Aktuality

Konference Nové cesty k úspěchu představí aktuální témata i možnosti pro školy a firmy

07. červen 2023
Tisková zpráva Spolupráce škol a firem Vzdělávání HR a personalistika

Jihočeská hospodářská komora na 8. června připravila 5. ročník odborné konference s podtitulem Nové cesty k úspěchu. Kromě tradičních témat, jako je kariérové poradenství, mentoring či podnikavost na školách, se program akce letos zaměří také na využívání umělé inteligence, kyber bezpečnost z pohledu specialistů či spolupráci škol a firem. Konference, která je určená pro pedagogy, zástupce škol, ale i firem, se uskuteční v CineStar IGY Centru v Českých Budějovicích.

„Umělá inteligence je v poslední době často skloňovaným tématem, nejen pro veřejnost, ale třeba i pro školy a jejich žáky. Na chystanou konferenci jsme proto pozvali specialisty v oboru, kteří představí, jak umělou inteligenci využít v komunikaci škol, nebo jak realizovat digitalizaci ve výuce,“ láká na aktuální témata Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory, která již tradičně připravila konferenci pro pedagogy základních a středních škol, ale i zástupce firem a vzdělávacích organizací. Letošní název 5. ročníku odborné konference nese podtitul Nové cesty k úspěchu, což má vystihovat témata a trendy, které se účastníci na akci dozví a která rezonují v oblasti školství i trhu práce.

„Každoročně se na konferenci věnujeme kariérovému poradenství na školách. I to letos nebude chybět, chceme ho však pojmout formou inspirace a tzv. best practise z pohledu mentoringu, který představí Jitka Anastazie Meindl, specialistka ve vzdělávání dospělých. Hodně diskutovanou problematikou je také kyber bezpečnost, kterou řeší nejen firmy, ale i školy. A protože již na tohle téma bylo řečeno mnohé, chceme ho účastníkům tentokrát představit z pohledu IT specialisty a policie, ke které se některé případy kyber útoků dostanou,“ říká Petr Rejnek, manažer Asistenčního centra Impuls pro kariéru a praxi, v rámci kterého se konference připravuje.

Cílem konference Nové cesty k úspěchu, která se uskuteční 8. června 2023 v CineStar IGY Centru v Českých Budějovicích, je nejen představení aktuálních témat, ale i příležitost ke vzájemné diskuzi, networkingu a předání zkušeností z praxe. O tom, jak mohou žáci po absolvování středoškolské soutěže vybudovat startup, bude díky svým zkušenostem hovořit Anna Veselá, co-founder & CEO firmy Spectoda. Poznatky ze své dlouholeté praxe nasdílí také Pavel Puff, obchodní ředitel společnosti TREXIMA, který představí, jak je důležitá spolupráce firem a škol.

„Program konference bude opět pestrý. A věříme, že i zajímavý nejen pro pedagogy a vedení jihočeských škol, ale i firmy, pro které je vzájemná kooperace se školami alfou omegou. Nezapomněli jsme ani na téma podnikavosti a kreativity a rozvoj digitálních kompetencí, které stále častěji pronikají do výuky škol,“ dodává Petr Rejnek.

Konference Nové cesty k úspěchu se koná díky aktivitám Asistenčního centra Impuls pro kariéru a praxi, které vzniklo v rámci realizace projektu Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje III spolufinancovaného Evropskou unií. Konference také získala záštitu hejtmana Jihočeského kraje MUDr. Martina Kuby a primátorky statutárního města České Budějovice doc. Dr. Ing. Dagmar Škodové Parmové.

Více informací a bezplatnou registraci naleznete na webu https://www.impulsprokarieru.cz.


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

27. listopad 2023
HR a personalistika

Na 40 % zaměstnavatelů omezí zaměstnanecké benefity, hlavně ty méně rozšířené

V reakci na konsolidační balíček dvě pětiny zaměstnavatelů sníží výši poskytovaných zaměstnaneckých benefitů nebo omezí jejich počet. Omezovat se budou hlavně víceúčelové programy (typu Cafeteria, Fle...

Přečíst celý článek
24. listopad 2023
Spolupráce škol a firem

Absolventi si prohlédli výrobu českobudějovické firmy BELIS a.s. a vyzkoušeli si zdobení plechových hrníčků

Firma BELIS a. s. se 130 letou tradicí v Jihočeském kraji se představila absolventům, kterým Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů společně s Jihočeskou hospodářskou komorou pomáhá najít mís...

Přečíst celý článek
23. listopad 2023
Spolupráce škol a firem

Regionální podnikatelský kemp pro mládež z dětských domovů v Jihočeském kraji začal v sobotu 11. listopadu v Českých Budějovicích

V sobotu 11. listopadu byl na půdě Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích oficiálně zahájen Regionální podnikatelský kemp pro děti z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin...

Přečíst celý článek