Aktuality

Firmy vítají další možnost náboru zaměstnanců, potvrdily Veletrhy práce online

23. červen 2021
Byznys Tisková zpráva Spolupráce škol a firem HR a personalistika Podpora podnikání

Kvůli stále trvajícím omezením uskutečnila Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů letošní Veletrhy práce v online podobě. Zpětná vazba od zúčastněných firem potvrdila, že jihočeští podnikatelé vítají další formu, jak nabízet své pracovní pozice. Komora proto do budoucna uvažuje o konání obou forem Veletrhů práce, jak té prezenční v jednotlivých regionech, tak i online, která může být zajímavější pro mladší generaci zájemců o práci.

„Zpětná vazba od firem po uskutečnění online veletrhu nám potvrdila, že firmy o další možnost, jak prezentovat nabízené pozice, mají zájem. Dvě třetiny respondentů by se do budoucna zúčastnily online veletrhu či online akce v kombinaci s veletrhy prezenčními,“ říká Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory, která je společně s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských dlouhodobým organizátorem Veletrhů práce v Jihočeském kraji.

Letošní veletrh, který se uskutečnil 15. a 16. června, museli organizátoři podřídit omezením vycházejícím ze současné situace. „Nechtěli jsme, aby jihočeští podnikatelé přišli o možnost prezentovat se mezi zájemci o práci. Zároveň jsme kvůli zajištění bezpečnosti účastníků nemohli uspořádat veletrhy práce v obvyklé podobě s větším množstvím lidí na jednom místě, online forma byla tedy na místě. Přestože firmy neměly na online schůzkách tolik zájemců jako na prezenčních akcích v minulých letech, těší nás, že po dobu kampaně navštívilo webové stránky s nabídkami práce na 5 300 uživatelů, celkově evidujeme na 7 700 návštěv. Věříme, že se tímto firmy zviditelnily a získaly tím další možnost, jak se přiblížit budoucím pracovníkům, kteří mohli na webu www.veletrhy-prace.cz vybírat z více jak 180 pracovních nabídek,“ dodává Luděk Keist.

Reakce firem na online akci byly vesměs pozitivní, a to i přesto, že některé firmy měly před uskutečněním nové formy veletrhu určité pochybnosti: „Chtěla bych poděkovat za skvělou myšlenku a báječnou realizaci celého projektu,“ uvedla Kateřina Hřídelová z firmy B a K Písek v hodnotícím dotazníku. Pro většinu firem byla online akce další formou náboru, který může pomoci v současné době, kdy mají firmy obecně problém nové pracovníky získávat: „Aktuální situace na trhu práce není zcela příznivá, kandidátů není dostatek, vše je spíše o náhodě,“ potvrdila Radka Steinhäuslová ze společnosti GASTRO PRODUCTION s.r.o., co je obecným problém na trhu práce.

Jihočeská hospodářská komora proto i do budoucna plánuje využít vytvořeného portálu www.veletrhy-prace.cz a je připravena zrealizovat veletrhy práce i v online prostředí. „Ideálně, pokud to situace dovolí, tak v kombinaci s prezenčními akcemi v regionech, na které jsou lidé i firmy zvyklé z dřívějška. Na druhou stranu, online forma může být bližší pro mladší ročníky, které fungují více online a preferují prvotní komunikaci přes online nástroje oproti osobnímu pohovoru,“ uzavírá Luděk Keist, který věří, že obě formy mají potenciál a covidová doba tak přinesla do náboru zaměstnanců nové možnosti.


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

19. červenec 2021
Byznys Podpora podnikání

Komora při jednáních s ministerstvem zdravotnictví bude požadovat, aby povinnost plošného testování stát nepřenášel na zaměstnavatele

Hospodářská komora České republiky při jednáních s ministerstvem zdravotnictví o případném plošném testování na podzim bude požadovat, aby testování bylo realizováno za podobných pravidel, jaká jsou d...

Přečíst celý článek
19. červenec 2021
Byznys Podpora podnikání

Akademie podnikavých žen představí zajímavé webináře nejen pro začínající podnikatelky

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest zve všechny zájemkyně o podnikání na na 4 webináře, které tvoří podzimní část chystané Akademie podnikavých žen.

Přečíst celý článek
15. červenec 2021
Byznys Podpora podnikání

GLS podporuje malé řemeslné výrobce a podnikatelky v e-commerce

Balíkový přepravce GLS podporuje ženy podnikatelky a malé řemeslníky v začátcích a rozvoji jejich byznysu. Ve spolupráci s AMSP ČR podpoří soutěžní kategorie eŽena určenou podnikatelkám v oblasti e-co...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.