Aktuality

Iniciativa Design Credits umožňuje malým a středním podnikům zažádat o dotaci na kreativní služby

20. leden 2023
Byznys Marketing Inovace Podpora podnikání

Podniky orientované na řemeslnou a průmyslovou výrobu mohou díky výzvě k iniciativě Design Credits, jež je součástí komponenty Národního plánu obnovy Ministerstva kultury České republiky, získat dotaci až do výše 200 tisíc korun. Pro rok 2023 se uvolňuje 10 milionů korun v rámci této výzvy.

Ministerstvo kultury společně s agenturou na podporu obchodu CzechTrade chtějí touto možností propojit malé a střední podniky s kreativními designéry, kteří firmám pomohou k vyšší atraktivitě nabízených produktů.

Společnosti tak mohou získat na jeden projekt dotaci v rozmezí 50 až 200 tisíc korun z celkové výše 10 milionů korun. Pro získání dotace je potřeba výběr některého z profesionálů, kteří jsou evidováni v Adresáři designérů agentury CzechTrade.

 

Podmínky pro získání dotace

  • Prostřednictvím dotačního portálu Ministerstva kultury mohou firmy podávat žádosti elektronicky v období od 3. ledna do 31. července 2023.
  • Projekty, na které byla dotace poskytnuta, musí být realizovány v období od 1. ledna do 30. září 2023.
  • Nárok na dotaci získávají ty firmy, které mají sídlo či provozovnu na území České republiky
  • Taktéž firmy mohou prokázat historii minimálně tři měsíce před vyhlášením výzvy

 

Designéři pomohou podnikům ke konkurenceschopnosti

Kreativní designéři pomohou malým a středním podnikům ke konkurenceschopnosti, k zvýšení hodnoty značky a k posílení exportní připravenosti, díky správnému reagování na požadavky
a změny trhu.

„Jedná se o společný tvůrčí proces firmy a produktového designéra, který povede k zefektivnění vzhledu nebo funkčnosti vlastního produktu. Díky širokému spektru designérů, kteří jsou registrovaní v našem adresáři, se mohou žadatelé o dotaci spojit se zkušenými profesionály v oblasti produktového a průmyslového designu. Hlavní cílem Design Credits je zahájení průmyslové výroby produktů s vysokou přidanou hodnotou,“ upřesňuje vedoucí Design Centra CzechTrade Zuzana Sedmerová s tím, že do Adresáře designérů CzechTrade se mohou průběžně registrovat profesionální designéři zdarma.

Výše dotace je maximálně 85 % z celkové výše odměny designéra za vytvořené autorské dílo, přičemž celková výše smluvené odměny za zrealizování designu není stanovena. Dotaci lze poskytnout na jednu projektovou žádost maximálně ve výši 200 tisíc korun. Schválené projekty musí být realizovány nejpozději do 30. září 2023.

 

Více informací

Podrobnější informace k výzvě naleznou žadatelé na webových stránkách CzechTrade nebo Ministerstva kultury ČR.

 

 

Zdroj: BusinessInfo.cz


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. listopad 2023
Podpora podnikání

Umělou inteligenci aktivně využívá zatím jen sedmina jihočeských firem, vyplývá z průzkumu Jhk

První seminář na téma umělá inteligence uspořádala pro podnikatele v úterý 28.11. Jihočeská hospodářská komora (Jhk). Umělou inteligenci (AI) vyzkoušela na jihu Čech pouze třetina firem, pravidelně ná...

Přečíst celý článek
29. listopad 2023
Byznys

Firmy musí od října hlásit dovoz výrobků s vysokou uhlíkovou stopou ze zemí mimo EU

Českým podnikům dovážejícím ze zemí mimo Evropskou unii výrobky nebo výrobní komponenty, jejichž výroba nebo zpracování jsou spojeny s vysokými emisemi uhlíku, vzniká od října 2023 povinnost jejich im...

Přečíst celý článek
27. listopad 2023
Podpora podnikání

Živnostníci si připlatí. Minimální zálohy na sociální pojištění výrazně narostou

Pro drobné živnostníky, kteří platí minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění, má stát horší zprávu než loni. V roce 2024 se jim zálohy zvednou výrazně více než letos, a to zejména u sociální...

Přečíst celý článek