedy poměr lidí starších 65 let k lidem mladším 14 let, je v Českém Krumlově velmi nízký, což je příslibem pro rozvoj podnikání i do budoucna," uvedl za organizátory David Pavlát.

 

Analytici ocenili přehledné webové stránky i dostatečné prostředky na podporu kultury a sportu

Podle výzkumu radnice v Českém Krumlově vynakládá dostatečné finanční prostředky na podporu kultury a sportu. Analytici také ocenili kvalitní webové stránky města, které jsou pro podnikatele přehledné a nabízejí veškeré potřebné informace. V porovnání s ostatními městy v kraji má Český Krumlov nadprůměrný počet úředních hodin. Mezi významné firmy v městě, které jsou i členy Jihočeské hospodářské komory, patří Schwan Cosmetics CR, Schwan-Stabilo ČR a Larson-Juhl (dříve Lira)

 

V Táboře je nadprůměrné množství větších firem 

V Táboře je podle výzkumu nadprůměrné množství firem s víc než 250 zaměstnanci v přepočtu na počet ekonomických subjektů. „Město myslí na bytovou výstavbu, alespoň o tom svědčí velmi vysoký počet dokončených bytů v přepočtu ku meziroční změně počtu obyvatel," uvedl Pavlát. 
 

Město pro byznys hodnotí podnikatelské prostředí obcí již 16 let

Město pro byznys je průzkum, který již 16 let hodnotí podnikatelské prostředí ve 205 obcích s rozšířenou působností a městských částech Prahy. Tento průzkum sbírá téměř 15 tisíc údajů z různých zdrojů, jako je například Český statistický úřad, ministerstvo financí a ministerstvo práce a sociálních věcí ČR. V květnu organizátoři vyhlásí celostátního vítěze.

 

Zdroj: budejcka.drbna.cz


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

31. květen 2023
Byznys Podpora podnikání

Podnikatelé zvolili za prezidenta Hospodářské komory Zdeňka Zajíčka

Podnikatelé na celostátním sněmu konaném v pražském kongresovém centru O2 universum zvolili za prezidenta Hospodářské komory na další tři roky Zdeňka Zajíčka.  Zdeněk Zajíček získal 190 hlasů, jeho pr...

Přečíst celý článek
30. květen 2023
Byznys Podpora podnikání

Kyber cena roku „Pro bezpečný kybernetický prostor“

Centrum kybernetické bezpečnosti, z.ú. za podpory Pracovní skupiny kybernetické bezpečnosti (AFCEA) a řady dalších partnerů zahájilo první ročník projektu / soutěže KYBER CENA ROKU.

Přečíst celý článek
25. květen 2023
Byznys

Využijte léto pro zdravý pohyb v krásné prostředí jižních Čech: ČEZ Lipno Sport Festival

Léto na Lipně je už neodmyslitelně spojeno s ČEZ Lipno sport festivalem. Skvělé podmínky pro sport a zábavu na břehu Lipenské nádrže a krásná šumavská příroda láká všechny milovníky aktivního životníh...

Přečíst celý článek