Aktuality

5. ročník soutěže JIHOCZECH ovládli studenti s nápadem využití recyklovaného plastu k výrobě konstrukčních komponentů

02. prosinec 2022
Byznys Věda, výzkum Inovace Podpora podnikání

Středa 23. listopadu patřila v Jihočeském vědeckotechnickém parku těm, kteří mají dobrý podnikatelský nápad, a hlavně elán pustit se do něčeho nového a realizovat si svůj podnikatelský sen. Konalo se zde totiž finále soutěže JIHOCZECH.

Známe vítěze finále 5. ročníku soutěže podnikatelských nápadů JIHOCZECH Známe vítěze finále 5. ročníku soutěže podnikatelských nápadů JIHOCZECH

Odborné porotě složené se zástupců Jihočeského kraje, JVTP, Jihočeské hospodářské komory, Czechinvestu a jednatele jihočeské společnosti Hugo Bike představilo svůj záměr devět soutěžících. Škála záměrů byla velmi pestrá, a o to těžší bylo vybrat tři nejlepší.

 

Kdo se stal vítězem?

Známe vítěze finále 5. ročníku soutěže podnikatelských nápadů JIHOCZECH

Z vítězství se zaslouženě radoval tým studentů ve složení Vít Bašta, Aleš Bašta a Miroslav Dvořák s nápadem "RECYCLED PLASTIC MOUNTING", jehož podstatou je využití recyklovaného plastu k výrobě konstrukčních komponentů pro FVE.

 

Známe vítěze finále 5. ročníku soutěže podnikatelských nápadů JIHOCZECH

Druhé místo obsadil tým společnosti "HACK FOOD" Marián Hýbl a Daniel Kotrba s výrobou funkčních kaší dochucovaných medy od jihočeských včelařů. Třetí místo získala Dana Kalistová se záměrem vybudování udržitelného obchodního centra s pracovním názvem "RE-PRIOR".

 

Udržitelnost a společenská odpovědnost hlavními tématy soutěže

Udržitelnost, společenská odpovědnost a cirkularita nebyly jen prázdnými pojmy, ale patřily k nosným myšlenkám oceněných záměrů. Celé odpoledne proběhlo v příjemné atmosféře a benefitem pro všechny byla možnost představit své nápady, získat na ně zpětnou vazbu, ale hlavně navázat nové kontakty ke spolupráci a zařadit se do inspirativní komunity jihočeských „start-upistů“.

Děkujeme všem účastníkům letošního ročníku naší soutěže, vzkazují pořadatelé z Jihočeského vědeckotechnického parku.

Známe vítěze finále 5. ročníku soutěže podnikatelských nápadů JIHOCZECH Známe vítěze finále 5. ročníku soutěže podnikatelských nápadů JIHOCZECH

Zdroj: Jihočeský vědeckotechnický park


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

27. květen 2024
Podpora podnikání

Jak získat kvalifikované pracovníky ze zemí mimo EU? Firmám pomůže nová služba CzechTrade

S přetrvávajícím nedostatkem pracovních sil na trhu práce má českým firmám pomoct nová služba agentury CzechTrade s názvem Podpora ekonomické migraci. Hlavním cílem nové služby je pomoci podnikům se z...

Přečíst celý článek
21. květen 2024
Podpora podnikání

Síkela: V USA a Kanadě mají o české firmy a startupy velký zájem

Boston, Toronto, Chicago a Seattle. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela vedl podnikatelskou misi do USA a Kanady, které se zúčastnilo téměř 70 zástupců českých společností a startupů.

Přečíst celý článek
17. květen 2024
Podpora podnikání

Firmy mohou žádat o dotace na produktové a procesní inovace

Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), zahájila 7. května příjem žádostí o dotace ve výzvě Inovace...

Přečíst celý článek