Aktuality

Jihočeské nápady dostanou dva dny skvělých rad a podpory

15. září 2021
Byznys Společenská odpovědnost Podpora podnikání

Automatický obchod s potravinami, re-use centrum v menší obci, kořenový koberec nebo psychosomatická podpora starostů pro udržení dostatku energie při jejich náročné práci. To je jen zlomek z nápadů, které prošly během letních měsíců akceleračním procesem a jsou připraveny shánět finanční podporu a partnerství pro jejich realizaci. Regionální rozvojová agentura jižních Čech (dále jen RERA), která je realizátorem projektu „Den pro můj nápad“ tak v souladu se svým názvem pomáhá rozvoji podnikání, v tomto případě zejména na jihočeském venkově.

„Myšlenkou tohoto akceleračního programu je pozvat aktéry z venkovských oblastí, kteří v hlavě nebo na papíře nosí zajímavý nápad nebo rozpracovaný podnikatelský záměr a odborně je podpořit v jeho doladění nebo dokončení, “ uvedl Zdeněk Hanzal, koordinátor projektu za RERA. Ve dvou dnech mají účastníci možnost pracovat s profesionálem na rozvoj organizací, nápadů a vizí, promýšlet cílové skupiny a budoucí marketing, také si vyslechnout oponenturu poroty složenou z odborníků na podnikání, marketing, sociální oblast nebo zástupců významných Jihočeských institucí.

„Pro mne bylo zásadní to množství času, které jsem našemu nápadu mohla věnovat a samozřejmě i koncentrované rady, názory a nápady odborníků, ale i ostatních účastníků akcelerátoru, kteří tu byli v tu chvíli jen a jen pro nás a náš nápad,“ uvedla Dana Kalistová, provozovatelka českobudějovického re-use centra Kabinet CB a doplňuje: „Projekt, se kterým jsme přišli, se opravdu posunul a dodalo nám to mnoho konkrétních impulzů pro další práci, zajímavé bylo poslechnout si i kolegy, kteří přicházeli ze všech možných oblastí i koutů kraje.“

Po dvou úspěšných kolech se připravuje ještě jedno podzimní, které podle již přihlášených projektů slibuje opět zajímavá témata a „účinkující“. Pokud byste rádi byli součástí nebo máte typ na někoho z vašeho okolí nebo kolegů, můžete se o místa ucházet.

Třetí kolo akcelerátoru proběhne ve dnech 5. 10. 2021 a 2. 11. 2021 fyzicky v Českých Budějovicích. Zájemci se mohou přihlásit paní Černé na kontakt uvedený níže.


Aktivitu, která je pro účastníky zdarma, realizuje RERA v rámci projektu CERUSI (program Interreg Central Europe), který je spolufinancován z prostředků Evropské unie (ERDF).

 

Kontakt pro zájemce:
Iva Černá | cerna@rera.cz | 608 878 775


Kontakt pro novináře:
Zdeněk Hanzal | hanzal@rera.cz | 731 503 328


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

23. září 2025
Podpora podnikání

Nová povinnost pro zaměstnavatele: Nástup cizince musí hlásit ještě před započetím práce

Od 1. října 2025 vstupuje v platnost nová povinnost pro všechny zaměstnavatele, kteří přijímají do pracovního poměru cizince – včetně občanů Slovenské republiky. Zaměstnavatelé nově musí ohlásit ná...

Přečíst celý článek
12. září 2025
Byznys

Mapa globálních oborových příležitostí: Objevte nové šance pro rozvoj vašeho podnikání

Chcete rozšířit své podnikání? Pomůže vám Mapa globálních oborových příležitostí.

Přečíst celý článek
19. srpen 2025
Společenská odpovědnost

Hospodářská komora pomáhá podnikům hodnotit udržitelnost: vzniká nový on-line nástroj

Jsme součástí projektu Greenpact.

Přečíst celý článek