Aktuality

Dobrodružství s technikou láká na vědu i moderní technologie. Novinkou bude výstava Řemeslo má zlaté dno

13. červen 2023
Tisková zpráva Spolupráce škol a firem Textilní průmysl Technika a řemesla

Pavilony T1 a T2 českobudějovického výstaviště 15. června opět ožijí interaktivní akcí Dobrodružství s technikou, kterou letos Jihočeská hospodářská komora zpestřila novinkou v podobě výstavy Řemeslo má zlaté dno a festivalu RoadFest. Malí i velcí návštěvníci si zde budou moci vyzkoušet tradiční řemesla, odnést si vlastnoručně vyrobené hračky, nebo soutěžit v zábavných aktivitách. Doménou celého dne budou moderní technologie, stavební stroje, ale i vědecké pokusy či elektromobilita. Vstup po celý den je pro rodiče i děti zdarma.

„Dobrodružství s technikou je interaktivní výstava pro malé i velké, děti i rodiče, školy i širokou veřejnost.  Je to ideální příležitost jak si v jeden den, na jednom místě vyzkoušet moderní technologie, roboty, virtuální realitu, vědecké pokusy, ale třeba i logické hry a soutěže. Cílem myšlenky, která stála před více než sedmi lety za zrodem Dobrodružství s technikou, je ukázat perspektivnost technických oborů a možnosti uplatnění po studiu odborných a technických škol,“ říká Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory (Jhk), která ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů a dalšími partnery pořádá již 7. ročník této interaktivní akce.

Letošní novinkou bude přeshraniční výstava Řemeslo má zlaté dno v pavilonu T2, kterou Jhk pořádá s Řemeslnou komorou pro Dolní Bavorsko a Horní Falc za podpory Evropské unie. „Společně s německými vystavovateli návštěvníkům představíme tradiční řemesla, jako je truhlář, čalouník, tesař, keramik, kamnář nebo klempíř. Zájemci si budou moci vše vyzkoušet a domů si odnést drobné dárky v podobě vyrobených dřevěných hraček. A nejen to. Aktivity budou opravdu pestré,“ přibližuje program řemeslné výstavy Luděk Keist. Na výstavě nebude chybět ani několik stánků Jihočeské hospodářské komory, které najdou zájemci v obou pavilonech. V rámci nich Jhk nabídne například ukázku robotických hraček, kvízy tradičních řemesel, ale i šicí dílnu stánku Sdružení textil Jihočeské hospodářské komory.

Celodenní akci ve venkovních prostorech zpestří festival RoadFest, na kterém si zájemci vyzkouší, jak funguje trenažér rypadla, prohlédnou si silniční stroje nebo zhlédnout ukázky první pomoci a rychlého zásahového automobilu od hasičského záchranného sboru. „Před pavilony T1 a T2 si vyzkoušíte i jízdu elektromobilem či na elektro koloběžkách, čeká vás ale i překážková dráha nebo simulátory nárazu a ukázky bezpečnosti na silnici,“ přibližuje Luděk Keist a dodává, že doménou celé akce budou především moderní technologie. Největším lákadlem jsou bezesporu hry s virtuální realitou, programování robotů, 3D tisk, nebo laser game a úniková hra v kyber prostředí. Menší návštěvníci si zase přijdou na své u vodní dráhy, modelů stavebních strojů, stavebnic a zábavných her.

 

Dobrodružství s technikou a výstava Řemeslo má zlaté dno se uskuteční 15. června od 9:00 do 18:00 hodin v pavilonech T1 a T2 na českobudějovickém výstavišti. Vstup na akci pro děti, rodiče, ale třeba i školy a školky je po celý den zdarma.

Generálním partnerem akce je společnost Robert Bosch, spol. s r.o. Nad akcí převzal záštitu hejtman Jihočeského kraje MUDr. Martin Kuba a Rada města České Budějovice. Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice. Výstava Řemeslo má zlaté dno se koná vrámci projektu Hrdinové řemesla perspektivní kariéra vřemeslných oborech, který je podpořen zProgramu Interreg Bavorsko-Česko 20212027.

Galerie


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

10. leden 2024
Tisková zpráva

Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023 v Jihočeském kraji

Dne 10. ledna 2024 byly na Krajském úřadě Jihočeského kraje slavnostně vyhlášeny výsledky 22. ročníku ceny „Spokojený zákazník Jihočeského kraje“. Z 14 kategorií získalo národní ocenění českých spotře...

Přečíst celý článek
29. listopad 2023
Tisková zpráva

Umělou inteligenci aktivně využívá zatím jen sedmina jihočeských firem, vyplývá z průzkumu Jhk

První seminář na téma umělá inteligence uspořádala pro podnikatele v úterý 28.11. Jihočeská hospodářská komora (Jhk). Umělou inteligenci (AI) vyzkoušela na jihu Čech pouze třetina firem, pravidelně ná...

Přečíst celý článek
24. listopad 2023
Spolupráce škol a firem

Absolventi si prohlédli výrobu českobudějovické firmy BELIS a.s. a vyzkoušeli si zdobení plechových hrníčků

Firma BELIS a. s. se 130 letou tradicí v Jihočeském kraji se představila absolventům, kterým Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů společně s Jihočeskou hospodářskou komorou pomáhá najít mís...

Přečíst celý článek