Aktuality

Iniciativa Design Credits umožňuje malým a středním podnikům zažádat o dotaci na kreativní služby

20. leden 2023
Byznys Marketing Inovace Podpora podnikání

Podniky orientované na řemeslnou a průmyslovou výrobu mohou díky výzvě k iniciativě Design Credits, jež je součástí komponenty Národního plánu obnovy Ministerstva kultury České republiky, získat dotaci až do výše 200 tisíc korun. Pro rok 2023 se uvolňuje 10 milionů korun v rámci této výzvy.

Ministerstvo kultury společně s agenturou na podporu obchodu CzechTrade chtějí touto možností propojit malé a střední podniky s kreativními designéry, kteří firmám pomohou k vyšší atraktivitě nabízených produktů.

Společnosti tak mohou získat na jeden projekt dotaci v rozmezí 50 až 200 tisíc korun z celkové výše 10 milionů korun. Pro získání dotace je potřeba výběr některého z profesionálů, kteří jsou evidováni v Adresáři designérů agentury CzechTrade.

 

Podmínky pro získání dotace

  • Prostřednictvím dotačního portálu Ministerstva kultury mohou firmy podávat žádosti elektronicky v období od 3. ledna do 31. července 2023.
  • Projekty, na které byla dotace poskytnuta, musí být realizovány v období od 1. ledna do 30. září 2023.
  • Nárok na dotaci získávají ty firmy, které mají sídlo či provozovnu na území České republiky
  • Taktéž firmy mohou prokázat historii minimálně tři měsíce před vyhlášením výzvy

 

Designéři pomohou podnikům ke konkurenceschopnosti

Kreativní designéři pomohou malým a středním podnikům ke konkurenceschopnosti, k zvýšení hodnoty značky a k posílení exportní připravenosti, díky správnému reagování na požadavky
a změny trhu.

„Jedná se o společný tvůrčí proces firmy a produktového designéra, který povede k zefektivnění vzhledu nebo funkčnosti vlastního produktu. Díky širokému spektru designérů, kteří jsou registrovaní v našem adresáři, se mohou žadatelé o dotaci spojit se zkušenými profesionály v oblasti produktového a průmyslového designu. Hlavní cílem Design Credits je zahájení průmyslové výroby produktů s vysokou přidanou hodnotou,“ upřesňuje vedoucí Design Centra CzechTrade Zuzana Sedmerová s tím, že do Adresáře designérů CzechTrade se mohou průběžně registrovat profesionální designéři zdarma.

Výše dotace je maximálně 85 % z celkové výše odměny designéra za vytvořené autorské dílo, přičemž celková výše smluvené odměny za zrealizování designu není stanovena. Dotaci lze poskytnout na jednu projektovou žádost maximálně ve výši 200 tisíc korun. Schválené projekty musí být realizovány nejpozději do 30. září 2023.

 

Více informací

Podrobnější informace k výzvě naleznou žadatelé na webových stránkách CzechTrade nebo Ministerstva kultury ČR.

 

 

Zdroj: BusinessInfo.cz


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

17. květen 2024
Podpora podnikání

Firmy mohou žádat o dotace na produktové a procesní inovace

Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), zahájila 7. května příjem žádostí o dotace ve výzvě Inovace...

Přečíst celý článek
16. květen 2024
Podpora podnikání

Konzultace a ekonomickými diplomaty a vedoucími zahraničních kanceláří CzechTrade a CzechInvest 2024

Potřebujete rozšířit svoje exportní aktivity, ale tápete jakou formu zvolit při vstupu na nový trh? Nevíte, jaké jsou aktuální obchodní příležitosti ve vašem oboru nebo se potýkáte s překážkami při pr...

Přečíst celý článek
15. květen 2024
Podpora podnikání

Výjimečná příležitost ke zviditelnění vašeho podnikání je tady!

Právě odstartovaly registrace do 19. ročníku respektovaných podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku. Podnikatelé a živnostníci mají skvělou možnost zařadit se do společnosti takových fire...

Přečíst celý článek