Aktuality

Konference Nové cesty k úspěchu představí aktuální témata i možnosti pro školy a firmy

07. červen 2023
Tisková zpráva Spolupráce škol a firem Vzdělávání HR a personalistika

Jihočeská hospodářská komora na 8. června připravila 5. ročník odborné konference s podtitulem Nové cesty k úspěchu. Kromě tradičních témat, jako je kariérové poradenství, mentoring či podnikavost na školách, se program akce letos zaměří také na využívání umělé inteligence, kyber bezpečnost z pohledu specialistů či spolupráci škol a firem. Konference, která je určená pro pedagogy, zástupce škol, ale i firem, se uskuteční v CineStar IGY Centru v Českých Budějovicích.

„Umělá inteligence je v poslední době často skloňovaným tématem, nejen pro veřejnost, ale třeba i pro školy a jejich žáky. Na chystanou konferenci jsme proto pozvali specialisty v oboru, kteří představí, jak umělou inteligenci využít v komunikaci škol, nebo jak realizovat digitalizaci ve výuce,“ láká na aktuální témata Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory, která již tradičně připravila konferenci pro pedagogy základních a středních škol, ale i zástupce firem a vzdělávacích organizací. Letošní název 5. ročníku odborné konference nese podtitul Nové cesty k úspěchu, což má vystihovat témata a trendy, které se účastníci na akci dozví a která rezonují v oblasti školství i trhu práce.

„Každoročně se na konferenci věnujeme kariérovému poradenství na školách. I to letos nebude chybět, chceme ho však pojmout formou inspirace a tzv. best practise z pohledu mentoringu, který představí Jitka Anastazie Meindl, specialistka ve vzdělávání dospělých. Hodně diskutovanou problematikou je také kyber bezpečnost, kterou řeší nejen firmy, ale i školy. A protože již na tohle téma bylo řečeno mnohé, chceme ho účastníkům tentokrát představit z pohledu IT specialisty a policie, ke které se některé případy kyber útoků dostanou,“ říká Petr Rejnek, manažer Asistenčního centra Impuls pro kariéru a praxi, v rámci kterého se konference připravuje.

Cílem konference Nové cesty k úspěchu, která se uskuteční 8. června 2023 v CineStar IGY Centru v Českých Budějovicích, je nejen představení aktuálních témat, ale i příležitost ke vzájemné diskuzi, networkingu a předání zkušeností z praxe. O tom, jak mohou žáci po absolvování středoškolské soutěže vybudovat startup, bude díky svým zkušenostem hovořit Anna Veselá, co-founder & CEO firmy Spectoda. Poznatky ze své dlouholeté praxe nasdílí také Pavel Puff, obchodní ředitel společnosti TREXIMA, který představí, jak je důležitá spolupráce firem a škol.

„Program konference bude opět pestrý. A věříme, že i zajímavý nejen pro pedagogy a vedení jihočeských škol, ale i firmy, pro které je vzájemná kooperace se školami alfou omegou. Nezapomněli jsme ani na téma podnikavosti a kreativity a rozvoj digitálních kompetencí, které stále častěji pronikají do výuky škol,“ dodává Petr Rejnek.

Konference Nové cesty k úspěchu se koná díky aktivitám Asistenčního centra Impuls pro kariéru a praxi, které vzniklo v rámci realizace projektu Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje III spolufinancovaného Evropskou unií. Konference také získala záštitu hejtmana Jihočeského kraje MUDr. Martina Kuby a primátorky statutárního města České Budějovice doc. Dr. Ing. Dagmar Škodové Parmové.

Více informací a bezplatnou registraci naleznete na webu https://www.impulsprokarieru.cz.


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

05. duben 2024
Tisková zpráva

Veletrhy práce jsou místem, kde se jednoduše protínají cesty zájemců o zaměstnání s personalisty firem

Lidé, kteří hledají práci nebo uvažují o změně zaměstnání, by si neměli nechat ujít příležitost potkat se osobně s personalisty firem na některém ze sedmi regionálních Veletrhů práce, které tradičně p...

Přečíst celý článek
04. březen 2024
Spolupráce škol a firem

Elektromobilita na vzestupu. Nový studijní program VUT připraví průkopníky v automobilové elektronice

První studijní program v České republice zaměřený na komplexní a detailní znalost elektroniky vozidel – to je nový obor Automotive Electronics and Electromobility, který se na Fakultě elektrotechniky ...

Přečíst celý článek
29. leden 2024
Tisková zpráva

Deloitte otevírá v Českých Budějovicích svou pobočku, pomůže jihočeským firmám

Po Praze, Brnu, Ostravě, Plzni a Hradci Králové přibude od 1. února 2024 v Českých Budějovicích nová regionální pobočka Deloitte, největší poradenské společnosti na světě. Primárně se zaměří na daňové...

Přečíst celý článek