Aktuality

Mezi oceněnými soutěže Spokojený zákazník Jihočeského kraje zabodovali i členové Jhk. Ocenění získalo celkem 15 podnikatelů z jižních Čech

06. květen 2022
Byznys Obchod Inovace Technika a řemesla Podpora podnikání

Sdružení českých spotřebitelů, z. ú. 3. května vyhlásilo vvýsledky jubilejního 20. ročníku ceny „Spokojený zákazník Jihočeského kraje“. Národní cenu zde nově v pěti oborech získalo celkem 15 podnikatelů, mezi nimi i členové Jihočeské hospodářské komory. Více než 73 % oceněných podnikatelů přitom zaměstnává méně než 10 zaměstnanců a naprostá většina z nich se tak řadí do kategorie drobných živnostníků a malých či rodinných firem.

Vyhlášení a gratulace od jihočeského hejtmana

Vyhlášení a udělení cen přitom proběhlo s podporou Jihočeského kraje a pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje pana MUDr. Martina Kuby, který všem pogratuloval a poděkoval za příkladný přístup k úspěšnému překonání velmi náročného období koronavirové krize.

„Pandemie koronaviru zasáhla do všech oborů podnikání a podnikatelé prožívají stále těžké období. Část z nich musela dokonce i s podnikáním skončit a fakt, že jste byli nominováni na cenu Spokojeného zákazníka, je důkazem, že jste i přes veškeré potíže, které s sebou covid-19 přinesl, poskytovali svým zákazníkům v loňském roce služby v nadstandardní kvalitě, a za to vám patří velké uznání a díky,“ uvedl pan hejtman Kuba a vyjádřil rovněž potěšení, že firem s takovýmto přístupem ke klientům v Jihočeském kraji rok od roku přibývá. 

 

Oceněno 15 podnikatelů v 5 oborech

Národní cenu zde nově v pěti oborech získalo celkem 15 podnikatelů, a to v následujících pěti oborech:

 • Zakázková výroba, odborný prodej a opravy výrobků
 • Stravování, pohostinství, ubytovací služby a cestovní ruch
 • Výroba a prodej potravin a nápojů
 • Sportovní činnost, hobby a volný čas
 • Autodoprava a související služby

 

Cena Spokojeného zákazníka je již tradičním oceněním

„Když jsme naši cenu 15. června v loňském roce vyhlašovali, chtěli jsme veřejnost upozornit především na to, že i přes nelehké období pro podnikání a komplikace způsobené epidemií, řada živnostníků a rodinných firem vysoké očekávání spotřebitelů stále naplňuje. Jsme proto velmi rádi, že Jihočeský kraj na tradici oceňování právě takových podnikatelů i letos navázal a že je dnes můžeme představit veřejnosti jak v Jihočeském kraji, tak i v celé České republice,“ uvedl k vyhlášení výsledků ředitel SČS Mgr. Viktor Vodička.

 

Ceny získávají podnikatelé, kteří nabízí produkty či služby v souladu s vysokým očekáváním spotřebitele

Cenu Spokojeného zákazníka přitom SČS uděluje na základě skutečnosti, že subjekt, který ocenění získal, poskytuje své produkty či služby v souladu s vysokým očekáváním spotřebitele, a to nejen s přihlédnutím k jejich bezpečnosti a kvalitě, ale i s přihlédnutím k inovacím a neustále se zvyšujícím potřebám českých spotřebitelů samotných. Do hodnocení a konečného výběru oceněných podnikatelů jsou přitom zapojeni nejen spotřebitelé, ale i zástupci místních a podnikatelských samospráv, profesních komor, dozorových orgánů, živnostenských úřadů, i dalších nevládních organizací, a návrhy na přiznání ceny jsou podrobeny přezkoumání hodnotící komisi, která byla v Jihočeském kraji ustavena již v roce 2001 a jejíž předsedkyní je paní doc. Ing. Lucie Kozlová, Ph.D, náměstkyně hejtmana. Ta všem zúčastněným také pogratulovala a popřála jim mnoho úspěchů do dalších let.

