Rada oblasti

Jiří Macháček
Motor Jikov Strojírenská a.s.
MgA. Petr Kukla
Regio Projekt s.r.o.
Dr. Josef Mičan
OSVČ
Ing. Jaroslav Beran
Rašelina, a.s.
Vladimíra Kroupová
Vladimíra Veselá - cukrářství s.r.o.
Mgr. Jakub Lešikar, PhD.
LESIKAR a.s.
Mgr. Dana Štegerová
BRISK Tábor a.s.
Ing. Igor Tichý
KOH-I-NOOR Mladá Vožice a.s.

Historie

Oblastní hospodářská komora v Táboře je jednou ze čtyř komor, které stály u vzniku Jihočeské hospodářské komory v roce 2001. Původní okresní hospodářská komora vznikla 12. 7. 1993.

Posláním Oblastní hospodářské komory je působit na vytváření příznivého podnikatelského prostředí v Táborském regionu, zastupovat a prosazovat zájmy členských i nečlenských firem a poskytovat jim informační, poradenské a vzdělávací služby. K 31. 12. 2017 sdružovala oblastní komora 134 členů, z toho 10 velkých, 31 středních a 93 malých firem. Jsou zde zastoupeny firmy ze všech oborů podnikání a to jak podnikající fyzické osoby, tak osoby právnické. Činnost je organizována a řízena Radou oblasti, složené ze zvolených představitelů vybraných členských firem. Výkonným článkem je Oblastní kancelář v Táboře se dvěma stálými pracovníky.

Členové JHK, sdružení v Oblastní hospodářské komoře Tábor, se pravidelně setkávají 1x ročně na zasedání členů a několikrát v roce na podnikatelských fórech a setkáních. Tyto akce slouží ke vzájemnému poznání, předávání zkušeností a dávají jednotlivým podnikům možnost aktivně se podílet na činnosti komory a předkládat návrhy na její rozšíření a zlepšení. 

Spolupráce s městy

Soběslav

SOBĚSLAV

Město Soběslav má v současné době cca 7300 obyvatel. Leží na soutoku Lužnice a Černovického potoka v malebné jihočeské krajině 20 km jižně od Tábora. Na počátku svého vzniku byla Soběslav osadou na křižovatce dvou zemských cest - cesty Vitorazské vedoucí z Rakouska a Solné (Zlaté) stezky. Soběslav je turisticky atraktivní širokou možností kulturního a sportovního vyžití a krásnou přírodou.

http://www.musobeslav.cz

 
Tábor

TÁBOR

Město Tábor je dnes druhým největším jihočeským městem s více než 35 tisíci obyvateli a stalo se významným dopravním, hospodářským a kulturním centrem regionu. Romantická táborská krajina rozprostírající se v povodí poklidné řeky Lužnice patří díky velkému množství historických památek a svým přírodním krásám k nejnavštěvovanějším místům v České republice.

http://www.taborcz.eu

 
Planá nad Lužnicí

PLANÁ NAD LUŽNICÍ

Planá nad Lužnicí je město ležící na řece Lužnici, na hranici Třeboňské pánve a Vlašimské vrchoviny. Leží na frekventované silnici I/3 přibližně 6 km na jih od Tábora a 11 km severně od Soběslavi. Na východ od města povede dálnice D3. Příroda kolem Plané nad Lužnicí skýtá dobré podmínky pro pěší turistiku, vodní sporty, cyklistiku nebo projížďku na koni.

http://www.plananl.cz

 
Bechyně

BECHYNĚ

Město Bechyně leží v malebné lesnaté krajině na soutoku řeky Lužnice a říčky Smutné, cca 20 km od Tábora. Je proslulé výrobou keramiky, lázeňstvím, řadou památek staré i moderní architektury a turisticky přitažlivým okolím.

V okolí Bechyně najdou milovníci turistiky lokality s dobře značenými stezkami jak pro pěší, tak pro cykloturisty. Často navštěvovaným místem je údolí Lužnice pod Bechyní, kde skalní masiv obklopující řeku vytváří mimořádně romantická místa. Romantická příroda s malebnými zákoutími láká i k posezení. Řeka Lužnice je rájem rybářů.

http://www.mestobechyne.cz