#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Dovolená v jižních Čechách vyjde levněji. Kraj schválil slevy na ubytování i na vstupné

22. květen 2020
Cestovní ruch Podpora podnikání

Jihočeský kraj chce motivovat české rodiny k návštěvě jižních Čech formou slev na ubytování i vstupné do organizací, které zřizuje. Sem patří například zoo v Hluboké nad Vltavou, muzea či galerie. Slibuje si od toho zmírnění dopadů koronavirové pandemie a posílení cestovního ruchu. Opatření 21. 5. 2020 schválilo zastupitelstvo. 

Pro slevy na ubytování v penzionech a hotelech na území Jihočeského kraje je uvolněno 30 milionů korun, pro slevy na vstupné pak devět a půl milionu. Dovolená v našem kraji tak v tomto roce vyjde výrazně levněji než jinde.

„Již v době nouzového stavu jsme začali připravovat řadu opatření na oživení jihočeské ekonomiky po krizovém období, zejména v oblasti cestovního ruchu. Při těchto diskusích o úpravě rozpočtu přišla ODS se zajímavým návrhem na podporu ubytovacích zařízení. Jihočeská centrála cestovního ruchu má důkladně zpracované analýzy, takže pan ředitel Polášek velice snadno rozpracoval projekt, který dnes předkládáme ke schválení zastupitelstvu kraje,“ řekla po dnešním zasedání zastupitelstva jihočeská hejtmanka Ivana Stráská.

Odborná analýza, kterou si v dubnu 2020 nechala vypracovat Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) říká, že dopady koronavirové pandemie na Jihočeský kraj mohou být hrozivé. Veřejné rozpočty mohou přijít o 3,4 miliard, 4,2 tisíce pracovníků z oblasti cestovního ruchu přijdou o místo stejně jako dalších 9,7 tisíc lidí, jejichž činnost je na oblast cestovní ruch přímo navázána.
„Bohužel stát dosud cestovní ruch nijak nepodpořil, a proto jsem velmi rád, že se Jihočeský kraj rozhodl cestovní ruch, a především podnikatele v cestovním ruchu podpořit. Jsme společně s jihočeskými turistickými oblastmi samozřejmě připraveni celou podporu organizačně zajistit,“ uvedl Jaromír Polášek, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu.

Zvolit Jihočeský kraj pro dovolenou 2020 se rodinám vyplatí

Finanční motivace k rodinné dovolené v jižních Čechách je opravdu lákavá. Pokud se rodina ubytuje v penzionu nebo hotelu na území Jihočeského kraje na 5 až 7 nocí, může na osobu a noc čerpat 30% slevu na ubytování, maximálně však do výše 300 Kč.
„Připravili jsme program, kdy lidé budou moci získat vouchery, které jim umožní čerpat 30% slevu na ubytování v jakémkoli hotelu, penzionu nebo apartmánu v Jihočeském kraji.“ komentoval ihned po schválení návrh Martin Kuba a vysvětlil, že tento časový rámec je pro jihočeskou ekonomiku nejpřínosnější. „Navíc bychom rádi tímto krokem upozornili návštěvníky kraje na krásu i méně známých lokalit,“ uzavírá Kuba s upřesněním, že peníze od kraje jsou určeny přímo lidem, aby si sami vybrali, kam pojedou. Nikoli hotelům. 

Slevy na vstupné do galerií i muzeí

Kraj také nabízí návštěvníkům, kteří se na území Jihočeského kraje ubytují na dvě a více nocí 50% slevu na vstupném ve svých organizacích. Konkrétně se jedná o tato kulturní zařízení: 
-    Alšova jihočeská galerie 
-    Divadlo Oskara Nedbala Tábor 
-    Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou 
-    Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích 
-    Muzeum Jindřichohradecka 
-    Muzeum středního Pootaví Strakonice 
-    Prachatické muzeum 
-    Prácheňské muzeum v Písku 
-    Regionální muzeum v Českém Krumlově

Administraci celého projektu zajišťuje Jihočeská centrála cestovního ruchu, která zrealizuje všechny potřebné kroky. „V rámci přípravy bude ještě nezbytné navrhnout smluvní vztahy, objemy jednotlivých tranší i dořešení otázky veřejné podpory. Konečnou podobu pomůže vytvořit pracovní skupina složená ze zastupitelů Jihočeského kraje. Veškeré informace se budoucí návštěvníci jižních Čech dozví na speciálním webu, který bude připraven ke spuštění během několika následujících dnů,“ vysvětlil Polášek.

Zdroj: Jihočeský kraj


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

28. květen 2020
Podpora podnikání

Sněmovna přehlasovala senátní vratku, Finanční správa začne přijímat žádosti od společníků malých s.r.o.

Poslanecká sněmovna dnes podruhé podpořila vládní návrh novely zákona o kompenzačním bonusu připravený Ministerstvem financí. Přehlasovala tím senátní vratku a odmítla pozměňovací návrh Senátu, který ...

Přečíst celý článek
28. květen 2020
Podpora podnikání

Záruční banka má smlouvy ke COVID III podepsat s bankami v pátek

Do výzvy Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) k záručnímu programu COVID III se přihlásilo 20 komerčních bank nebo spořitelních družstev. Nyní se uskuteční konzultace s ministerstvem průmys...

Přečíst celý článek
27. květen 2020
Podpora podnikání

Ministerstvo financí překládá vládě protikrizový daňový balíček

Ministerstvo financí dnes předloží vládě návrh daňových změn, které pomohou podnikatelům a firmám překlenout nepříznivé ekonomické dopady koronavirové pandemie. V oblasti ubytovacích služeb, vstupného...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.