„Spokojený zákazník by měl být cílem pro každého dobrého podnikatele. Zisk tohoto ocenění je důkazem, že jste si toho vy všichni dobře vědomi. Přeji vám, abyste si spokojenost svých zákazníků udrželi. A to zejména v tomto nelehkém období,“ uvedla náměstkyně Kozlová. Zároveň dodala, že by ocenění mělo pro ně být určitou přidanou hodnotou a měli by si jej třeba i někde vystavit tak, aby všichni věděli, jak si jich zákazníci váží.

15 nových ocenění tak znamená, že v Jihočeském kraji bylo za přístup ke svým zákazníkům oceněno již celkem 360 podnikatelů. Bližší informace o udělování a metodice ceny, stejně jako o krajích a kategoriích, v nichž je vyhlašována, jsou k dispozici na stránkách www.konzument-ocenuje.cz.

 

Mezi oceněnými i členové Jihočeské hospodářské komory

Mezi 15 oceněnými podnikateli byli i členové Jihočeské hospodářské komory, a to:

 • Gastro Ziegler s.r.o. - Restaurace Oregano Třeboň
 • Josef Kohout - Výroba a zpracování skla Třeboň
 • KOMAT - STK s.r.o. - Servis a STK automobilů Český Krumlov
 • Sůl a řepa s.r.o. - Restaurace Sůl a Řepa Strakonice
 • F.M.C. Gastro s.r.o. - Provozování restaurace Kozlovna U Plechandy Písek
 • Aleš CZ, spol. s.r.o. - Výroba knedlíků – Prácheňský knedlík 

 

Dalšími oceněnými podnikateli z Jihočeského kraje pak jsou:

 • Dana Růžičková - Květinářství Anička Vimperk
 • Fouskova Koláčovna s.r.o. - Pekařství a cukrářství Jindřichův Hradec
 • Jiří Klas - Truhlářství a podlahářství Katovice
 • Miroslav Holín - Instalace, opravy telekomunikačních zařízení Nišovice
 • MUZEUM ČOKOLÁDY a MARCIPÁNU o.p.s. - Provozování muzea čokolády a marcipánu Tábor
 • Marek Friedl - Provozování restaurace U Báby Lišků Písek - Semice
 • Jarošovská keramika s.r.o. - Výroba keramického nádobí a předmětů Jarošov nad Nežárkou
 • Pavla Voráčková - Květinová farma Krásenka Prachatice
 • Pekařství MPM s.r.o. - Pekařství Lomnice nad Lužnicí

 

Jménem Jihočeské hospodářské komory všem oceněným podnikatelům gratulujeme a přejeme mnoho podnikatelských úspěchů v dalších letech. 

 

 

Zdroj: upravená tisková zpráva Sdružení českých spotřebitelů

Galerie


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

16. květen 2022
Technika a řemesla Podpora podnikání

Možnost vyzkoušet si práci truhláře či obkladače ocenili účastníci workshopů Buď mistr. Zvyšuje se i zájem o studium řemesel

To, že se v poslední době zvyšuje zájem o řemesla, potvrzují nejen statistiky přihlášek na střední školy, ale také vysoká účast a zájem rodičů a dětí o řemeslné workshopy Buď mistr, které Jihočeská ho...

Přečíst celý článek
13. květen 2022
Byznys Inovace Podpora podnikání

Setkání Digitalizace malých a středních podniků 2022 Vysočina představí průmyslovou automatizaci v praxi

Národní centrum Průmyslu 4.0 s Krajskou hospodářskou komorou Kraje Vysočina si podnikatele dovoluje pozvat na akci Digitalizace malých a středních podniků 2022: Průmyslová automatizace v praxi. Setkán...

Přečíst celý článek
12. květen 2022
Byznys

Nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců způsobuje podnikům i státu miliardové škody, upozorňuje Hospodářská komora

Nedostatek kvalifikovaných pracovníků způsobuje obrovské škody v ekonomice, protože firmy musí odmítat zakázky a do státní kasy plyne méně peněz z daní a odvodů. Problém s nedostatkem zaměstnanců je p...

Přečíst celý článek