#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Dopravci nákladní kamionové dopravy se dočkají odkladu plateb za mýto i silniční daň

03. duben 2020
Doprava Legislativa a účetnictví Podpora podnikání

Vláda 30. 3. schválila sérii opatření směřující na podporu sektoru dopravy, na který také dopadají opatření zaváděná v souvislosti se šířením nemoci COVID-19 v Evropě. Dopravci nákladní kamionové dopravy se dočkají odkladu plateb za mýto i silniční daň. Dále se posílí investice do dopravní infrastruktury a pomoci by se měli dočkat i pendleři cestující mezi Českem a Slovenskem či Polskem.

„V současné situaci chci podpořit důležité oblasti naší ekonomiky. Vládou schválený dopravní balíček pomůže nejen dopravcům na silnici, ale i stavebním firmám, které mohou očekávat navýšení rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury o 6,5 miliard na rekordních 113 miliard Kč,“ říká ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček. 

Ředitelství silnic a dálnic bude muset co nejrychleji připravit projekty na opravy a údržbu nebo investice do státních silnic, Správa železnic pak má připravit další investice do železnice ve výši celkem 3,5 miliard nad rámec současného rozpočtu. 

Dopravcům převážejícím náklad po silnici by mělo pomoci odložení plateb za mýto a silniční daně. Faktury za platbu mýta pro kamiony by mělo být možné uhradit ve lhůtě 3 měsíců, a to u vozidel v režimu následného placení (na fakturu) a pro období 1. 4. – 31. 7. 2020.

Ministr průmyslu, obchodu a dopravy a ministr vnitra mají dle rozhodnutí vlády také zpracovat další postup k rozšíření turnusového režimu i pro pracovníky ze Slovenska a Polska, případně také pro specializované pracovníky z jiných zemí EU. Také u těchto států se má nastavit systém obdobný tomu, který je zaveden pro Rakousko a Německo.

Česká republika má zájem na tom, aby firmy, které fungují v rámci středoevropského prostoru, mohly přesouvat své zaměstnance tak, aby nedocházelo k výpadkům na stavbách a ve výrobě.

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

28. květen 2020
Legislativa a účetnictví Podpora podnikání

Sněmovna přehlasovala senátní vratku, Finanční správa začne přijímat žádosti od společníků malých s.r.o.

Poslanecká sněmovna dnes podruhé podpořila vládní návrh novely zákona o kompenzačním bonusu připravený Ministerstvem financí. Přehlasovala tím senátní vratku a odmítla pozměňovací návrh Senátu, který ...

Přečíst celý článek
28. květen 2020
Legislativa a účetnictví

Poslanci schválili upravenou novelu, která přinese online finanční úřad

Poslanecká sněmovna na dnešní schůzi ve zrychleném jednání schválila novelu daňového řádu. Návrh z dílny Ministerstva financí přináší rozsáhlou modernizaci, zjednodušení a elektronizaci daní. Stěžejní...

Přečíst celý článek
28. květen 2020
Legislativa a účetnictví Podpora podnikání

Záruční banka má smlouvy ke COVID III podepsat s bankami v pátek

Do výzvy Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) k záručnímu programu COVID III se přihlásilo 20 komerčních bank nebo spořitelních družstev. Nyní se uskuteční konzultace s ministerstvem průmys...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.