#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Jhk obnoví vzdělávací aktivity v průběhu června, v květnu stále poběží on-line webináře

13. květen 2020
Tisková zpráva Vzdělávání

Kvůli ochranným opatřením Jihočeská hospodářská komora zrušila od března veškeré plánované akce a nahradila je on-line webináři. Ty budou pokračovat i nadále během května, na základě zájmu účastníků komora uvažuje o jejich zařazení i do stálé nabídky vzdělávání v budoucnu. Na začátku června se začnou postupně obnovovat vzdělávací aktivity, ačkoliv stále s jistými omezeními, aby se dodržela nastavená hygienická pravidla.

„Jelikož dochází k uvolňování neškolských aktivit vzdělávání dospělých, kam spadají i odborná školení a workshopy Jihočeské hospodářské komory, počítáme s termínem obnovení akcí v průběhu června,“ říká Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory (Jhk).  

Kvůli nouzovému stavu zrušila Jihočeská hospodářská komora od března všechny plánované akce, které částečně nahradila on-line webináři. Ty budou pokračovat minimálně do konce května, na základě zájmu a pozitivní zpětné vazby od účastníků ale Jhk uvažuje o jejich využití i do budoucna. Nabídka vzdělávání Jhk by se mohla skládat jak z akcí organizovaných v prostorech komory, tak i on-line webinářů, čímž by firmy mohly ušetřit náklady na dopravu zaměstnanců do místa konání.

Většina firem a podnikatelů si navíc on-line vzdělávání poměrně rychle osvojilo. Jak uvedla v hodnocení jednoho webináře Lenka Martanová, jednatelka firmy OCEAN CZ: „Z pořádání on-line webinářů jsem nadšená. Tato forma výuky mně osobně vyhovuje, výběr lektorů ze strany Jhk je perfektní a moc ráda se příštích vzdělávacích webinářů zúčastním.“

Účast na akcích Jhk bude mít do odvolání ještě pár omezení: „Ačkoliv se od 11. května 2020 povolilo pořádání akcí do 100 osob, budou účastníci stále muset mít nasazenou roušku a dodržovat rozestupy dva metry,“ připomíná Luděk Keist a pokračuje: „Těchto ochranných opatření jsme si vědomi a naše prostory jim maximálně přizpůsobíme. V prostorech Jhk jsou k dispozici dezinfekce rukou, ve školicích místnostech budou u stolů větší rozestupy mezi účastníky.“

Všechny plánované události jsou k dispozici na webových stránkách www.jhk.cz/udalosti, kde si zájemci mohou vyhledat akci i podle místa konání, typu akce nebo zaměření.


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

13. květen 2020
Tisková zpráva

Hospodářské komory v příhraničí jsou pro rychlé otevření státních hranic

Pět hospodářských komor v česko-bavorském příhraničí navrhuje okamžitý návrat k úplné svobodě pohybu a svobodnému poskytování služeb.

Přečíst celý článek
12. květen 2020
Tisková zpráva

Komorové vouchery pomohou podnikatelům udržet kladné cashflow

Jihočeská hospodářská komora v již zavedeném on-line katalogu Členi členům bude nově zveřejňovat i tzv. Komorové vouchery. Ty mají pomoci podnikatelům, kteří nyní kvůli opatřením vlády nemohou běžně p...

Přečíst celý článek
23. duben 2020
Tisková zpráva

Doba krize zesiluje spolupráci hospodářských komor v Trojzemí. Navzájem pomáhají členským firmám

Hospodářské komory Dolního Bavorska, Horního Rakouska a jižních Čech v rámci dlouhodobé spolupráce zintenzivnily vzájemnou podporu členských firem, kterým v době probíhající pandemie poskytují potřebn...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.