Aktuality

CzechInvest prodlužuje první výzvu projektu Technologická inkubace do 17. srpna. Technologické startupy mohu získat finanční i nepřímou podporu

08. srpen 2022
Byznys Inovace Legislativa a účetnictví Podpora podnikání

Agentura CzechInvest prodloužila termín podání přihlášky v rámci první výzvy projektu Technologická inkubace, a to do 17.8. 2022. Technologické startupy mohou ve výzvě získat přímou a npeřímou podporu, a to hned v několika oblastech podnikání. 

Co Technologická inkubace nabízí?

V rámci projektu Technologické inkubace získají vybrané technologické startupy přímou podporu ve výši 1 100 000 – 4 500 000 Kč a nepřímou podporu v hodnotě 500 000 Kč ve formě workshopů, seminářů, pomoci inkubačních manažerů, konzultací s odborníky na business a technologie, inkubaci v trvání až 2 roky, a to vše bez ztráty podílu ve firmě.

 • FINANČNÍ PODPORA: V podnikatelském inkubátoru můžete získat podporu ve výši až 4 500 000 Kč bez ztráty podílu a až dva roky inkubace, plus nepřímou podporu ve výši 500 000 Kč. 
 • TECHNICKÝ MENTORING: Pomůžeme vám s technickým vývojem vašeho produktu či služby. Napojíme vás na experty v Česku i v zahraničí. 
 • BYZNYS MENTORING: Poradíme vám s rozvojem podnikání, nebo s přípravou pitch-decku pro investory. Pomůžeme s vyhledáváním grantových příležitostí a investorů v Česku i v zahraničí. 
 • NETWORKING: Prostřednictvím českých i mezinárodních akcí, konferencí a veletrhů vám pomůžeme navázat nové kontakty, najít potenciální zákazníky a partnery 
 • TECHNOLOGICKÝ TRANSFER: Pomůžeme vám s využíváním patentů a technologií.
 • KANCELÁŘSKÉ PROSTORY: Inkubované startupy mohou využívat celou inkubační síť ČR a rozvíjet zde svůj byznys.
 • NÁRODNÍ A MEZINÁRODNÍ MARKETING A PR: Zajišťujeme propagaci vašeho produktu či služby na sociálních sítích a v médiích nebo účast na startupových a kosmických akcích v České republice i zahraničí.

 

Prodloužení přihlášek a změny

Ve výzvě došlo k prodloužení termínů a k několika změnám, které se však týkají pouze doplnění či vysvětlení stávajících informací.

Jedná se o následující změny:

 • Prodloužení lhůty pro podání žádostí – od 1. 7. 2022 do 17. 8. 2022
 • Definice používaných výrazů a zkratek: TI = Systémový projekt Technologická inkubace, ev. č. FX01010001, jehož součástí je Program Technologická inkubace startupů (ve Výzvě uváděn jako Program TI) – jedná se o obecné upřesnění, které prochází celým textem výzvy.
 • Několik informací k dovysvětlení kapitoly 14 – Proces administrace a posouzení Žádosti
 • Dvě doplňující informace ke kapitole 15.2 Rozhodnutí o poskytnutí podpory
 • Změny v kapitole 16 Čerpání podpory – zde se jedná o větší úpravy – vysvětlení toho, jak budou v případě, že budete vybráni, probíhat platby částí přidělené dotace..
 • Změna v kapitole 19 Publicita došlo k úpravě věty: „Tento projekt byl realizován za finanční podpory systémového projektu Technologická inkubace.“

Veškeré dokumenty naleznete na stránce projektu Technologická inkubace.

 

 

Zdroj: BusinessInfo.cz a CzechInvest.org


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

21. září 2022
Byznys Podpora podnikání

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo vládní manuál pro malé podnikatele a živnostníky, jak šetřit energii

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravilo vládní manuál který má sloužit jako návod k tomu, jak šetřit energii v sektoru malých podnikatelů a živnostníků. 

Přečíst celý článek
19. září 2022
Byznys Legislativa a účetnictví Podpora podnikání

Co přináší návrh antibyrokratického balíčku, který má podnikatelům ulevit úpravou některých zákonů?

Podnikatelům má v plánu vláda ulevit úpravou některých zákonů. V plánu má například povolit vykazovat a podávat přiznání v cizí měně nebo zredukovat povinnosti spojené s vedením účetnictví pro malé ne...

Přečíst celý článek
19. září 2022
Byznys Legislativa a účetnictví

Dovolenou či dohody o provedení práce a pracovní činnosti čekají změny, které přináší novela zákoníku práce

Zaměstnavatelé budou muset nově poskytovat dovolenou i pracovníkům na dohody o provedení práce a o pracovní činnosti. Podmínky budou stejné jako u pracovního poměru. Dohodáři získají nárok na ošetřovn...

Přečíst celý článek