CzechPOINT, exportní dokumenty

Czech POINT

logoTato služba zjednodušuje občanům a podnikatelům přístup k ověřeným dokladům - výpisům z rejstříků a registrů - z Informačních Systémů Veřejné Správy (ISVS).

Jihočeská hospodářská komora provozuje kontaktní místa Czech POINT v těchto regionálních kancelářích. Další informace a komletní seznam služeb získáte na oficiálním webu projektu Czech POINTCeník služeb.

Ověřování podpisů a listin

Potřebujete ověřit svůj podpis, nebo zhotovit úředně ověřenou kopii dokumentu? Obraťte se regionální pracoviště Jihočeské hospodářské komory

Datové schránky

Od 1. července 2009 vstoupil v účinnost nový zákon o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, který upravuje elektronické úkony orgánů veřejné moci vůči fyzickým osobám a právnickým osobám, elektronické úkony fyzických osob a právnických osob vůči orgánům veřejné moci a elektronické úkony mezi orgány veřejné moci navzájem prostřednictvím tzv. datových schránek. Další informace získáte i na oficiálním webu projektu datové schránky www.datoveschranky.info

Certifikáty o původu zboží

Prokázání země původu zboží je základním předpokladem pro přiznání jakéhokoliv celního zvýhodnění. Skutečnost je nutno prokázat příslušným certifikátem, který získáte na našem úřadě. Certifikáty o původu zboží jsou určeny podnikatelským subjektům v České republice, které potřebují optimálně prokázat skutečnosti potřebné pro mezinárodní obchod, získat celní zvýhodnění, preference apod.

Veškeré návody a platný ceník naleznete na stránkách Hospodářské komory ČR

Karnet ATA

Karnet ATA je mezinárodní celní dokument, který umožňuje dočasné vyvezení zboží osvobozené od cla a daní. Tento dokument můžete použít pro obchodní vzorky, zařízení potřebná pro výkon povolání, vědeckovýzkumný materiál nebo pro prezentační nabídku na různých veletrzích a výstavách ve zhruba šedesáti zemích světa.

Karnety ATA do Ruska a Ukrajiny vystavuje jen Hospodářská komora v Praze.
Veškeré návody k vyplnění karnetu ATA a platný ceník naleznete na stránkách HK ČR.

Kontakt

Úřední hodiny Kontakt
PO 7:30 - 14:00                      

Švecová Gabriela, tel.:+420 608 572 266
 

ÚT 7:30 - 14:00                     
ST 7:30 - 14:00                     
ČT 7:30 - 14:00                     
7:30 - 11:00                     

Elektronické mýtné v České republice

logoV případě, že se Vás týká povinnost platit elektronické mýtné, jsme Vám v CP České Budějovice schopni například vydat na základě předložených dokladů palubní jednotku, můžeme provést změny týkající se platebního prostředku, režimu platby či registrační značky, obrátit se na nás můžete i v případě, že jednotku chcete vrátit. Provést u nás můžete i případný doplatek elektronického mýtného.

Kontakt

Veškeré informace naleznete na www.mytocz.eu.
email: info@mytocz.cz
tel.: 800 6986 29 (800 MYTO CZ) zdarma z ČR
tel.: +420 272 6986 29 (+420 272 MYTO CZ) zpoplatněné, dostupné také ze zahraničí

Kontaktní formulář

Zaškrtnutím souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení Jihočeské hospodářské komory na e-mailovou adresu, kterou jste zadal/a do tohoto formuláře

Prohlašuji, že mi byly poskytnuty informace o zpracování osobních údajů
mapa area1 area3 area4 area5 area7