#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Ministerstvo financí chystá paušální „superdaň“ pro malé živnostníky. Měsíčně by platili 5 740 Kč

18. červen 2020
Byznys Legislativa a účetnictví Podpora podnikání

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) navrhuje pro živnostníky s příjmy do 1 milionu korun ročně jednotnou paušální „superdaň“ ve výši 5 740 korun. Resort dokončil dlouho slibovaný návrh, který nyní projedná vláda. 

Schillerová to oznámila na Twitteru. „Paušální daň z dílny ministerstva financí míří na vládu. Platit by měla od ledna 2021. Trojí odvody (daň, sociální a zdravotní) odvedete nově jedinou platbou a máte hotovo. Měsíční platba pro příští rok činí 5 740 Kč. Zahrnuje daň jen 100 Kč a minimální sociální pojistné je navýšeno o 15 %,“ napsala.

Podle Schillerové si tak živnostníci a podnikatelé s příjmy do 1 milionu přilepší na důchod. „A nejen to. Nemusíte již podávat daňové přiznání a ušetříte si papírování. Vše totiž vyřídíte na jediném formuláři. Také za vámi už nepřijde kontrola z finančního úřadu. Paušální daň zjednodušuje podnikání,“ doplnila.

Mnoho živnostníků by si už nemuselo navíc platit účetní služby, a tím by ročně ušetřili další prostředky. V současné době činí výše minimální zálohy na sociálním pojištění 2 544 korun, na zdravotní pojistné pak 2 352 korun.

Zdroj: Byznysnoviny.cz


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

13. červenec 2020
Byznys Legislativa a účetnictví Podpora podnikání

Zavedení paušální daně, která má živnostníkům odlehčit od papírování, Hospodářská komora podporuje. Limit ročních tržeb by měl být ale vyšší

Hospodářská komora oceňuje, že Sněmovna v úvodním kole podpořila zavedení paušální daně pro živnostníky. Největší podnikatelská organizace zároveň připomíná, že koncept jedné paušální daně Hospodářská...

Přečíst celý článek
10. červenec 2020
Byznys Podpora podnikání

Férové podnikání ocení Národní cena českých spotřebitelů SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK

Cenou Spokojeného zákazníka bylo dosud ve vybraných krajích oceněno více než 1.260 podnikatelů. Letos přibudou další. 

Přečíst celý článek
10. červenec 2020
Legislativa a účetnictví

Co přináší novela Zákoníku práce

Společnost Delloitte Česká republika připravila ve svém čtvrtletním Mzdovém zpravodaji přehledný seznam změn Zákoníku práce po červnové novelizaci.  

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.