Aktuality

Doprovodná podnikatelská mise do Maroka a Turecka s ministrem životního prostředí Petrem Hladíkem

05. duben 2024
Byznys Podpora podnikání Export

Ministerstvo životního prostředí ČR a Hospodářská komora ČR zvou české firmy z oblastí vodního hospodářství a souvisejících oborů k účasti na podnikatelské misi do Maroka a Turecka, která se uskuteční ve dnech 28. dubna – 3. května 2024.

Podnikatelská mise doprovázející ministra životního prostředí pana Petra Hladíka vedená viceprezidentkou HK ČR paní Janou Havrdovou navštíví v Maroku hlavní město Rabat a průmyslovou metropoli Casablanca. V Turecku bude mise směřovat do hlavního města Ankary a přístavního města Mersin. Misi doprovodí velvyslanci ČR v Maroku, pan Ladislav Škeřík, a v Turecku, pan Pavel Vacek.  

Program zahrnuje mimo jiné podnikatelská fóra ve všech uvedených městech (v sídle AMDIE – Marocká agentura pro rozvoj investic a exportu v Rabatu, v sídle CGEM – Marocký podnikatelský svaz v Casablance, resp. v sídle TOBB – Svaz tureckých obchodních průmyslových komor v Ankaře a Mersinské obchodní a průmyslové komoře), která umožní českým firmám přímý kontakt s vhodnými marockými a tureckými obchodními partnery. Na programu je též návštěva relevantních místních projektů, např. úpravny vody ONEE v Rabatu nebo prohlídku logistického centra společnosti Dachser v Casablance. Turecký program zahrnuje večerní recepci na zastupitelském úřadě, podnikatelské kontaktní akce v Ankaře a v Mersinu a propojení oficiální a podnikatelské delegace.

Misi organizačně zajišťuje Hospodářská komora ČR. Na přípravě programu se vedle Ministerstva životního prostředí ČR podílí též zastupitelské úřady v Rabatu a v Ankaře.

Předpokládána je účast českých firem ze sektorů životního prostředí, vodního hospodářství, nakládání s odpady, cirkulární ekonomiky. Další možné oblasti zahrnují obory přidružené životnímu prostředí.

Účastnický poplatek bez DPH ve výši 2. 200,00, – EUR uhradíte na účet HK ČR na základě zálohové faktury. Pokud nemůžete zálohu uhradit v EUR, vyznačíte informaci v přihlášce, že chcete hradit ekvivalent ve výši 55. 000,- Kč. Členové HK ČR mají slevu na účastnickém poplatku ve výši 10 % – tzn. 1. 980,00,- EUR, resp. 49. 500,- Kč.

V případě Vašeho zájmu o účast na výše uvedené podnikatelské misi: 

  • prosíme provést online registraci zde 
  • ve formátu pdf zaslat vyplněnou a podepsanou přihlášku
  • zaslat slide pro prezentaci 
  • zaslat fotografii datové strany cestovního dokladu
  • zaslat profilovou fotografii  

na emailovou adresu klamt@komora.cz nejpozději do středy 03. dubna 2024 včetně. 

Zdroj. www.komora.cz


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

17. květen 2024
Podpora podnikání

Firmy mohou žádat o dotace na produktové a procesní inovace

Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), zahájila 7. května příjem žádostí o dotace ve výzvě Inovace...

Přečíst celý článek
16. květen 2024
Podpora podnikání

Konzultace a ekonomickými diplomaty a vedoucími zahraničních kanceláří CzechTrade a CzechInvest 2024

Potřebujete rozšířit svoje exportní aktivity, ale tápete jakou formu zvolit při vstupu na nový trh? Nevíte, jaké jsou aktuální obchodní příležitosti ve vašem oboru nebo se potýkáte s překážkami při pr...

Přečíst celý článek
15. květen 2024
Podpora podnikání

Výjimečná příležitost ke zviditelnění vašeho podnikání je tady!

Právě odstartovaly registrace do 19. ročníku respektovaných podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku. Podnikatelé a živnostníci mají skvělou možnost zařadit se do společnosti takových fire...

Přečíst celý článek