Aktuality

Jubilejní 20. ročník Cross Border Award ocenil nejlepší firmy a instituce. Za jižní Čechy obdržela cenu firma Jihostroj

19. říjen 2023
Byznys Tisková zpráva Podpora podnikání Export

Jubilejní 20. ročník soutěže Cross Border Award, kterou od roku 2003 vyhlašuje Jihočeská hospodářská komora společně s hospodářskými komorami Horního Rakouska a Dolního Bavorska, zná své vítěze – významné firmy a instituce ze tří sousedních regionů oceněné za příkladnou přeshraniční spolupráci. Cenu Cross Border Award za jižních Čechy získala velešínská firma Jihostroj, a.s., jejíž zástupci 12. října převzali trofej na slavnostním gala večeru v rakouském Kollerschlagu.

„Žijeme ve velmi napjaté době, kdy je partnerství a spojenectví civilizovaných lidí velmi důležité. Ceny, které na této soutěži udělujeme, získávají lídři svých oborů, firmy, které dávají mladým lidem smysl studovat a těm starším mít rodiny a těšit se z úspěchu svých dětí. Tohle je ten pravý důvod, proč se naše regiony rozvíjejí a jsou úspěšné,“ zmínil při svém proslovu místopředseda představenstva Jihočeské hospodářské komory Vladimír Homola, který v sále firmy Loxone v rakouském Kollerschlagu ve čtvrtek 12. října předával slavnostní trofej Cross Border Award (CBA). Za Jihočeský kraj v letošním roce získala ocenění úspěšná strojírenská firma Jihostroj a.s., která je zároveň dlouholetým a významným členem Jihočeské hospodářské komory (Jhk).

„Cross Border Award pro nás představuje významné uznání našich úspěchů v oblasti přeshraniční spolupráce. Je to ocenění, které nám potvrzuje, že naše úsilí, inovace a nasazení na poli mezinárodní spolupráce jsou vidět a jsou hodné ocenění. Toto uznání nás motivovalo, a zároveň posílilo naši odhodlanost pokračovat v rozvíjení našich projektů s našimi přeshraničními partnery,“ říká Hynek Walner, ředitel pro strategii a marketing, který cenu za Jihostroj přebíral.

Hynek Walner také doplňuje, že ocenění není pro firmu jen určitou prestiží, ale může firmě přinést nové příležitosti: „Třeba zvýšenou viditelnost, posílení důvěryhodnosti a možné financování našich budoucích projektů. Tímto způsobem se můžeme dále rozvíjet a posilovat naši firmu a naše aktivity,“ říká ředitel a hodnotí také samotnou návštěvu na slavnostním gala večeru: „Naše účast na slavnostním vyhlášení ocenění CBA byla pro nás velmi pozitivní a inspirativní zkušenost. Událost nám poskytla nejen uznání za naši práci, ale také možnost setkat se s dalšími významnými účastníky akce. Také bychom rádi poděkovali firmě Loxone za pohoštění a prohlídku jejich firmy.“

Oceněná firma Jihostroj sídlící v jihočeském Velešíně působí dlouhodobě na průmyslovém trhu výrobců letadel, automobilů, zemědělských strojů a další mobilní techniky. V rámci přeshraniční spolupráce Jihostroj dodává napřímo komponenty do více než 5 rakouských firem. Na německém trhu má pak okolo 25 zákazníků, mezi něž patří i velké značky jako Linde nebo Jungheinrich. Podnik má jasnou strategii rozvoje se zaměřením na další vývoj, výrobu, prodej a servis kvalitních komponentů z oboru hydrauliky vozidel, palivových regulačních systémů letadel a dalšího technického vybavení dopravních a manipulačních prostředků.

„Velmi nás těší, že ocenění CBA získala společnost Jihostroj. Věříme, že právě tato firma svou činností úspěšně reprezentuje tradiční českou společnost, která je úzce spjatá i s místní podnikatelskou kulturou a regionem a svými inovacemi významně přispívá k rozvoji místní ekonomiky. Zástupcům firmy Jihostroj k ocenění ještě jednou moc gratulujeme,“ doplnila Šárka Kučerová ze Zahraničního oddělení.

Cenu Cross Border Award již od roku 2003 udělují firmám a významným institucím z regionu hospodářské komory Dolního Bavorska, Horního Rakouska a jižních Čech za příkladnou přeshraniční spolupráci. Pomyslnou štafetu organizace jubilejního 20. ročníku slavnostního vyhlášení, které v loňském roce připravovala Jihočeská hospodářská komora, letos přebrala Hospodářská komora Horního Rakouska.

Kromě gala večera si zástupci oceněných firem, institucí a hosté z podnikatelské sféry mohli v rámci exkurze prohlédnout nedávno otevřenou centrálu hostící firmy Loxone, která návštěvníkům představila své prostory včetně logistického skladu, kongresového sálu i moderního zázemí hotelu a restaurace pro ubytované hosty. Loxone byla také jednou z oceněných společností za region Horního Rakouska, který druhou cenu v kategorii „Tradice“ předal společnosti Leitner Leinen vyrábějící lněné výrobky již od roku 1853. Za region Dolní Bavorsko obdržela cenu společnost Dräxlmaier Group – dodavatel komponent pro automobilový průmysl a elektro mobily a prémiová vozidla.

Galerie


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

17. květen 2024
Podpora podnikání

Firmy mohou žádat o dotace na produktové a procesní inovace

Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), zahájila 7. května příjem žádostí o dotace ve výzvě Inovace...

Přečíst celý článek
16. květen 2024
Podpora podnikání

Konzultace a ekonomickými diplomaty a vedoucími zahraničních kanceláří CzechTrade a CzechInvest 2024

Potřebujete rozšířit svoje exportní aktivity, ale tápete jakou formu zvolit při vstupu na nový trh? Nevíte, jaké jsou aktuální obchodní příležitosti ve vašem oboru nebo se potýkáte s překážkami při pr...

Přečíst celý článek
15. květen 2024
Podpora podnikání

Výjimečná příležitost ke zviditelnění vašeho podnikání je tady!

Právě odstartovaly registrace do 19. ročníku respektovaných podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku. Podnikatelé a živnostníci mají skvělou možnost zařadit se do společnosti takových fire...

Přečíst celý článek