Aktuality

Hospodářská komora zve podnikatele na misi doprovázející předsedu vlády Petra Fialu

10. březen 2023
Byznys Obchod Export

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) zve na podnikatelskou misi doprovázející předsedu vlády ČR Petra Fialu na Filipíny, do Indonésie, Vietnamu, Kazachstánu a Uzbekistánu v termínu 15. – 25. dubna 2023. Misi organizuje HK ČR ve spolupráci s Úřadem vlády ČR a zastupitelskými úřady ČR v Manile, Jakartě, Hanoji, Astaně a Taškentu.

Jaký bude program mise?

Doprovodná podnikatelská mise, kterou povede prezident HK ČR Vladimír Dlouhý, se uskuteční speciálním letadlem a v rámci jejího programu budou organizována podnikatelská fóra v jednotlivých destinacích. Plánováno je rovněž setkání podnikatelské delegace s předsedou vlády, představiteli jednotlivých velvyslanectví ČR a členy oficiální delegace.

 

Pro koho je mise určena a co pro účast musí splnit

Mise je primárně určena pro obory obranný, bezpečnostní a letecký průmysl, dále také energetika, IT, smart solutions a kybernetická bezpečnost.

Podmínkou pro zúčastnění se jsou následující dokumenty:

 

Mise má několik variant

V přihlašovacím formuláři musí zájemci označit variantu, které části mise se zúčastní. Vzhledem k velmi omezenému počtu míst ve vládním speciálu nabízí HK ČR několik možností účasti, a to:

Varianta A)

Zájem o všechny uvedené destinace – zúčastníte se celé cesty. V tomto případě se cesta uskuteční vládním speciálem (do naplnění kapacity 13 míst) a záloha na účastnický poplatek činí 120.000,- Kč* (pro členy HK ČR 10 %  sleva).

 

Varianta B)

Zájem pouze o část cesty. V tomto případě bude potřeba dopravit se na místo konání komerční linkou na vlastní náklady. HK ČR zajistí ubytování, společné transfery a účast na podnikatelských i společenských akcích. V tomto případě činí záloha na účastnický poplatek:

  1. Filipíny – 26.000 Kč
  2. Indonésie – 20.000 Kč
  3. Vietnam – 34.000 Kč
  4. Kazachstán – 20.000 Kč
  5. Uzbekistán – 20.000 Kč

 přičemž členi Hospodářské komory ČR mají 10 % slevu.

 

Kde se registrovat a podat dokumenty

Závaznou přihlášku a další požadované dokumenty musí zájemci zaslat na e-mail javorova@komora.cz nejpozději do 20.3.2023.

Vzhledem k omezené kapacitě je doporučeno se přihlásit se co nejdříve. Prioritu budou mít firmy, které oborově zapadají do zaměření mise a mají zájem ve všech plánovaných destinacích, což jsou schopny doložit krátkým popisem svých projektů v dané zemi.

Kvůli vízové povinnosti ve Vietnamu bude potřeba fyzicky dodat pas do sídla HK ČR. Po obdržení a potvrzení závazné přihlášky budou zaslány pokyny s dalším postupem k žádosti o vietnamské vízum.

 

 

Zdroj: Hospodářská komora ČR

Dokumenty


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

31. březen 2023
Byznys

Nejlepším jihočeským městem pro podnikání je podle výzkumu Český Krumlov

Český Krumlov se letos stal nejlepším jihočeským městem pro podnikání. Tábor se umístil na druhém místě v této studii a třetí příčku obsadily České Budějovice. Organizátoři výzkumu Město pro byznys oz...

Přečíst celý článek
30. březen 2023
Byznys

V Jihočeském kraji vzniká regionální kancelář pro filmovou tvorbu

Od 24. dubna 2023 se spustí další regionální filmová kancelář v České republice. Jihočeská centrála cestovního ruchu zakládá Jižní Čechy Film Office, čímž se počet regionálních míst pro filmaře zvýší ...

Přečíst celý článek
29. březen 2023
Byznys

Datové schránky zvládli podnikatelé založit bez výraznějších komplikací. Přístup do datovky usnadnila bankovní identita

Hospodářská komora nepostřehla výraznější komplikace spojené se zaváděním datových schránek pro osoby samostatně výdělečně činné. Bankovní identita zjednodušila podnikatelům přístup k datovým schránká...

Přečíst celý článek