#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Aktuální zprávy z trhu

06. srpen 2020
Byznys Legislativa a účetnictví Podpora podnikání

Realizujtete devizové obchody? Přinášíme Vám aktální informace z trhu. Přečtěte si, jak se vyvíjí tržní situace u nás, ve státech EU a ve světě.

Červenec byl pro korunu ve znamení pozitivní nálady, tažené hlavně dosažením dohody EU nad pomocí při vypořádávání se s následky COVID. Pro trhy nebyl až tak zásadní objem 750 mld. EUR (který není na velikost EU až tak velký), jako spíše ochota zemí dále prohlubovat integraci, i když za cenu společného zadlužení. Přísně vzato tento moment dále utužuje soudržnost EU, neboť pokud by kterýkoliv ze států chtěl odejít, bude se muset s těmito penězi vypořádat.

Srpnový výhled koruny je úzce spjat se zasedáním ČNB. Ta sice avizovala, že na sazby nehodlá sahat, trhy ale budou zvědavé na komentář k posílení koruny. Platí-li, že posílení koruny k euru o 25 halířů je ekvivalentem zvýšení sazeb o 25 bodů, ČNB čelí momentálně utažení monetární politiky, a to se jí nemusí líbit. Přestože není pravděpodobné, že bychom se dočkali pohybu sazeb, počítejme s možností komentáře, který se může snažit odradit trhy od testu hladiny 26,00, pod níž by se otevřel prostor k posílení zpět na koronavirové hladiny, a dalšímu utažení monetární politiky. Pokud by ČNB nechala kurz bez povšimnutí nebo dokonce trvala na jestřábí rétorice, můžeme se dočkat i dalšího posílení koruny.

Zprávy z domova:

Nejsilnější hodnota za poslední 3 měsíce

Koruna začala posilovat. Pomohla jí dohoda EU pro koordinovanou pomoc jednotlivým státům. Importérům se tak otevírá prostor k nejlepším nákupům od poloviny března.

Ceny v domácím průmyslu zůstaly pod tlakem

Domácí index cen průmyslových výrobců klesal i v červnu, kdy pouze zpomalil meziroční tempo poklesu z -0,9 % na -0,3 %. Trhy byly mírně optimističtější a očekávaly pokles o pouhých 0,1 %.

 

Zprávy ze světa:

Německé prodeje aut se zvedají

Po masivním propadu se prodeje aut v Německu začínají zvedat. V červnu se zmenšil YoY propad prodejů aut v Německu z -49,5 % na -32,3 %.

 Průmyslová výroba v USA se postupně zotavuje

V červnu klesla meziročně o 10,82 % a dohnala tak květnový pokles o 15,36 %.

 

Více informací naleznete v přiloženém newsletteru. 

Zdroj: SAB Finance a.s.

Dokumenty


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

16. září 2020
Legislativa a účetnictví Podpora podnikání

Výzva pro provozovatele mnohostranných obchodních systémů má zlepšit přístup ke kapitálovému financování

ČMZRB investiční, a.s., jako správce IPO Fondu, vyhlašuje Výzvu pro provozovatele mnohostranných obchodních systémů (MOS). V rámci Výzvy se mohou přihlásit provozovatelé MOS s příslušným oprávněním ud...

Přečíst celý článek
11. září 2020
Legislativa a účetnictví Podpora podnikání

Bezplatné semináře pro žadatele a příjemce podpory z ESI fondů

Eurocentrum České Budějovice v říjnu pořádá několik bezplatných seminářů určených všem žadatelům a příjemcům podpory z ESI fondů. Jedná se o opakování velmi úspěšných seminářů zaměřených na projektové...

Přečíst celý článek
10. září 2020
Byznys

Protiepidemická opatření ve firmách a dodržování BOZP mohou snížit riziko nákazy

V současné době po celém světě rezonuje téma „koronavirus“. Vzhledem k velmi přísným pravidlům hrozí často uzavření celé firmy i na několik týdnů, a tak je často nutné nastavit funkční pravidla. Bohuž...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.